Premiery gier na PC oraz Playstation 5 – Wrzesień 2021


Wrzesień i koniec wakacji zapowiada przed nami naprawdę sporo nowych i ciekawych premier gier. Pierwszy raz przygotowaliśmy tak długie zestawienie, w którym pojawi ponad kilkanaście zróżnicowanych tytułów.

Tym razem wychodzę ze swojej strefy komfortu i przygotowałem dla Was naprawdę długą listę interesujących gier, w które będziemy zagrywać się w najbliższych tygodniach. Mój poprzedni miesiąc minął przede wszystkim na testowaniu gier. Sprawdziliśmy Elyon, Diablo 2 Resurrected oraz New World. Z samych recenzji udało nam się stworzyć materiały dotyczące The Ascent oraz Chernobylite, Sword of Legends Online oraz nieszczęsnego Bless Unleashed. A co ciekawego czeka nas we wrześniu 2021 roku? Zapraszam do naszego zestawienia!

Kitaria Fables

Data premiery: 2.09.2021

Platformy: PC, Switch, PS5, PS4, Xbox series X, Xbox One

Pierwsza gra to Kitaria Fables, która jest ciekawym połączeniem gry RPG, w której będziemy wyruszać w teren oraz walczyć z potworami i symulatora farmy takiego jak na przykład Stardew Valley. Akcja gry dzieje się w świecie o nazwie Canoidera, która jest zamieszkana przez różnego rodzaju antropomorficzne zwierzęta. Naszym zadaniem będzie uratowanie naszej wioski przed nadchodzącym złem. Rozgrywka jest podzielona na dwie fazy – eksploracyjną, gdzie będziemy wyruszać za miasto oraz zdobywać materiały walcząc ze złymi potworkami. Potem wrócimy do naszego miasta, by zająć się farmą, gdzie przygotujemy się do kolejnych wypadów. Ciekawostką jest to, że nasza postać nie ma stałej klasy i w dowolnym momencie możemy zmienić używaną broń. Istotne będzie także wchodzenie w interakcje z mieszkańcami wioski, by zdobywać coraz to ciekawsze zadania.

Pathfinder Wrath of the Righteous

Pathfinder: Wrath of the Righteous

Data premiery: 2.09.2021

Platforma: PC

Pathfinder: Wrath of the Righteous jest niebezpośrednią kontynuacją gry Pathfinder: Kingmaker, która zdobyła całkiem sporą popularność oraz grono fanów. Ta odsłona skupi się na eksploracji innej, bardziej mrocznej krainy o nazwie Golarion, gdzie zwiedzimy przerażające lokacje zdominowane przez demony. Sama historia brzmi lekko sztampowo, gdyż będzie opierać się na walce dobra w postaci ludzi i aniołów, a złem czyli demonami. Sama rozgrywka nie zmieni się za bardzo w stosunku do poprzedniego Pathfinder. Dalej kierujemy drużyną bohaterów w rzucie izometrycznym i stosujemy aktywną pauzę. Nowością będzie lekko przebudowany system rozwoju postaci, który pozwoli naszym bohaterom na zdobycie potężniejszych umiejętności dające niesamowitą przewagę podczas bitwy.

Encased

Encased

Data premiery: 7.09.2021

Platforma: PC

Kolejna gra, czyli Encased jest postapokaliptycznym tytułem RPG, które od dłuższego czasu jest w trybie Early Access i teraz nareszcie doczeka się finalnej premiery. Gra jest klasycznym oldscholoolowym RPG, inspirowany na dobrze nam znanych grach jak Baldur’s Gate czy też inny Fallout. Akcja gry dzieje się w obiekcie zwanym kopułą i jako pracownik korporacji zajmującej się eksploracją tego miejsca będziemy musieli przemierzać mroczne korytarze tego niezniszczalnego obiektu w poszukiwaniu technologii i odkryć. Rozgrywka to gra turowa, zaczniemy zabawę od stworzenia bohatera, a następnie będziemy eksplorować olbrzymi kompleks kopuły. Oprócz zadań głównych, będą też poboczne oraz wydarzenia losowe. W grze pojawi się ponad pięć frakcji oraz tajemnicza inteligentna siła psychokinetyczna znana jako Maelstorm, która może nam pomóc lub też zaszkodzić.

