Poznań Game Arena 2023 – fotorelacja z PGA – w co graliśmy?


17. edycja PGA dobiegła końca. Od kilku lat lubimy wybrać się na to wydarzenie, aby porozmawiać z twórcami gier i pograć w nowości. W co zagraliśmy w tym roku i jakie stanowiska odwiedziliśmy?

First Dwarf

PGA

Gra, której poświęciliśmy zdecydowanie najwięcej czasu. First Dwarf  od Star Drifters to gra RPG akcji z elementami budowania bazy, w której wcielamy się w Tru, krasnoluda wysłanego na eksplorację zrujnowanego świata Driftlandu. Driftland to świat, który niegdyś był domem dla czterech ras, ale został zniszczony przez wojnę magów. Teraz jest to rozległy świat, składający się z tysięcy podniebnych wysp. W grze będziemy musieli przetrwać w tym niebezpiecznym świecie, eksplorując wyspy w poszukiwaniu zasobów, budując bazy i stawiając czoła różnym zagrożeniom.

STEAM: w linku

Yet Another Fantasy Game (YAFT)

PGA

YAFT, producentem której jest Atomic Wolf  to gra RPG akcji, która stanowi swego rodzaju satyrę na gatunek fantasy. Gra jest pełna humoru i nawiązań do popkultury, a fabuła jest pełna absurdalnych zwrotów akcji. Wcielamy się w łotrzyka, który przez przypadek kradnie jednorożca należącego do księcia. To wydarzenie sprawia, że zostajemy Wybrańcem, który ma uratować świat przed zagładą. W trakcie gry będziemy musieli podróżować po otwartym świecie fantasy, wypełnionym różnymi zadaniami i wyzwaniami. Będziemy musieli walczyć z potworami, pokonywać przeszkody i rozwiązywać zagadki. Gracz będzie miał za zadanie pokonać orki, wykiwać aroganckie elfy, upić się z krasnoludami, nauczyć się zaklęć od czarowników i wykraść pierścień goblinom.

STEAM: w linku

Warsaw Rising: Miasto Bohaterów

PGA

Stanowisko przygotowane przez IPN, przy którym miło spędziliśmy kilkanaście minut. W grze wcielasz się w rolę dowódcy oddziału biorącego udział w Powstaniu Warszawskim 1944 roku. Zaczynasz pierwszego dnia wraz z grupą trojga Powstańców, których pierwszym zadaniem jest zdobycie broni i bezpieczne dotarcie do bazy wypadowej. Uczestniczysz w tragicznym i zarazem heroicznym rozdziale historii Stolicy. Twoim zadaniem jest przetrwać jak najdłużej – czeka Cię więc walka z bronią w ręku. To nowy, świetny sposób na lekcję historii.

STEAM: w linku

Revive & Prosper

PGA

Revive & Prosper to gra budowania bazy dla pojedynczego gracza, w której wcielamy się w przywódcę, który musi odbudować zniszczony świat. Gra oferuje wciągającą rozgrywkę, w której musimy zbierać zasoby, budować fabryki i chronić swoją bazę przed zagrożeniami. Buduj swoją bazę od podstaw, wykorzystując różne zasoby i technologie, zbieraj zasoby, aby produkować towary i broń, chroń swojej bazy przed potworami i innymi zagrożeniami… Revive & Prosper to idealna gra dla fanów gier budowania baz i survivalu. Gra oferuje wymagające i satysfakcjonujące doświadczenie, które sprawdzi kreatywność i pomysłowość.

STEAM: w linku

Zoria Age of Shattering

PGA

Zoria: Age of Shattering to drużynowa, taktyczna gra RPG, w której wcielamy się w lidera grupy bohaterów, którzy muszą poprowadzić swój lud przez mroczny i niebezpieczny świat. W grze będziemy musieli eksplorować rozległy kontynent Uram, walczyć z hordami potworów i bossów, a także odkrywać tajemnice, które kryją się w tym zniszczonym świecie. Walka w grze jest wymagająca i wymaga strategicznego myślenia.  To idealna gra dla fanów taktycznych gier RPG, którzy szukają wciągającego doświadczenia.

STEAM: w linku

Boxville

Boxville to przygodowa gra logiczna o niemych puszkach, które mieszkają w świecie pudeł i rysują gryzmoły na kartonach, aby opowiedzieć historie. Gra oferuje dwie możliwości rozgrywki: w pojedynkę: gracz może zanurzyć się w atmosferze i rzucić wyzwanie swojemu mózgowi za pomocą wyrafinowanych łamigłówek i zagadek logicznych oraz z przyjacielem lub rodziną: gracze mogą dzielić się wyjątkowymi wrażeniami audiowizualnymi i wspólnie rozwiązywać zagadki.  Główna idea gry to połączenie gry i filmu animowanego. Gracze mogą oglądać i grać jednocześnie, co pozwala im na wciągającą i satysfakcjonującą rozgrywkę.

