Jeśli wydaje Wam się, że praca kuriera to tylko jazda z jednego punktu do drugiego to jesteście w błędzie. Nie jest to również praca od 8:00 do 16:00. W dobie silnej sprzedaży on-line ilość firm kurierskich dostarczających zakupione w sieci towary oraz ich zasoby stale rosną. W wyniku ostrej konkurencji i cięcia kosztów praca kuriera jest coraz trudniejsza oraz coraz mniej opłacalna.

Kurier wstaje pierwszy

Pod magazynem trzeba zaparkować już o szóstej rano. Pobrać wszystkie paczki, ustawić trasę i przy odrobinie szczęścia bez opóźnień wyruszyć w drogę. Kilka telefonów po drodze przez zestaw głośnomówiący lub słuchawkę w celu umówienia się z adresatami przesyłek. Lepiej przypomnieć odbiorcy, że paczka jest za pobraniem, ponieważ jeśli nie ma gotówki w domu to może się okazać, że jutro trzeba będzie do niego ponownie się udać.  Tak mija dzień. Niestety, zazwyczaj nie jest tak różowo żeby wszystko poszło jak z płatka. W przypadku ciężkiego dnia z powodu np. korków, błędów w systemie itp. kurier kończy swoją pracę nawet o godzinie 19:00. Bywają dni, że nie ma nawet kiedy zjeść w tym czasie obiadu. Ciągle w biegu, cały dzień za kierownicą, w ciągłym niedoczasie.

Kurierze uważaj na siebie i na mój majątek

Tego typu praca na dłuższą metę z pewnością jest bardzo męcząca. Do tego dochodzi duża odpowiedzialność za przewożony towar. Ciągły stres, ponieważ jak powszechnie wiadomo bezpośrednia praca z klientem do łatwych nie należy. Dodatkowo zdarzają się kradzieże tak przesyłek jak również napady na samych kurierów, którzy przekazują paczki za pobraniem przewożą czasami spore ilości gotówki. Podczas jazdy po kilku takich dniach przemęczenie z pewnością daje się we znaki. Niestety jest to gotowy przepis na wypadek. Jeśli już do niego dojdzie to co dalej? Przecież samochód jest źródłem utrzymania kuriera. Dodatkowo jeśli doszło do uszkodzenia towaru znajdującego się w pojeździe to kurier jest za niego odpowiedzialny.

Ubezpiecz się

Wyjściem jest ubezpieczenie dedykowane specjalnie dla kurierów. Pod tym linkiem znajdziesz propozycję ubezpieczenia dedykowane między innymi firmom zajmującym się transportem https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance/courier-insurance  Dzięki niemu w przypadku wypadku kurier nie musi się obawiać utraty pojazdu na okres naprawy. Dzięki ubezpieczeniu będzie mógł otrzymać auto zastępcze, które pozwoli mu zachować ciągłość pracy. W naszym kraju rynek ubezpieczeniowy pod względem tego typu produktów ubezpieczeniowych dopiero raczkuje. Z tego powodu przydatnych rozwiązań należy szukać za granicą.

Brak Komentarzy. Może coś napisz?

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni U-BOOT, Brass: Lancashire, Brass: Brimingham - Plany wydawnicze Phalanx Games
Następny Rodzaje anime i gier inspirowanych japońskim filmem animowanym