Vampire The Masquerade - Bloodhunt

Vampire: The Masquerade – Bloodhunt

Data premiery: 7.09.2021

Platforma: PC, PS5, Xbox Series X

Od jakiegoś czas trwa wyścig po pierwsze miejsce wśród trochę bardziej poważnych trzecio osobowych Battle Royale. Po Hunter’s Arena Legends oraz Naraka: Bladepoint czas na Vampire: The Masquerade – Bloodhunt. We wrześniu nastąpi premiera early access, a sama gra będzie dostępna w trybie Free to Play. Każdy z graczy wciela się tutaj w wampira posiadającego nadprzyrodzone umiejętności i naszym celem będzie oczywiście zwyciężenie w trybie battle royale, podzielonym na wersje solo oraz drużynowe. Co ciekawe, każdy gracz ma wybór klanu do którego należy, a przez to będzie posiadać inne umiejętności wspierające. Co ciekawe po mapie będą krążyć niezależni NPC kierowani przez AI, a jeżeli wypijemy z jednego z nich krew i zobaczy nas inny NPC, to wszyscy gracze poznają naszą lokalizację, a na nieuważnego wampira zaczną polować bandy łowców sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Arboria

Data premiery:  9.09.2021

Platforma: PC

Grę Arboria mieliśmy już okazję testować wcześniej i muszę przyznać, że całkiem przypadła mi do gustu. Będziemy się tutaj wcielać w rolę drzewca, który będzie wyruszać by uratować swój świat przed skażeniem niszczącym potężne drzewo. Sama gra jest połączenie gatunku roguelite oraz Dark Souls. Poziom trudności będzie jednak na bieżąco dostosowywać się do gracza i w razie częstych porażek, kolejne podejścia będą łatwiejsze. Sama gra będzie opierać się na standardowej walce z wrogami, unikaniu i blokowaniu ich ataków. Nasz bohater będzie wyposażony w symbiotyczne bronie i różne mutacje które pomogą mu spełnić zadanie i przegnać zło.

BloodRayne Betrayal: Fresh Bites

Data premiery: 9.09.2021

Platformy: PC, Switch, PS5, PS4, Xbox series X, Xbox One

Bloodrayne był grą mojego dzieciństwa, tak jak i wielu z nas. Kolejne odsłony nigdy nie powtórzyły sukcesu poprzedniczki, a trzecia część będąca grą platformową trochę za bardzo namieszała i odeszła od tradycji. Jest to remaster platformowej trzeciej odsłony tej serii, gdzie będziemy wcielać się w wampirzycę Rayne. Cała gra podzielona jest na piętnaście poziomów, w których będziemy pokonywać kolejnych wrogów, pokonywać pułapki oraz oczywiście walczyć z bossami. Wersja zremasterowana będzie posiadała sporo udogodnień, które ułatwią zabawę dla dzisiejszego gracza, w tym niższy poziom trudności. Oprócz tego pojawi się rozdzielczość 4k oraz użycie oryginalnych głosów postaci z poprzednich części. Dla mnie będzie to nostalgiczna podróż w przeszłość z nadzieją, że ktoś zdecyduje się na remake pierwszej części kultowej gry.

Dice Legacy

Data premiery: 9.09.2021

Platforma: PC, Switch

Kolejna gra to survivalowe połączenie strategii oraz gry roguelike. Brzmi złożenie i skomplikowanie i takie w zasadzie jest. Będziemy tutaj budować miasto, a całość będzie opierać się na mechanikach dobrze znanych z gier planszowych. Będziemy tutaj mieć takie ciekawe elementy jak workerplacement, czyli takie zarządzanie przypisanymi dla nas meplami pfu pfu robotnikami, żeby zdobyć jak najwięcej punktów oraz potrzebnych zasobów. Wszystkim będą kierować kości, których rzuty będą pozwalać nam zdobyć potrzebne do funkcjonowania naszego miasta surowce. Kości będziemy mogli zmieniać, wymieniać, ulepszać czy nawet scalać w dowolny, często szalony pomysł.

Tales of Arise

Data premiery: 10.09.2021

Platformy: PC, PS5, PS4, Xbox series X, Xbox One

O Tales of Arise wspominaliśmy już wcześniej. Jest to kontynuacja (siedemnasta odsłona!) kultowej serii JRPG od Bandai Namco. Tradycyjnie otrzymamy grę RPG ze zręcznościowym systemem walki, do którego przyzwyczajał nas już Final Fantasy VII lub też Scarlet Nexus. Akcja gry toczy się w świecie będącym połączeniem świata fantasy i science fiction. Jedna z planet w tym świecie została prawie doszczętnie złupiona przez silniejszych przeciwników, a historia będzie opowiadać o postaciach należących do dwóch stron konfliktu. Tales of Arise jest olbrzymią grą fabularną z otwartym światem pełnym zadań fabularnych i z fabułką na dziesiątki, a może nawet i setki godzin. Sama walka będzie opierać się na łączeniu ataków oraz stosowaniu specjalnych technik dających nam przewagę.

