Coraz szybciej nadchodzi okres świat. Tym samym nadeszła już najwyższa pora, aby zakupić odpowiednie prezenty pod choinkę dla naszych bliskich. Z tego względu przygotowaliśmy krótki poradnik prezentowy, w którym przedstawimy Wam kilka propozycji gier planszowych na prezent! Zapraszamy do sprawdzenia polecanych przez na tytułów i wyboru gry, który umili rodzinny wieczór przy świątecznym stole!

Tajniacy

Jednym z tytułów, który na pewno ucieszy obdarowaną osobą są Tajniacy. W tej grze gracze dzielą się na dwie, wzajemnie rywalizujące drużyny. W każdej z ekip jeden gracz przejmuje rolę Szefa Wywiadu, który musi przekazać pozostałym członkom swojej drużyny hasło, dzięki któremu odgadną oni kryptonimy wrogich agentów. Trzeba jednak uważać, ponieważ jeden z ukrytych kryptonimów należy do zabójcy i po jego wyborze drużyna z automatu przegrywa grę!

Liczba graczy: od 2 do 8
Wiek: 14+
Czas gry: do 15 minut
Rodzaj gry: kooperacyjna, towarzyska, imprezowa, karciana

Munchkin

Tym razem gra, w której rozgrywka zajmuje nieco więcej czasu. Munchkin to gra, która po części może przypominać fabularne RPG, jednak nie opiera się na odgrywaniu roli. Jej głównym założeniem jest walka z potworami, zdobywanie nowych przedmiotów oraz… oszukiwanie innych, aby podkraść ich przedmioty.

Liczba graczy: od 3 do 5
Wiek: 12+
Czas gry: do 90 minut
Rodzaj gry: fantasy, karciana

Dixit Odyseja

Dixit Odyseja to następny z tytułów, które polecamy jako prezent na święta. Gra ta mocno opiera się na wyobraźni i kreatywności graczy. Podczas rozgrywki gracze muszą wymyślać skojarzenia do obrazków, które kryją się na kartach oraz wzajemnie odgadywać, o który z obrazków chodziło. Wydaje się proste, prawda? I takie właśnie jest! To nie wymagająca gra, która zachwyci zarówno nowych graczy, jak i planszówkowych wyjadaczy.

Liczba graczy: od 1 do ∞
Wiek: 8+
Czas gry: do 30 minut
Rodzaj gry: towarzyska, familijna, karciana

7 Cudów Świata

7 Cudów Świata to kolejna bardzo łatwa gra, która zagwarantuje fenomenalną zabawę osobom w różnym wieku. Celem gry jest wybór jednej karty z talii oraz przekazanie pozostałych kart innym graczom. Karta, którą wybierze gracz umożliwia mu rozwój tytułowych cudów świata, co musi uczynić jako przywódca jednego z antycznych miast, w którego wcieli się podczas gry. Co ważne, gra nie dopuszcza do negatywnych zachowań między graczami – nie możemy zniszczyć niczego innym uczestnikom gry, a jedynie utrudniać im ewentualną budowę poprzez wybieranie kart, które są im potrzebne.

Liczba graczy: od 3 do 7
Wiek: 10+
Czas gry: do 45 minut
Rodzaj gry: strategiczna, familijna, ekonomiczna

5 Sekund – Dzieci kontra dorośli

Ostatnią propozycją gry planszowej na prezent jest 5 Sekund: Dzieci konta dorośli. To super tytuł, w którym dorośli i młodsi gracze rywalizują między sobą realizując zadanie, na które mają jedynie 5 sekund! Sprawdźcie kto będzie górą w tym wyzwaniu!

Liczba graczy: od 3 do 6
Wiek: 8+
Czas gry: do 30 minut
Rodzaj gry: towarzyska, dla dzieci

Wszystkie gry z poradnika prezentowego znajdziecie w sklepie stacjonarnym Shop Gracz w Krakowie oraz online na https://shopgracz.pl/

Poprzednio Narracyjna gra karciana, która wciągnie całą rodzinę
Następny Fortnite: oficjalny zwiastun Fortnite x My Hero Academia