Sentient to najnowsza gwiazdka w ofercie wydawnictwa 2Pionki. Zainteresowani co to za gra? Zapraszam do poniższego szybkiego newsa.

Sentient to przepięknie wykonana gra planszowo kościana osadzona w dalekiej przyszłości, gdzie potężne firmy będą zajmowały się osiągnięciem sukcesu na konkurencyjnych rynkach. Aby to osiągnąć, będą potrzebowały rąk do pracy, a dokładnie mechanicznych rąk. Celem graczy będzie pozyskanie odpowiednich maszyn oraz odpowiednie nimi zarządzanie aby osiągnąć swój sukces. Poniżej informacja przesłana przez wydawnictwo:

 

Ludzkość stoi u progu kolejnej rewolucji technologicznej!

Świadome roboty stworzone do pracy w wojskowości, przemyśle i transporcie są na wyciągnięcie dłoni. Ich budowa nie stanowi dla nas problemu.

Ale odpowiednie ich zaprogramowanie okazało się dużo trudniejsze. Nieliczne firmy twierdzą, że mają zasoby i wiedzę, aby osiągnąć ten cel. Ale tylko jedna z nich wygra ten wyścig!

TWÓJ CEL JEST PROSTY: Pozyskaj cenne roboty i podłącz je do swojej sieci. Spróbuj przewidzieć, jaki wpływ będzie to miało na działanie twoich systemów.

Skalibruj odpowiednio swoje Roboty i przyciągnij uwagę największych inwestorów, by poprowadzić ludzkość w nową erę świadomych robotów!

Sentient to najnowsza pozycja od 2 Pionków, tytuł, w którym będziesz kupować roboty reprezentujące różne strefy technologii i wpinać je do swojego systemu, aby stworzyć jak najlepszy układ! Każda karta reprezentująca jednego robota może potencjalnie zapewnić ci wiele punktów zwycięstwa, ale nim dodasz ją do swojego układu pamiętaj, że może ona zmienić wartość kostek w twoim systemie. Sentient zmusza do wytężania szarych komórek i maksymalizowania zysku w każdej swojej turze. Wysyłaj swoich agentów, by pozyskali najlepsze roboty i wsparcie najpotężniejszych korporacji, umiejętnie dodawaj nowe karty do swojego układu i wprowadź ludzkość w nową erę technologicznych rewolucji!

Oryginalnym wydawcą Sentient jest Renegade Game Studios znane między innymi z takich tytułów, jak Clank!, Trajan czy wydanego przez 2 Pionki Fuse.

Autorem gry Sentient jest J. Alex Kevern, twórca między innymi Gold West czy wydanej przez 2 Pionki Wystawy Światowej 1893, za którą otrzymał nagrodę Mensa Select.

Premiera Sentient miała miejsce 7 listopada 2018 roku – gra dostępna jest w sprzedaży zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

 

I galeria ze zdjęciami.

Mnie osobiście w tej grze na pierwsze oko podobają się bardzo ładne grafiki na kartach. Mechanicznie, z tego co patrzę będzie to gra w stylu europejskim, ale wykonanie sugeruje na wyraźne osadzenie w klimacie futurystycznym.

Jak mechanicznie? Zasady? Interakcja? Regrywalność? Zobaczymy wkrótce, może przy odrobinie szczęścia recenzja wyląduje wkrótce na Big Bad Dice.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Call of Cthulhu - Recenzja - Dobry film z tej gry
Następny Staropolski wokabularz - unboxing gry - Dobre, bo polskie