Deathloop

Data premiery: 14.09.2021

Platformy: PC, PS5

Deathloop jest moim osobistym faworytem, jeżeli chodzi o premiery w tym miesiącu i widząc jak bardzo Sony promuje ten tytuł, jestem prawie przekonany że gra pojawi się w Playstation Plus (materiał ten publikuje przed zaprezentowaniem oferty z wrześniowego plusa, zobaczymy czy miałem rację). Deathloop opowiada historię dwóch zabójców, którzy są uwięzieni w pętli czasu. Jeden z nich będzie próbować się z niej wydostać, a druga zabójczyni bardzo cieszy się z obecnego stanu rzeczy. W rozgrywce dla jednego gracza wcielimy się w zabójcę, który próbuje przerwać niekończącą się pętlę wzajemnego polowania na siebie. Niestety druga przeciwniczka będzie nam przeszkadzać. Tryb sieciowy jest tutaj bardzo ciekawy, gdyż pozwoli on innym graczom wcielić się w drugą zabójczynię by zawalczyć z bohaterem. Sama śmierć jednak w przeciwieństwie do serii dark souls, gdzie zabijali nas najeżdżający nasz świat gracze, będzie dla nas bardzo pomocna gdyż tylko w ten sposób będziemy w stanie poukładać informacje i rozwinąć postać.

Gamedec

Data premiery: 16.09.2021

Platformy: PC, Switch

Gamedec to gra oparta na książkach Marcina Przybyłka. Wcielimy się tutaj w rolę detektywa badającego przestępstwa przeprowadzone w wirtualnych, bardzo różnych światach. Akcja gry dzieje się w Warsaw City w XXII wieku, a mieszkańcy, niczym w Ready Player One, większość czasu spędzają w wirtualnej rzeczywistości. Pomimo tego, że wcielamy się w postać stróża prawa, będziemy w stanie wykonywać zadania nie tylko za pomocą dedukcji oraz szukania poszlak, ale i siłowo. Interesujące jest jednak to, gdzie będzie mieścić się akcja gry – oprócz futurystycznej Warszawy czeka nas zwiedzanie wirtualnych rzeczywistości inspirowanych Feudalną Japonią lub innym średniowieczem. Wybory w grze także nie są czarnobiałe i często będziemy musieli długo zastanawiać się, które mniejsze zło wybrać.

Kena: Bridge of Spirits

Data premiery: 21.09.2021

Platforma: PC, PS4, PS5

O Kena: Bridge of Spirits wspominaliśmy już wcześniej, jednak premiera gry została przełożona. W Kena: Bridge of Spirits wcielimy się w rolę tytułowej Keny, która z pomocą duszków będzie próbowała odkryć źródło upadku pewnej opuszczonej wioski. Będzie przy tym kontaktowała się z duchami nazywanymi w grze Rot, które powinny odpowiadać za rozkładanie martwych pierwiastków, ale tego z jakiegoś powodu nie robią, a dodatkowo wszędzie jest pełno złych duchów. Kena: Bridge of Spirits to gra, w której kierujemy bohaterką z trzeciej osoby, gdzie będziemy podróżować po wielu lokacjach i regularnie wracać do wioski, gdzie będziemy mogli przygotować się do kolejnych wypadów. Oprócz walki, czeka nas także rozwiązywanie zagadek logicznych oraz środowiskowych. Kena na szczęście nie będzie sama, gdyż w trakcie zabawy z czasem dołączą do niej towarzyszy, którzy pomogą nie tylko w walce, ale i eksploracji oraz odkrywaniu tajemnic.

Diablo II: Resurrected

Data premiery: 23.09.2021

Platforma: PC, Switch, PS5, PS4, Xbox series X, Xbox One

Blizzard od dawna nie ma dobrej passy i nie sądzę, żeby cokolwiek mogło to już zmienić. Wielu z nas ma jednak niesamowite wspomnienia z Diablo 2, dlatego też sporo graczy na pewno chwyci za myszki oraz pady w Diablo 2 Resurrected. My już grę testowaliśmy, a filmy znajdują się na naszym kanale i każdy może zobaczyć nagrania z live i muszę powiedzieć, że o ile granie na PC w Diablo II: Resurrected jest dosyć męczące, to już zabawa na konsoli jest inna i nawet wciągająca. Odświeżona grafika oraz parę zmienionych elementów nie zniszczyło klimatu, które posiadało oryginalne Diablo 2 i o ile na pewno nie możemy liczyć na powrót króla, to zdecydowanie Diablo 2 Resurrected warto przetestować.

Medieval Dynasty

Data premiery: 23.09.2021

Platforma: PC

Wspominana gra spadła na nas wszystkich niczym grom z jasnego nieba i szybko zdobyła sporą popularność na platformie Steam. Pod koniec września będziemy w stanie sami przetestować ten tytuł już w pełnej, finalnej wersji. Medieval Dynasty to miszmasz strategii, survivalu oraz symulatora życia w średniowiecznej wiosce. Trochę przypomina Kingdom Come: Deliverance, ale całość daje znacznie większą swobodę dla graczy nie ograniczając tak mocno zadaniami. Wcielamy się tutaj w młodego chłopa, który szczęśliwym trafem uzyskuje własny kawałek ziemi i naszym zadaniem będzie założenie własnej osady oraz zadbanie o nią. Oprócz postaci niezależnych dających nam zadania będziemy musieli zadbać o ochronę przed dzikimi zwierzętami.

