Polska Liga Esportowa i Superbet grają razem!


W końcówce czerwca pojawiła się informacja prasowa z komunikatem, że Superbet nawiązał współpracę z Polską Ligą Esportową. Jakie będą korzyści dla obu stron, a także jak wygląda scena esportu w zakładach bukmacherskich?

 

Czym jest Polska Liga Esportowa?

 

Zacznijmy od krótkiego wprowadzenia, w którym opiszemy, czym jest Polska Liga Esportowa dla osób, które pierwszy raz słyszą tę nazwę. Polska Liga Esportowa (PLE) to krajowa liga esportowa w Polsce, która ma na celu rozwijanie i promowanie esportu na terenie kraju. Organizowana przez odpowiednich organizatorów, PLE gromadzi zawodowych graczy, zespoły i organizacje esportowe, rywalizujących ze sobą w różnych popularnych grach komputerowych.

 

PLE jest znana z organizacji profesjonalnych i konkurencyjnych turniejów w takich dyscyplinach jak: Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), League of Legends (LoL), Dota 2, Hearthstone, czy Fortnite, w zależności od danego sezonu i edycji. Liga jest stale rozwijana, co zwiększa zainteresowanie kibiców na przestrzeni ostatnich lat.

 

Rozgrywki w Polskiej Lidze Esportowej zazwyczaj odbywają się w formacie sezonów, gdzie zespoły rywalizują w regularnych meczach ligowych, zdobywając punkty za zwycięstwa. Na zakończenie sezonu odbywają się wielkie finały, gdzie najlepsze drużyny spotykają się, aby walczyć o tytuł mistrza PLE.

 

PLE ma ważne znaczenie dla polskiej sceny esportowej, dając szansę młodym talentom na pokazanie swoich umiejętności i rozwijanie swojej kariery zawodowej. Dzięki profesjonalnym strukturom i wsparciu sponsorów, liga zapewnia rywalizację na najwyższym poziomie, co przyciąga zarówno graczy, jak i widzów.

 

Transmisje meczów PLE są dostępne na platformach streamingowych, takich jak Twitch czy YouTube, co umożliwia fanom esportu możliwość regularnego śledzenia rozgrywek.

 

Superbet opinie po nawiązaniu tej współpracy mogą być jeszcze lepsze niż wcześniej.

 

Bukmacher Superbet

 

Druga strona w tym kontrakcie to bukmacher Superbet, czyli obecnie jedna z największych firm na polskim rynku. Rumuński operator rozpoczął swoje działania na terenie naszego kraju kilka lat temu, zaczynając od punktów stacjonarnych. Przełomową decyzją okazało się jednak wejście w kanał online, który generuje obecnie największe zainteresowanie graczy.

 

Superbet w tym momencie na podstawie statystyk znajduje się już w czołowej trójce, jeśli chodzi o udział w polskim rynku. Taki wynik bez wątpienia robi wrażenie, szczególnie gdy spojrzymy na moment, w którym rumuński operator rozpoczął swoje działania na terenie naszego kraju. Superbet działa prężnie od pierwszego dnia, aby zdobyć uznanie graczy w kanale online i trzeba przyznać, że robi to znakomicie.

 

Aktualne opinie o Superbet wśród graczy nie pozostawiają złudzeń, że w większości przypadków jest to najlepszy bukmacher. Na pozytywne recenzje klientów wpływają takie czynniki, jak przede wszystkim znakomita aplikacja mobilna, dobra oferta, a także wiele ciekawych bonusów. Superbet jest jednym z bukmacherów na polskim rynku, który przede wszystkim dba o swoich stałych klientów. Statystyki pokazują, że jest to jeden z tych operatorów, który ma najwyższy procent utrzymania gracza, a to bardzo ważny czynnik dla legalnych bukmacherów. Na polskim rynku nie brakuje firm, w których ten procent znajduje się na bardzo niskim poziomie, co oznacza, że gracze odbierają bonus, a następnie zmieniają bukmachera. Superbet stara się przeciwdziałać takim sytuacjom, oferując wiele interesujących bonusów i kampanii również dla stałych klientów, a w niektórych z nich można wygrać pieniądze bez konieczności obstawiania własnych środków. Przykładem jest tutaj Super Spin czy też Super Game.

