Premiera New World tuż za rogiem – kiedy start, serwery, pre-download


New World

Premiera New World tuż tuż, bo będzie miała miejsce już 28.09.2021. Przyszła zatem najwyższa pora, aby przybliżyć Wam najważniejsze informacje odnośnie startu gry.

Premiera New World – co, kiedy i jak?

Zacznijmy od najważniejszego, czyli tego, jak ma przebiegać sama premiera gry. Otóż, serwery EU zostaną uruchomione 28.09.2021 o 08:00 czasu polskiego. Mowa tu o 63 dostępnych dla europejskich graczy serwerach, w tym o najważniejszym dla tych, którzy chcą pograć z innymi rodakami – polskim światem zostanie serwer „Karkar”. Ponadto, warto wspomnieć, że Amazon ma w zanadrzu dodatkowe, zapasowe serwery, w razie gdyby premiera gry miała okazać się zbyt dużym obciążeniem dla tych podstawowych – a tego z pewnością powinniśmy się spodziewać.

New World premiera

Co do startu New World zatem wszystko już jasne. Dla tych jednak, którzy nie zdecydowali się jeszcze na pre-order, warto wspomnieć, że gra jest dostępna w modelu Buy-To-Play (raz kupujesz, grasz ile chcesz – bez żadnych subskrypcji) na Steam w cenie 142,99zł.

Co z funkcją pre-download?

Co do owej funkcji, to oczywiste, że wszyscy chcieliby zacząć grę w jednym momencie – wraz ze starem serwerów. Amazon Games w tym wypadku umożliwi wszystkim, którzy będą posiadać zakupiony pre-order pobranie gry odpowiednio wcześniej, bo w Polsce już 27.09.2021 o godz. 17:00, czyli 15 godzin przed właściwą premierą.

Wymagania systemowe i optymalizacja

Oczywiście, nie ma co kupować kota w worku, nie będąc pewnym, że New World pójdzie na Waszym sprzęcie. Co prawda, każdy miał możliwość przetestować tytuł za darmo podczas zeszłych, otwartych testów beta, jednak jeśli się nie załapaliście, poniżej wklejam oficjalne wymagania systemowe gry.

Minimalne wymagania:

 • Procesor – Intel® Core™ i5-2400K, AMD z 4 fizycznymi rdzeniami i częstotliwością taktowania 3Ghz
 • Karta graficzna – NVIDIA® GTX 670 2GB, AMD Radeon™ R9 280
 • Pamięć – 8 GB RAM
 • Dysk – 7200 HDD
 • System operacyjny – Windows® 10 w wersji 64-bitowej, DirectX 12
 • Miejsce na dysku – 50 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania:

 • Procesor – Intel® Core™ i7-2600K, AMD Ryzen™ 5 1400
 • Karta graficzna – NVIDIA® GTX 970, AMD Radeon™ R9 390X
 • Pamięć – 16 GB RAM
 • Dysk – SSD
 • System operacyjny – Windows®10 w wersji 64-bitowej, DirectX 12
 • Miejsce na dysku – 50 GB dostępnej przestrzeni

Wiadomą sprawą dla wszystkich graczy jest fakt, że wymagania systemowe potrafią nijak mieć się do rzeczywistości, jednak po spędzeniu z New World trochę czasu, zarówno na lepszym, jak i średnim sprzęcie, mogę powiedzieć, że optymalizacja gry jest niezła i nie sprawia problemów – wymagania sprzętowe wydają się być akuratne.

Czego się spodziewać? Czy New World to tytuł dla Was?

Na koniec ostateczne pytanie dla tych, którzy wciąż mają wątpliwości – czy New World to gra dla Was? Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć, jednak zachęcam Was do kilku materiałów, które stworzyliśmy na podstawie ostatnich miesięcy z testami gry, aby samemu sprawdzić, czym tak naprawdę jest New World. Na początek, są to wrażenia z zamkniętych testów beta, potem archiwum z transmisji live prowadzonej podczas testów otwartych, a jeżeli wciąż zostanie w Was nutka zwątpienia, to na koniec posłuchajcie, w jak świetnym akompaniamencie przyjdzie nam grać, a i jak produkcja udźwiękowienia gry wyglądała za kulisami. Mimo wszystko jednak, nikt nie każe Wam decydować się na grę jeszcze przed premierą. Zapewniam zatem, że możecie liczyć na materiały z niej tuż po starcie gry – zarówno w formie tekstowej, jak i wideo.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Gamedec - Recenzja - Detektywistyczny Role Play przyszłości
Następny Premiery gier na PC oraz Playstation 5 – Październik 2021