Premiery filmowe jakie jeszcze nas zaskoczą w 2016 roku


Do końca roku zostały już niecałe trzy miesiące. Na nasze szczęście kin nie dotknie jesienna chandra i sen zimowy. Do końca tego roku pojawi się w kinach przynajmniej kilka filmów na które na pewno wybiorę się do kina. Myślę że rok 2016 zaskoczy jeszcze kinomanów. Wszystkie daty premier są przybliżone i mogą się jeszcze zmienić.

Inferno

dan-brown-inferno-big-bad-dicePamiętacie Kod Da Vinci i Anioły i Demony? Filmy na podstawie świetnych książek genialnego autora Dana Browna, który mimo wielu godzin spędzonych na badaniach do swoich książek, często spotyka się z krytyką historyków i pasjonatów że jednak nie zawsze są w pełni zgodne z stanem faktycznym. W każdym razie czeka nas świetne widowisko, ponieważ ostatnia książka spod pióra Dana Browna doczekała się ekranizacji i jest już na ostatniej prostej by trafić do kin.

Dla osób które nie czytały książki – fabuła filmu osadzona jest we Florencji gdzie Robert Langdon będzie próbować znaleźć rozwiązanie zagadek w oparciu o Boską Komedię Dantego Aligierhi. Tym razem fabuła dotyczy zagrożenia wobec którego zagrożony jest cały świat – a zakończenie pozostawi was w stanie zszokowania i niedowierzania. Osoby które przeczytały książkę na pewno pamiętają jak interesujące zakończenie przygotował dla nas Dan Brown.

Premiera filmu: 14 października 2016

Doktor Strange

 Premiera filmu dr strangeMaszyna do robienia pieniędzy Marvela ciężko pracuje i wkrótce swoją premierę będzie miał film o jednym z trochę mniej popularnych bohaterów wykreowanego uniwersum – Doktor Strange. Otóż Pan Dziwny jest magiem i walczy z ciemnością, i na ten temat będzie to film. Zaskoczeni? Marvel zaskakuje w ten sposób od paru ładnych lat. A tak poważnie to szykuje się miłe dla oka widowisko – i raczej nic więcej.

Ci którzy czytają bloga od dłuższego czasu wiedzą że ostatni film ze stajni Marvela, czyli Kapitan Ameryka – Wojna Domowa, nie spodobał mi się w takim samym stopniu jak się spodobał dla mnie znacznie mroczniejszy Legion Samobójców. Pastelowi bohaterowie i kreacja Marvela z powiewającą raźnie amerykańską flagą zaczyna mnie troszkę irytować. Czy Dr. Strange odmieni ten trend? Pokładam w tym filmie duże nadzieje.

Premiera filmu: 26 października 2016

Arrival

arrival-big-bad-diceFilm na podstawie powieści „Story of your life” Ted Chiang. Jedno z opowiadań w cyklu powieści o tym samym tytule nagrodzone prestiżową nagrodą Nebuli za właśnie najlepsze opowiadanie. Przeczytałem je, zaraz po tym jak usłyszałem o tym filmie. Bardzo mnie zainteresowało – opowiada ono o historii w której obcy przybywają na ziemię w swoich statkach kosmicznych i próbują z nami się skontaktować. Główna bohaterka ma na celu nauczenie się języka obcych zwanych ośmionogami. W końcu jej się udaje, jednak prowadzi to do niesamowitych komplikacji (i wcale nie chodzi tutaj o wojnę). Bardzo polecam.

Film będzie chyba o czymś innym. W opowiadaniu nie doszło do ani jednego wystrzału, natomiast trailer jest zwieńczony elegancką salwą rakietową. Będę bardzo smutny jeżeli film będzie zwykła, efekciarską strzelaniną. Jeżeli będzie jednak wiernie odzwierciedlać opowiadanie – będę zachwycony.

Premiera: 11 Listopada 2016

Fantastyczne Zwierzęta i jak je Znaleźć

magiczne-zwierzeta-i-jak-je-znalezc-big-bad-diceChyba nikt się nie obrazi jak powiem że ten film to spin-off Harrego Pottera. Dotyczy on przygód autora książki z której korzystali uczniowie magicznej szkoły czyli właśnie Fantastyczne Zwierzęta i jak je Znaleźć autorstwa Newta Skamandera. Film dotyczy przygód autora książki który zbiera informacje o magicznych stworzeniach.