Lost Judgment

Data premiery: 24.09.2021

Platforma: PS5, PS4, Xbox series X, Xbox One

Lost Judgment to spin off popularnej serii Yakuza oraz kontynuacja gry Judgement z 2019 roku. Wcielamy się tutaj w prywatnego detektywa, który będzie badać sprawę pewnego morderstwa. Historia nie jest powiązana z głównymi odsłonami serii. Sama rozgrywka będzie trzecioosobową grą akcji z otwartym światem, gdzie będziemy eksplorować różne dzielnicy i wykonywać zadania walcząc jednocześnie z bandytami na ulicach miast. Zabawa dzieje się w czasie rzeczywistym, a bohater stosuje trzy zróżnicowane style walki, które można przełączać w zależności od sytuacji. Jako że jesteśmy detektywem, czeka nas także wykonywanie śledztw, przesłuchiwanie świadków i wreszcie konfrontacja z podejrzanymi.

New World

Data premiery: 28.09.2021

Platforma: PC

Pierwsza tak duża gra od Amazona, czyli New World, to MMORPG, które już mieliśmy przyjemność testować. I muszę powiedzieć, że jest to gra na którą najbardziej czekam w sierpniu. Wersja beta, pokazała mi, czym jest New World – interesującą grą sieciową, nastawioną głównie na walki między frakcjami, z elementami sandboxu, ale i z wieloma zadaniami fabularnymi. Gra oferuje crafting, duże bitwy między frakcjami oraz ciekawy system rozwoju postaci. Walka jest ciekawa i angażująca, a jedyne co trochę męczy to brak szybkiej podróży czy też mountów, co znacznie wydłuża przemieszczanie się po mapie i niszczy tempo gry.

Elyon

Data premiery: 29.09.2021

Platforma: PC

Kolejne MMORPG, które pojawi się w tym miesiącu to Elyon i jego także mieliśmy okazję przetestować. Gra zachwyciła mnie przede wszystkim oryginalnym systemem rozwoju postaci, systemem walki i piękną grafiką. Sama jednak jest dalej typowym koreańskim MMORPG nastawionym na grind, robienie dungeonów oraz walki PvP. To właśnie ten ostatni aspekt jest najciekawszym w grze Elyon, gdyż oprócz open world PvP czekają nas także monumentalne walki w których zderzą się gracze dwóch frakcji. Docelowo twórcy mówią wiele o powietrznych walkach i wielu różnych latających pojazdach, jednak na obecną chwilę nie mieliśmy okazji sprawdzić tego w ostatnim czasie, kiedy otrzymaliśmy możliwość testowania gry w ramach zamkniętej bety.

Hot Wheels Unleashed

Data premiery: 30.09.2021

Platforma: PC, Switch, PS5, PS4, Xbox series X, Xbox One

Wbrew pozorom, Hot Wheels Unleashed jest jednym z tych tytułów, którym jaram się najbardziej we wrześniu. Jest to typowa wyścigówka, w której będziemy sterować dobrze nam znanymi z dzieciństwa resorakami. Dziesiątki różnych pojazdów i możliwość grania we dwoje w trybie split screen brzmi jak świetna gra do piwka z kumplem lub też wina z partnerem albo partnerką. Tory będą wić się, skręcać i robić pętle jak przy oryginalnych zabawkach do których nawet dzisiaj ślinią się dzieciaki na całym świecie. Bawić się będziemy mogli oczywiście w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer, także oczywiście na dzielonym ekranie we dwie osoby. Jak dla mnie brzmi super, a Mario Cards już dawno mi się znudziło.

Podsumowanie

Jak widzicie wrzesień prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Otrzymamy wiele zróżnicowanych gier, zarówno od dużych twórców, jak i typowych indyków. Każdy znajdzie coś dla siebie i powinien być zadowolony, ale to gracze MMORPG powinni być najbardziej zachwyceni gdyż otrzymają aż dwa duże tytuły, które prawdopodobnie będą bawić graczy przez wiele lat. Ja także będę musiał wybrać sporo tytułów do recenzowania oraz ogrywania na naszym kanale, więc szykuje nam się niesamowicie pracowity miesiąc. Dajcie koniecznie znać w komentarzu, która gra Wam się najbardziej spodobała i dlaczego.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Free Guy - Recenzja ze spoilerami - W skórze NPC
Następny Ghost of Tsushima: Wyspa Iki - Recenzja - Czy da się udoskonalić coś idealnego?