STEAM: w linku

Awaken: Astral Blade

PGA

W tajemniczych starożytnych ruinach Tania, dziewczyna zarażona przez obcą bestię, snuje własną historię w tej mrocznej baśni. Czy uda jej się przebić przez mgłę i odkryć prawdę o swoim losie? Czy jest szansa na przetrwanie w najciemniejszym miejscu?  To fajna, mroczna historia, którą warto odkryć.

STEAM: w linku

Achilles: Legends Untold

PGA

Achilles: Legends Untold to nie tylko gra akcji RPG. To zupełnie nowe doświadczenie, które testuje Twoją umiejętność obserwacji, strategii i rozwoju. W tej grze walczysz w rzucie izometrycznym, co pozwala Ci na strategiczne podejście do walki. Musisz śledzić poziom swojej wytrzymałości, uczyć się schematów zachowań przeciwników i kreować własny styl walki przy pomocy drzewka umiejętności.  Achilles: Legends Untold to gra dla graczy, którzy szukają wymagającego i satysfakcjonującego doświadczenia. Jeśli chcesz wykazać się w roli walecznego wojownika, to ta gra jest dla Ciebie.

STEAM: w linku

Invincible

The Invincible to fabularna przygoda z gatunku hard sci-fi, która przenosi graczy na planetę Regis III, gdzie muszą odkryć tajemnice tajemniczego fenomenu. Wcielasz się w rolę astrobiolog Yasny, która musi dowiedzieć się, co stało się z zaginioną załogą. W miarę postępów w grze będziesz odkrywać coraz więcej o planecie i jej mieszkańcach, a Twoje wybory będą miały wpływ na to, jak potoczy się historia. Gra oparta jest na powieści S. Lema „Niezwyciężony”.

STEAM: w linku

Thaumaturge

PGA

The Thaumaturge to izometryczna gra RPG, która zabierze Cię do Warszawy z 1905 roku, miasta pełnego kontrastów. Z jednej strony to tętniąca życiem metropolia, w której można odwiedzić zapierające dech w piersiach imprezy wyższych sfer, by po nich zostać obrabowanym w jednym z ciemnych zaułków Pragi. Z drugiej strony to miasto, które żyje pod jarzmem caratu, a jej mieszkańcy to wymieszana grupa o różnych korzeniach, poglądach i wierzeniach, a także często sprzecznych interesach. W tym świecie wcielisz się w Wiktora Szulskiego, Taumaturga, czyli cudotwórcy, który potrafi kontrolować moc Salutorów, eterycznych istot, jak duchy. Twoje wybory będą miały wpływ na bieg historii, a Ty będziesz musiał zmierzyć się z niejednoznacznymi moralnie decyzjami.

STEAM: w linku

Ghostrunner 2

W Ghostrunnera faktycznie nie pograliśmy, bo kolejka była naprawdę długa a my jesteśmy mało cierpliwi, jeśli chodzi o czas oczekiwania. Trochę popatrzyliśmy grającym ludziom zza pleców. To fajny slasher.

STEAM: w linku

Super Mario Bros. Wonder

PGA

Lubię tę „małą konsolkę dla dzieci”, z której tak dużo osób się śmieje, dlatego też odwiedziliśmy stanowisko Nintendo. Super Mario Bros. Wonder to nowa gra z serii Mario, która zostanie wydana na Nintendo Switch 20 października 2023 roku. Gra jest klasyczną platformówką 2D z nowymi elementami, takimi jak Wonder Flowers, które pozwalają Mario na wykonywanie nowych ruchów i przechodzenie przez nowe obszary. Udało mi się chwilę pograć i chyba przekonałam się do zakupu.

Mario Kart Deluxe

Mario Kart mamy w domu, ale nie odmówimy szansy do rywalizacji. W tym przypadku udało mi się pokonać Adixa w wyścigu i pewnie wygrałabym też w drugim, ale wyłączył się telewizor 😂 W ogóle, polecam wam Karta na zimowe wieczory – rozgrzewa jak mało co!

QUILTS AND CATS OF CALICO

Jeśli jesteście fanami gier planszowych możecie kojarzyć tytuły jak Na Skrzydłach i Calico. O ile pierwsza z gier już doczekała się swojej elektronicznej wersji, Calico jeszcze czeka na premierę. My mieliśmy okazję chwilę pobawić się z tym tytułem i stworzyliśmy odpowiednik naszego kota. Prawda, że cudowny?

 

Oprócz tego odwiedziliśmy masę innych stoisk, w tym z różnego rodzaju masażerami SKG, LEGO, Genesis oraz dziesiątkami innych gier, w które mieliśmy ochotę pograć. Nie obeszło się także bez zakupów mochi i innych azjatyckich dobroci. Szczerze polecam Wam PGA – to świetni ludzie, świetne miejsce i świetne gry. Czego chcieć więcej?

 

Zobacz też: 17. edycja Poznań Game Arena – czego możemy się spodziewać?

 

Poprzednio Ranking najlepszych pistoletów w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty
Następny Zombie Marvel: Rewolucja bohaterów - recenzja - zombie Iron-Man!