Prawdopodobieństwo wygranej w blackjacka i statystyka


Każdy gracz przed rozpoczęciem gry w blackjacka powinien sobie zdawać sprawę z tego, że gry kasynowe posiadają wbudowany tak zwany house edge – czyli przewaga kasyna, który sprawia, że w dłuższej perspektywie czasu gracz zawsze straci swoje środki. Rozumienie funkcjonowania przewagi kasyna nad graczem jest bardzo istotne z punktu widzenia strategi jak również zarządzania budżetem. W tym wpisie postaramy się wyjaśnić, w jaki sposób określić prawdopodobieństwo wygranej w blackjacku online i zachęcamy do dokładnego przestudiowania zasad i nauki różnych strategii gry w blackjacka.

Podejście statystyczne do gry w blackjacka online

Zrozumienie statystyk związanych z grą w kasynie jest podstawą do oceny wyników. To stwierdzenie odnosi się zarówno do graczy, jak i do kasyn. Wiedza przedstawiona w tym artykule jest niezbędna do określenia, czy wyniki, pozytywne lub negatywne, mieszczą się w statystycznej sferze możliwości.Większość gier hazardowych odzwierciedla matematyczną koncepcję znaną jako prawo niezależnych zdarzeń.

Prawo to stwierdza, że wydarzenia z przeszłości nie mają żadnego związku z wydarzeniami w przyszłości. Widać to wyraźnie na przykładzie ruletki i kości. Na przykład, podczas rzucania monetą istnieje 50% szans, że wynik będzie reszka i 50% szans, że będzie reszka. Ale black jack online jest inny – grając w tę grę karcianą to co wydarzyło się wcześniej ma znaczenie.

Dokonując eksperymentu w którym ktoś obrócił by reszkę 10 razy z rzędu, następna próba nadal miałaby 50% szans na ponowne wyrzucenie reszki. W blackjacku to, co wydarzyło się w przeszłości ma bezpośredni wpływ na to, co wydarzy się w przyszłości. Blackjack online ma pamięć, więc prawo niezależnych zdarzeń nie ma tu zastosowania.

Prawdopodobieństwo wygranej w blackjacka

Szanse na wygraną w blackjacka w zależności od liczby talii w grze są dość zmienne. Wraz ze wzrostem liczby talii, szanse na wygraną maleją i dlatego graczowi trudniej jest czerpać zyski z zakładów, ale trudność ta spada również na stronę krupiera.Włączenie większej liczby kart zmniejsza przewagę. Ale nie tylko liczba talii, które biorą udział w grze blackjack online ma znaczenie.

Umiejętności gracza są również istotne i bezpośrednio wpływają na prawdopodobieństwo wygranej. W rzeczywistości profesjonalni gracze w blackjacka operują na bardzo wielu zmiennych, które ułożone w całość sprawiają, że gracz zarabia i regularnie potrafi wygrać z kasynem. Operowanie tak wieloma zmiennymi może być dość skomplikowane, jeśli musisz również wziąć pod uwagę liczenie kart w blackjacku, kontrolę wszystkiego, co do tej pory wyszło spod rąk krupiera. Istnieje bardzo wiele elementów, które musisz ocenić, a które mają realne przełożenie na późniejszy sukces w grze. Dlatego też istnieją narzędzia do obliczania szans, takie jak na przykład tabele prawdopodobieństwa oraz różne układy rąk.

Prawdopodobieństwo trafienia Blackjacka na flopie

AA to najsilniejsza ręka, jaką można uzyskać w blackjacku. Nie można przegrać z taką ręką, to jeszcze w ogólnym rozrachunku znacząco wpływa na nasze wygrane. Znając liczbę talii w grze, możesz określić prawdopodobieństwo otrzymania dobrej ręki w grze po przetasowaniu. W tym celu musisz pomnożyć prawdopodobieństwo wyciągnięcia asa przez prawdopodobieństwo wyciągnięcia dziesięcio wartościowych kart, takich jak 10, J, Q i K. Konieczne jest również pomnożenie wyniku przez 2, ponieważ istnieją dwie możliwe wariancje kart w ręce, na przykład A-J i J-A, D-A i A-D, i tak dalej.

Prawdopodobieństwo wylosowania asa wynosi 4/52, to naturalne ponieważ w każdej talii znajdują się zawsze 4 asy. Podczas gdy prawdopodobieństwo wyciągnięcia jednej z dziesięciu wartościowych kart wynosi 16/51. W drugim przypadku liczba kart spadła do 51, z powodu uwzględnienia Asa którego mamy już w ręce. Mające te wszystkie dane możemy wyliczyć, że prawdopodobieństwo otrzymania Asa wynosi 4,82%.

Prawdopodobieństwo uzyskania dobrych kart maleje wraz z wprowadzaniem do gry kolejnych talii, co z kolei zwiększa nieco przewagę kasyna nad Tobą. Wiele osób sądzi, że większa ilość kart jest lepsza, dzieję się tak ponieważ nie znają tabeli prawdopodobieństwa, w rzeczywistości każda talia w grze więcej znacząco wpływa na przewagę kasyna nad nami.

 

 

No Comment

Zostaw komentarz

Previous New World - Skradzione Plany, Krzywozęby, Tropienie po Zębach, Kocimiętkowanie, Relikt z Wieży
Next Co warto obejrzeć w weekend? Hity z Netflixa, HBO GO i Kina