Premiery kinowe w maju 2023!


Sprawdźmy najciekawsze premiery kinowe w maju 2023 r. Na co warto wybrać się do kina w tym miesiącu?

Strażnicy Galaktyki: Volume 3

data premiery: 5 maja 2023

Trzecia część przygód Strażników Galaktyki, ponownie w reżyserii Jamesa Gunna. Peter w dalszym ciągu przeżywa śmierć Gamory, jednak musi zebrać towarzyszy do podróży, która w razie niepowodzenia może zakończyć się tragicznie dla nich wszystkich. Do roli tytułowych strażników powracają Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Karen Gillan, czy Sean Gunn.

Vermeer. Blisko mistrza

data premiery: 5 maja 2023

Dokument o jednym z najwybitniejszych malarzy w historii – Johannesie Vermeerze. Mimo sławy, którą zdobył dzięki dziełom jak Dziewczyna z perłą, czy Mleczarka, życiorys artysty jest mało znany. Film „Blisko mistrza” przenosi nas do laboratorium, gdzie możemy bliżej przyjrzeć się detalom obrazów oraz ich poprzednim warstwom. Może też się okazać, że nie każdy malunek Vermeera faktycznie należy mu przypisać.

BOOK CLUB. NASTĘPNY ROZDZIAŁ

Premiery kinowe w maju 2023

data premiery: 12 maja 2023

To lekki film komediowy z Jane Fondą oraz Diane Keaton w rolach głównych. To kontynuacja przygód bohaterek znanych z pierwszej części. Tym razem cztery przyjaciółki udają się na swój pierwszy babski wyjazd do słonecznej Italii. Na miejscu sprawy się nieco komplikują a dojrzałe panie muszą zaadaptować się w zupełnie innych realiach niż zakładały.

Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan

Premiery kinowe w maju 2023

data premiery: 12 maja 2023

Ekranizacja słynnej powieści A. Dumasa. D’Artagnan, goniony rządzą zemsty za napaść, udaje się do Paryża. Tam jednak zdaje sobie sprawę, że istnieje większy konflikt, na przykład taki, który zagraża przyszłości Francji. Łączy więc siły z trzema muszkieterami króla, Atosem, Porthosem i Aramisem i wspólnie walczą o dobro kraju. Walka ta odkryje przed tytułowym bohaterem także nowego wroga – Milady de Winter. Co ciekawe, sequel do D’Artagnana – Milady będzie miał premierę we Francji już w grudniu tego roku.

RYCERZE ZODIAKU

Premiery kinowe w maju 2023

data premiery: 12 maja 2023

To film fantasy, oparty na anime p.t. Saint Seiya, wyreżyserowany przez Tomasza Bagińskiego (odpowiedzialnego m.in. za scenki filmowe z gier Wiedźmin). Seiya dowiaduje się, że musi obronić dziewczynę, w której reinkarnowała się właśnie bogini wojny. Aby ocalić zarówno dziewczynę, jaki i cały świat, bohater musi skonfrontować się ze swoją przeszłością i zaakceptować rolę Rycerza Zodiaku.

Prześwietlenie / R.M.N.

data premiery: 19 maja 2023

Film, który miał swoje premiery na różnych festiwalach filmowych, od 19 maja dostępny będzie powszechnie. Akcja filmu rozgrywa się w latach 2019-2020, w wieloetnicznej wiosce w Rumunii. Bohaterami są mężczyzna, który wrócił właśnie z pracy w Niemczech oraz jego była ukochana. R.M.N. to medyczna nazwa rezonansu magnetycznego i jest metaforycznym nawiązaniem do głównego celu filmu – zgłębienia czegoś pod powierzchnią, poznania człowieka trochę głębiej.

Fast X / Szybcy i Wściekli 10

Premiery kinowe w maju 2023

data premiery: 19 maja 2023

Kolejna część Szybkich i wściekłych, bezpośrednia kontynuacja poprzedniego epizodu. Cipher zawiązuje sojusz z Dantem (w roli czarnego charakteru wystąpi Jason Momoa) i wspólnie spróbują zawalczyć przeciwko ekipie/rodzinie Dominica Toretto.

Mała Syrenka

data premiery: 26 maja 2023

Adaptacja animowanego filmu, który większość z nas pamięta z dzieciństwa. Ariel dokonuje strasznego wyboru – dokonuje paktu z morzem i oferuje swój piękny głos, w zamian za nogi. Udaje się do świata ponad wodą, gdzie żyje jej ukochany książę Eryk.

MAFIA MAMMA / Matka Chrzestna

Premiery kinowe w maju 2023

data premiery: 26 maja 2023

Komediowa wersja kinowego klasyka? Życie Kristin jest stresujące – syn udał się właśnie na studia, szef w pracy jest tyranem, mąż ją zdradza. Przy tym wszystkim dowiaduje się, że miała dziadka we Włoszech a ten właśnie zmarł. Bohaterka udaje się na pogrzeb i szybko zdaje sobie sprawę, kim tak na prawdę był jej dziadek i jakie było jego ostatnie życzenie.

Super Mario Bros. Film

data premiery: 26 maja 2023

Film oparty na popularnej grze na Nintendo? Dlaczego nie! To historia dwóch braci, hydraulików – Mario i Luigiego którzy zostają przeniesieni do alternatywnego świata i uwikłani w bitwę między Królestwem Grzybów, z księżniczką Peach na czele a Koopas, na czele z Bowserem.

PLAN 75

Premiery kinowe w maju 2023

data premiery: 26 maja 2023

To bardzo ciekawa propozycja dla fanów filmów dramatycznych. Aby walczyć ze starzejącym się społeczeństwem, rząd propaguje Plan 75, opowiadający się za eutanazją osób starszych. Troje bohaterów stanie przed decyzjami o  życiu lub śmierci – podstarzała, zmęczona kobieta, zwyczajny pracownik oraz sprzedawca Planu. Na jaki krok się zdecydują i co pokieruje ich wyborem?

 

 

Które premiery kinowe w maju 2023 roku przypadły Wam najbardziej do gustu? Na jaki z tych filmów wybierzecie się do kina?

 

Zobacz też: Premiery kinowe w kwietniu 2023!

2 komentarze

 1. tiitus
  26 kwietnia 2023
  Odpowiedz

  Przecież Gamora nie zginęła w drugiej części! Może Yondu?

  • 26 kwietnia 2023
   Odpowiedz

   Tutaj sprawa jest dość skomplikowana… Gamora zginęła w Wojnie bez granic, potem wróciła w Endgame ALE ta z Endgame i ta, którą zobaczymy w Guardians of the Galaxy Vol 3, to Gamora z 2014 roku, zanim jeszcze dołączyła do towarzystwa – dlatego też Peter trochę dalej ją opłakuje, bo zakładał, że to „jego właściwa” Gamora wraca do życia.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Wartales - Matthias Lund - Jak go pokonać? Poradnik
Następny Twarz PlayStation: Shuhei Yoshida o zabawie i przyszłości gier