Premiery kinowe w kwietniu 2024! Co warto obejrzeć?


Sprawdźmy premiery kinowe w kwietniu 2024 roku! Na jaki film warto wybrać się do kina w tym miesiącu?

POGROMCY DUCHÓW: IMPERIUM LODU

premiery kinowe w kwietniu

Premiera: 5 kwietnia 2024

Jest to kontynuacja filmu Pogromcy duchów: Dziedzictwo z 2021 roku i piąty film z serii Pogromcy duchów. Akcja filmu rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z filmu Pogromcy duchów: Dziedzictwo. Pogromcy duchów zostali ponownie wezwani do akcji, gdy starożytny artefakt zostaje odkryty i uwalnia złą moc. Nowi i starzy Pogromcy duchów muszą połączyć siły, aby uratować świat przed zamarznięciem.

CZERWONE MAKI

premiery kinowe w kwietniu

Premiera: 5 kwietnia 2024

Polski film historyczny w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza. Akcja filmu rozgrywa się podczas bitwy o Monte Cassino w 1944 roku. Opowiada historię grupy polskich żołnierzy, którzy walczą o klasztor na wzgórzu Monte Cassino. Czerwone maki to ważny film, który przypomina o ofierze polskich żołnierzy, którzy walczyli o wolność Polski.

OMEN: POCZĄTEK

Premiera: 5 kwietnia 2024

Horror, w którym młoda Amerykanka Margaret udaje się do Rzymu, aby oddać się służbie kościołowi. Tam spotyka ciemność, która rzuca wyzwanie jej wierze i odkrywa spisek mający na celu ucieleśnienie zła. Teraz, gdy jej przekonania zostały zachwiane, Margaret musi stawić czoła temu niewyobrażalnemu zagrożeniu i walczyć, aby powstrzymać nadejście niewypowiedzianej grozy.

PERFECT DAYS

premiery kinowe w kwietniu

Premiera: 12 kwietnia 2024

Film koncentruje się wokół Hirayamy, mężczyzny zadowalającego się prostym życiem sprzątacza toalet w Tokio. Odnajduje piękno w codzienności, pielęgnując swoją rutynę, słuchając muzyki z kaset, czytając książki i robiąc zdjęcia. Poprzez nieoczekiwane spotkania Hirayama zastanawia się nad pięknem otaczającego go świata.

CIVIL WAR

Premiera: 12 kwietnia 2024

Dystopijna historia sci fi. Fabuła opowiada o grupie dziennikarzy pracujących w wojsku w podzielonej Ameryce przyszłości. Ścigają się z czasem, aby dotrzeć do Waszyngtonu, zanim walczące frakcje zwrócą się do Białego Domu.

LUPIN TRZECI: ZAMEK CAGLIOSTRO

premiery kinowe w kwietniu

Premiera: 12 kwietnia 2024

jeden z najlepszych filmów animowanych wszechczasów. Zamek Cagliostro został wydany w 1979 roku! W kinach, pewnie niektórych, będzie można oglądać odnowioną wersję. Lupin III, słynny złodziej, wraz ze swoją ekipą, wyrusza na poszukiwanie skarbów ukrytych w legendarnym Zamku. Na miejscu odkrywają, że przetrzymywana jest w nim piękna księżniczka Clarisse. Lupin postanawia ją uratować i ujawnić spisek hrabi Cagliostro, który stoi za porwaniem.

JOIKA

Premiera: 12 kwietnia 2024

Joika opowiada prawdziwą historię Joy Womack, piętnastoletniej aspirującej baletnicy z Teksasu. Otrzymuje szansę odmieniającą życie, gdy zostaje jedną z nielicznych Amerykanów przyjętych do prestiżowej Akademii Baletu Bolszoj w Moskwie. Film eksploruje wymagający świat rosyjskiego baletu i wyzwania, przed którymi stoi Joy, starając się spełnić swoje marzenie.

ABIGAIL

premiery kinowe w kwietniu

Premiera: 19 kwietnia 2024

Kolejny w tym miesiącu horror. Grupa niedoświadczonych przestępców, oczekując łatwej wypłaty, porywa Abigail, 12-letnią córkę baletnicy i potężnej postaci ze świata podziemnego, Zabierają ją do odosobnionej rezydencji, aby przetrzymać za okup w wysokości 50 milionów dolarów. Ich plan przybiera przerażający obrót, gdy zdają sobie sprawę, że Abigail nie jest zwyczajną dziewczyną.

PRZYSIĘGA IRENY

premiery kinowe w kwietniu

Premiera: 19 kwietnia 2024

Irena Gut Opdyke, młoda Polka, zostaje wcielona do sowieckiej armii po wybuchu II wojny światowej. Po ucieczce z transportu do Kazachstanu, Irena zostaje zmuszona do pracy w niemieckiej fabryce amunicji. Tam staje się świadkiem planów likwidacji pobliskiego getta. Podejmując ogromne ryzyko, Irena postanawia uratować jak najwięcej Żydów.

CHALLENGERS

premiery kinowe w kwietniu

Premiera: 26 kwietnia 2024

Dramat sportowy. Tashi, była utalentowana tenisistka, jest teraz trenerem, który przekształcił swojego męża Arta z przeciętnego gracza w światowej sławy mistrza Wielkiego Szlema. Obecnie Art przeżywa passę porażek, a Tashi obmyśla zaskakujący plan, który pomoże mu wrócić na właściwe tory. Zgłasza go do udziału w wydarzeniu „Challenger” – profesjonalnym turnieju tenisowym niskiego szczebla. Tam Art staje twarzą w twarz ze swoim byłym najlepszym przyjacielem Patrickiem, który jest także byłym chłopakiem Tashi. Stare płomienie rozpalają się na nowo, konkurencja nasila się, a kariery i życie miłosne wiszą na włosku!

NIEPOKALANA

premiery kinowe w kwietniu

Premiera: 26 kwietnia 2024

I kolejny horror, tym razem w zakonie. Historia koncentruje się wokół młodej zakonnicy, która odkrywa, że jest w ciąży. To nieoczekiwane wydarzenie wywołuje w klasztorze pogłoski o cudzie. Zakonnica zaczyna jednak podejrzewać, że mogła zostać wybrana w bardziej złowrogim celu.

 

Które premiery kinowe w kwietniu przyciągną was przed duże ekrany?

 

Zobacz też: Helios sala Dream – co to jest, cena i nasza opinia

Poprzednio Godzilla i Kong: Nowe imperium - Recenzja - Mamy film roku!
Następny Palword: Gra umiera? 97% graczy porzuciło tytuł!