 

Co wiadomo o współpracy?

 

W komunikacie prasowym pojawiła się informacja, że: „Działania Polskiej Ligi Esportowej i Superbet nie będą się skupiać tylko na przestrzeni internetowej. Marka Superbet będzie obecna również na turnieju PGE Superpuchar PLE, który odbędzie się 25-27.08 w Gdańsku”

 

Oprócz klasycznych działań brandingowych bez wątpienie nie zabraknie aktywacji dla graczy. Można się spodziewać dedykowanych zakładów, które będą dostępne tylko w Superbet dla fanów Polskiej Ligi Esportowej, specjalnych konkursów czy też promocji.

 

Na temat współpracy wypowiedział się również CEO Superbet, czyli Adam Lamentowicz, który uchylił rąbka tajemnicy: – Partnerstwo z Polską Ligą Esportową obejmuje szereg różnorodnych działań skierowanych do społeczności graczy w wersji online, ale również stacjonarnej. Jesteśmy na etapie rozbudowywania naszego produktu esportowego i poprzez wspólne działania z PLE chcemy w Superbet stworzyć przestrzeń dla wszystkich fanów sportów elektronicznych.

 

Superbet – zakłady bukmacherskie na esport

 

Pozytywne opinie na temat bukmachera Superbet na polskim rynku są związane również z ofertą zakładów. Obecnie jest to jedna z najlepszych firm, jeśli chodzi o liczbę propozycji, która jest dostępna w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku esportu. Bukmacherzy już od dłuższego czasu zauważają, że jest ogromny potencjał, jeśli chodzi o obstawianie gier esportowych, jednak tak naprawdę do tej pory żadnej firmie nie udało się zdominować tego sektora rynku. Być może Superbet nawiązując współpracę z Polską Ligą Esportową planuje w najbliższym czasie przejąć pozycję lidera, jeśli chodzi o rozpoznawalność wśród fanów esportu, a także zainteresowanie typerów, którzy obstawiają esport.

 

Największym zainteresowaniem w kontekście obstawiania esportu cieszą się takie gry jak: Counter Strike czy League of Legends. Nie brakuje jednak graczy, którzy poszukują zakładów także na Fortnite, DOTA 2, czy jakiś czas temu byłoby trudne do wyobrażenia. Jeśli chodzi o ofertę dostępnych zakładów, to jest ona dostosowana przede wszystkim do zasad rozgrywki. Raczej nie będzie to dla nikogo zaskoczeniem, że opcje dostępne do obstawiania w CS: GO czy League of Legends różnią się od siebie ze względu na zróżnicowane zasady rozgrywki.

 

Jako podstawowe opcje, które są dostępne w ofercie zakładów bukmacherskich na esport w każdym przypadku pojawiają się typy związane ze zwycięzcą meczu. W zależności od gry mogą być dostępne typy na rynki 1X2, czyli z uwzględnieniem remisu lub po prostu 12, a więc bez możliwości remisu. Warto zapoznać się z zasadami turnieju, a także konkretnej gry, aby odpowiednio obstawiać esport. Kluczem do sukcesu może okazać się fachowa analiza, a także porównanie statystyk poszczególnych zespołów. W przypadku esportu istotne jest również to, w jakich warunkach odbywa się turniej, czy jest to rozgrywka przez Internet czy wielkie wydarzenie na hali, która może pomieścić nawet kilkanaście tysięcy kibiców. Fakty są jednak takie, że możliwości do obstawiania gier sportowych nie brakuje, a w perspektywie najbliższych lat powinny się jedynie zwiększać. Wiele zależy jednak od tego, w jakim kierunku podąży branża esportowa – analitycy spodziewają się jednak, że ze względu na rozwój technologii i mediów społecznościowych zainteresowanie tą dyscypliną sportu będzie tylko wzrastać. Podobnie powinna wyglądać sytuacja związana z zakładami bukmacherskimi.

 

Sprawdź najnowsze wiadomości ze świata gier komputerowych i esportu.

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

 

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń.

 

 

Poprzednio Remnant 2 - Wszystkie archetypy i klasy - Która jest najlepsza?
Następny Mewtwo wkracza na arenę Pokémon UNITE!