Autor dołącza do tajemniczego amerykańskiego stowarzyszenia czarownic i czarodziejów po tym jak zostaje wydalony ze szkoły za narażanie życia uczniów innymi zwierzętami (coś jak Hagrid i jego pajączek w szafce no nie?). Magiczne show którego wstyd nie zobaczyć już niedługo w kinach. Osobiście nie mogę się doczekać.

Premiera: 18 Listopada 2016

Snowden

snowden-big-bad-diceStaram się na blogu unikać ciężkich tematów politycznych – chcę żebyście czerpali przyjemność z dala od stresów codziennego dnia i wkurzania się przez kolejne dziwne poczynania polityków (chociaż teraz raczej możemy się denerwować co najwyżej na dziwne poczynania opozycji). W każdym razie Snowden może być interesującym filmem dla każdego kogo interesują ostatnie wydarzenia na scenie politycznej.

Ścigany przez Stany Zjednoczone były pracownik CIA i NSA, za swojej kariery wykradł masę danych na temat rządzących (i nie tylko) które powinny skompromitować i doprowadzić do upadku i zmiany rządu Stanów Zjednoczonych. Dzięki lobbystom tak się jednak nie stało, i ci sami mordercy, złodzieje i oszuści startują teraz w wyborach i zasiadają na ważnych stanowiskach. Film nie jest na ten temat i proszę nie rzucać siarą w komentarzach – specjalnie prowokuję 🙂 Przedstawia on życie bohatera naszych czasów czyli Pana Edwarda Snowdena. Chyba że jest to ofiara wykreowana przez tych samych lobbystów. Cóż, my prawdy się nie dowiemy, jednak film może być intrygującym widowiskiem.

Premiera: 18 listopada 2016

Underworld: Wojny Krwi

Po raz kolejny odgrzewany kotlet. Chyba nie muszę przedstawiać wam na jaki temat jest to seria? Odwieczna wojna wilkołaków i wampirów dalej trwa i jest bezpośrednią kontynuacją poprzednich części. Nie wybierajcie się do kina jeżeli ich nie oglądaliście.

Szczerze mówiąc nic nie mam do Underworld – zawsze dobrze się bawiłem na tych filmach mimo skrajnych ocen. Miał swój specyficzny, mroczny i krwawy klimat pokazujący że wojna między wilkołakami i wampirami toczy się tylko na śmierć i życie. W ostatnim filmie tej części, to zwykli ludzie byli tymi złymi – polowali na lykanów i wampiry, wybijając jedno gniazdo za drugim. Przetrwa tylko najsilniejszy gatunek. Na pewno obejrzę.

Premiera filmu: 25 Listopada 2016

Gwiezdne Wojny Łotr 1

Końcówka roku ma dla nas coś, na co czekają wszyscy fani gwiezdnych wojen (w tym ja – mam kubek z Yodą). Spin-off cyklu opowiadający o elitarnej grupie rebeliantów próbujących skraść plany potężnej broni budowanej przez imperium. Wiecie co to za broń prawda? W tej części raczej nie będzie Jedi, za to możecie się spodziewać dużo blasterów i kosmo-gangsterskiego wykreowanego w tym świecie specyficznego klimatu jaki znamy z niektórych gier. Będzie przemyt, łapówki, cwaniactwo i oszukiwanie złej władzy.

A tak na marginesie? Jak myślicie – czy Snoke to Mace Windu? A może jakaś inna postać? A może to ktoś zupełnie nowy? Disney gra nam na nosie kiedy tyle wątków nie zostało rozwiązanych. I bardzo dobrze – chcę od nich jedynie żeby trzymali wysoki poziom i klimat gwiezdnych wojen i mogą wypuszczać nowy film co roku, albo nawet częściej.

Premiera: 15 Grudnia 2016

2 komentarze

Poprzednio Meldunek - Bezludna Wyspa
Następny Pandemic: Czas Cthulhu - Unboxing