Premiery na Netflixie, HBO Go i w kinie – 16 – 22.08.21


Wakacje zbliżają się ku końcowi, słońce powoli nas opuszcza (oby wytrwało do urlopu!)… Czy końcówkę sierpnia umilą nam premiery na Netflixie, HBO Go albo w kinie? Sprawdźmy interesujące propozycje z tego tygodnia.

NETFLIX

Klucz do koszmaru

To horror z 2005 roku. Caroline, aspirująca pielęgniarka, dostaje propozycję opieki nad Benem, który został sparaliżowany po niedawnym udarze. Kobieta wprowadza się do domu mężczyzny i jego żony. Dostaje tez klucze do każdego pomieszczenia w całej, ogromnej rezydencji. Na strychu odkrywa pomieszczenie wypełnione przedmiotami do odprawiania rytuałów. Caroline powoli łączy fakty i odkrywa, że to co zostało jej opowiedziane o pacjencie nie jest do końca prawdą a znaczącą rolę we wszystkim odgrywa hoodoo.

Sweet girl

Sweet Girl | Oficjalny zwiastun | Netflix

Dwa słowa: Jason Momoa. Wystarczająco, aby zachęcić? 😉  Ray – zdruzgotany po śmierci żony, przysięga wymierzyć sprawiedliwość ludziom odpowiedzialnym za jej śmierć. Występuje przeciwko firmie farmaceutycznej, którą obwinia o stratę. Napędzany chęcią zemsty musi jednak pamiętać, że jedyną rodziną jaka mu pozostała jest jego córka i za wszelką cenę musi chronić dziecko.

Trailer TUTAJ.

HBO GO

Operacja Argo

Scenariusz do filmu został napisany na podstawie książki agenta CIA T.Mendeza „The Master of Disguise” i artykułu J. Bearmana „The Great Escape: How the CIA Used a Fake Sci-Fi Flick to Rescue Americans from Tehran”. Opowiada o wspólnej akcji kanadyjskiego rządu i CIA, której celem było uratowanie sześciu amerykańskich dyplomatów, którzy uniknęli schwytania podczas zajmowania ambasady Stanów Zjednoczonych w Teheranie, po rewolucji irańskiej, kiedy islamscy studenci wzięli za zakładników większość pracowników ambasady. Mendez poprowadził ratunek sześciu amerykańskich dyplomatów z Teheranu w Iranie pod pozorem kręcenia filmu science fiction.

Strażnicy

DC w wykonaniu Zacka Snydera, który ostatnimi czasy szturmem zdobywa Hbo Go. Wiecie, że kilka miesięcy po premierze pokazała się wersja reżyserska filmu, a jeszcze w roku premiery wydano Ultimate Cut trwająca trochę ponad 3 godziny? Snyder lubi różne wersje swoich filmów. Watchmen oparte jest oczywiście na komiksie o tym samym tytule. W 1985 roku działalność superbohaterów jest zakazana, kilku pracuje dla amerykańskiego rządu. Rorschach odkrywa jednak, że za zabójstwem Edwarda Blake’a kryje się coś więcej niż tylko morderstwo a życie wszystkich superbohaterów jest zagrożone.

KINO

Co ciekawego w kinie? Filmy, na które raczej bym nie poszła, ale może Wy się skusicie:

ANETTE

Annette (2021) zwiastun PL

Za oprawę muzyczną filmu odpowiadają także osoby z „La la land”, więc z tej strony może być bardzo przyjemnie. Fabuła opowiada o komiku i jego żonie, śpiewaczce operowej oraz o tym, jak zmienia się ich życie po narodzinach pierwszego dziecka. W rolach głównych występują Simon Helberg (Wolowitz z mojego ukochanego TBBT) i Adam Driver (z mniej ukochanych ale lubianych nowych Gwiezdnych Wojen).

Zwiastun TUTAJ.

THE END

The End - Zwiastun PL (Official Trailer)

Polska komedia/ THRILLER z Tomaszem Karolakiem w roli głównej. Tyle ode mnie. Szczerze mówiąc przedpremiera Psiego Patrolu bardziej mnie zainteresowała.

Tutaj trailer.

Może skusicie się na premiery z ostatniego tygodnia: Co obejrzeć w weekend? Premiery na Netflixie i w kinie w połowie sierpnia.

 

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Diablo 2: Resurrected - Wrażenia z Zamkniętej Bety!
Next The Ascent - Spotkanie Zarządu, Hung i Ekipa, Wrakowisko, Plug & Play, Operacja Wyzwolenie #13