Premiery kinowe w kwietniu 2023!


Sprawdźmy premiery kinowe w kwietniu 2023 roku! Na co warto wybrać się do kina w tym miesiącu?

Air

Premiera: 5 kwietnia 2023

To biograficzny dramat sportowy wyreżyserowany przez Bena Afflecka. Historia filmu oparta jest na autentycznych wydarzeniach wokół premiery marki butów Air Jordan, kiedy przedstawiciel firmy Nike – Sonny próbuje podpisać kontrakt z debiutującym na arenie sportowej Michaelem Jordanem.

Egzorcysta papieża

Premiery kinowe w kwietniu 2023

Premiera: 12 kwietnia 2023

Papieski Egzorcysta to horror, który został oparty na rzeczywistych dokumentach sporządzonych przez księdza Gabriele Amortha pełniącego funkcję Głównego Egzorcysty Watykanu. Fabuła filmu podąża za Amorthem, który bada straszliwe opętanie młodego chłopca i odkrywa wieloletni spisek, który Watykan gorączkowo starał się utrzymać w tajemnicy.

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor

Premiera: 14 kwietnia 2023

Zwiastun: w linku

Film oparty został na popularnej grze D&D. Jego akcja będzie miała miejsce w Zapomnianych Krainach, czyli największym świecie w tejże grze. Złodziej i grupa poszukiwaczy przygód wyruszają w podróż po zaginioną relikwię, jednak coś idzie kompletnie nie tak i zadają się z niewłaściwym tłumem.

Renfield

Premiery kinowe w kwietniu 2023

Premiera: 14 kwietnia 2023

Renfield to amerykański horror komediowy z udziałem Draculi – bohatera  powieści z 1897 roku autorstwa Brama Stokera. Oddany lokaj hrabiego Draculi, R. M. Renfield, dostaje szansę na nowe życie w Nowym Orleanie, z ukochaną kobietą u boku. Codziennie marzy o wolności, aż wreszcie podejmuje decyzję, by w końcu stawić czoła wampirowi i spróbować zakończyć swoje zniewolenie.

Bezmiar

Premiery kinowe w kwietniu 2023

Premiera: 14 kwietnia 2023

To francusko – włoski film dramatyczny osadzony  w Rzymie lat 70. Opowiada historię rodziny – Clary i Felice będących w nieszczęśliwym związku małżeńskim oraz ich dzieci. Jedno z nich – Adriana ma dysforię płciową i woli nosić imię Andrea (czyli głównie męskie imię w języku włoskim).  Nastolatka znajduje wsparcie w niecodziennej osobie – sekretarce i kochance ojca.

Bo się boi

Premiery kinowe w kwietniu 2023

Premiera: 21 kwietnia 2023

Beau Is Afraid / Bo się boi to kolejny komedio – horror na tej liście. Joaquin Phoenix wciela się w tytułowego bohatera filmu, mężczyzny przez dziesięciolecia zniewalanego przez własną matkę. Po jej nagłej śmierci, postanawia wrócić do domu, ale najpierw będzie musiał stawić czoła swoim najgorszym (supernaturalnym) lękom.

Martwe zło: Przebudzenie

Premiera: 21 kwietnia 2023

Martwe Zło: Przebudzenie to kolejna już odsłona serii filmów Evil Dead/Martwe zło. W piątym filmie franczyzy Beth udaje się do Los Angeles, by nieco pomóc starszej siostrze Ellie, która samotnie wychowuje trójkę dzieci w małym mieszkaniu. Kobiety natrafiają na ukrytą w piwnicy apartamentowca podejrzaną książkę i uwalniają opętujące ludzi demony. Poznając oblicze najgorszej wersji rodziny jaką można sobie wyobrazić, obydwie stają do walki o przetrwanie.

Suzume

Premiery kinowe w kwietniu 2023

Premiera: 21 kwietnia 2023

Anime, które miało premierę w Japonii w zeszłym roku, a teraz wchodzi do polskich kin. Fabuła skupia się wokół siedemnastolatki o imieniu Suzume, która postanawia pomóc dziwnemu, młodemu mężczyźnie i wspólnie udadzą się w podróż po Japonii oraz spróbują powstrzymać serię katastrof w Japonii. Jak? Zamykając nieustannie otwierające się „drzwi katastrofy”.

Sisu

Premiera: 28 kwietnia 2023

Fińsko-amerykański historyczny film akcji, którego akcja rozgrywa się w fińskiej Laponii za czasów II wojny światowej. Koncentruje się wokół poszukiwacza złota, który próbuje chronić swoje zdobycze przed nazistowskim plutonem egzekucyjnym dowodzonym przez oficera Schutzstaffel (tj. SS).

Konsekracja

Premiery kinowe w kwietniu 2023

Premiera: 28 kwietnia 2023

Ostatni horror na liście z tego miesiąca. Kobieta udaje się do klasztoru na szkocką wyspę Sky, aby poznać prawdę o śmierci swojego brata księdza, który rzekomo popełnił samobójstwo. W tym odizolowanym od świata miejscu Grace odkrywa, że jej brat był podejrzanym w innej sprawie o morderstwo, jednak badając sprawę zauważa też nieścisłości w wersji wydarzeń przedstawionej przez Kościół.

 

 

Jakie premiery kinowe w kwietniu 2023 roku zaciekawiły Was najbardziej? Na co wybierzecie się do kina?

 

Zobacz też: Premiery kinowe w marcu 2023!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Ujawniono datę premiery i zwiastun serialu Secret Invasion
Następny Lista gier Xbox Game Pass na kwiecień - I tura