Premiery na VOD we wrześniu 2023. NETFLIX, HBO, PRIME!


Sprawdźmy premiery na VOD we wrześniu 2023 r. na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video. Co pojawiło się na tych platformach od 4 do 10 września? Co warto obejrzeć w weekend na VOD i w kinie?

NETFLIX

VIRGIN RIVER – SEZON 5

Premiery na VOD we wrześniu

Virgin River to romantyczny serial telewizyjny oparty na serii książek o tym samym tytule autorstwa Robyn Carr. Historia zaczyna się od Melindy  Monroe, która przyjmuje pracę jako pielęgniarka i położna w odległym miasteczku Virgin River, mając nadzieję, że zacznie od nowa i pozostawi za sobą bolesne wspomnienia. Szybko jednak odkrywa, że życie w małym miasteczku nie jest tak proste, jak się spodziewała, i że musi się wyleczyć, zanim będzie mogła naprawdę uczynić Virgin River swoim domem. Wkrótce spotyka Jacka Sheridana, byłego żołnierza piechoty morskiej, który stał się właścicielem lokalnego baru, i łączy ich bliska więź. Sezon 5 już na Netflixie.

TOP BOY – SEZON 5

Premiery na VOD we wrześniu

Top Boy to brytyjski serial kryminalny, który początkowo był emitowany na kanale Channel 4, a później został wznowiony przez Netflix. Serial koncentruje się na życiu mieszkańców fikcyjnej posiadłości Summerhouse w Hackney we wschodnim Londynie, którzy zmagają się z przestępczością, narkotykami i problemami społecznymi. Po pierwszych dwóch seriach serial został przerwany. Jednak odrodził się w 2019 roku, kiedy raper Drake, fan serialu, nawiązał współpracę z Netfliksem, aby go przywrócić. Akcja wznowionej serii rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z oryginalnej. Dushane wraca do Londynu i łączy siły z Sullym, aby odzyskać swoją pozycję na rynku narkotykowym.

GAMERA -REBIRTH

Premiery na VOD we wrześniu

Gamera Rebirth to seria ONA z Japonii, powołana do życia przez Kadokawa Corporation i animowana przez ENGI. Jest to pierwsza animowana część we franczyzie Gamera. Akcja serii rozgrywa się latem 1989 roku. Czwórka dzieci w Tokio jest świadkami pojawienia się kaiju Gamera, który odważnie przeciwstawia się gigantycznym potworom zjadającym ludzi.

TAŚMY ROSY PERAL

Rosa Peral jest powiązana z głośną sprawą kryminalną z Hiszpanii. Rosa Peral wraz ze swoim chłopakiem Alberto Lópezem była zamieszana w morderstwo swojego byłego partnera, Pedro Rodrígueza. Zwęglone ciało Pedra znaleziono w bagażniku samochodu w 2013 roku. Sprawa przyciągnęła duże zainteresowanie mediów w Hiszpanii ze względu na jej makabryczny charakter i oraz fakt, że ofiara była policjantem. Śledztwo w sprawie morderstwa ujawniło złożoną sieć relacji osobistych, zazdrości i motywów finansowych. Zarówno Rosa Peral, jak i Alberto López zostali ostatecznie skazani za swoją rolę w zbrodni. Na Netflixie pierwszy wywiad od czasu wyroku skazującego.

HBO MAX

SZEROKIE WODY

Christina to młoda kobieta transpłciowa, która próbuje uciec od swojej przeszłości i zniszczonego domowego życia. Kiedy decyduje się na zakup niesprawnej łodzi, jej właściciel, Esteban, oferuje jej więcej, niż się spodziewała. Mężczyzna, o niezwykłym poczuciu humoru, proponuje jej wspólną kolację.

MAXINE

Premiery na VOD we wrześniu

Trzyczęściowy dramat kryminalny opowiadający o asystentce szkolnej Maxine Carr i jej narzeczonym, Ianie Huntleyu, skazanym za zabójstwo dwóch uczennic – Holly Wells i Jessiki Chapman. Historia analizuje ich relację i stara się zrozumieć, dlaczego Maxine postanowiła go bronić kłamstwem.

DZIECKO CZY OSZUSTKA: PRZYPADEK NATALII GRACE

Natalia Grace Barnett to osoba, której adopcja i późniejsze wydarzenia wywołały w 2019 r. w mediach burzę i kontrowersje. Historia jest zarówno tragiczna, jak i dziwaczna, z elementami przypominającymi thriller trzymający w napięciu. Kristine i Michael Barnett adoptowali z Ukrainy w 2010 roku dziewczynkę, która cierpi na odmianę karłowatości. Barnettowie uważali, że adoptują małe dziecko, ale później twierdzili, że Natalia była w rzeczywistości osobą dorosłą udającą dziecko. Zarzucili Natalii, że zachowywała się agresywnie i groziła rodzinie. Opierając się na tych obawach i ocenach niektórych lekarzy, w 2012 roku Barnettowie zgodnie z prawem zmienili wiek Natalii z 8 na 22 lata. Później przenieśli się do Kanady, zostawiając Natalię w mieszkaniu. W 2019 roku Kristine i Michael Barnett zostali oskarżeni o porzucenie adopcyjnej córki. Natalia zaprzecza twierdzeniom Barnettów i utrzymuje, że w chwili adopcji była dzieckiem, a następnie została porzucona. W tym programie dokumentalnym możecie bliżej przyjrzeć się sprawie.

DISNEY+

JA JESTEM GROOT  –

Premiery na VOD we wrześniu

Kolejny sezon pełen przygód małej sadzonki. Każdy odcinek to krótkometrażowa wyprawa Groota, oparta na komiksach. Vin Diesel w dalszym ciągu podkłada głos tytułowemu bohaterowi, który nieustanie wpada w jakieś kłopoty.

AMAZON PRIME VIDEO

ŚWIĘCI Z BOSTONU

Premiery na VOD we wrześniu

Święci z Bostonu to thriller akcji z 1999 roku. W filmie występują dwaj irlandzko-amerykańscy bracia, Connor i Murphy MacManusowie, grani odpowiednio przez Seana Patricka Flanery’ego i Normana Reedusa, którzy stają się samozwańczymi strażnikami prawa po tym, jak w samoobronie zabijają dwóch członków rosyjskiej mafii. Od tej pory biorą sprawiedliwość w swoje ręce, wierząc, że mają misję od Boga, aby uwolnić Boston od złych ludzi. W filmie występuje także Willem Dafoe w roli ekscentrycznego agenta FBI przydzielonego do tej sprawy.

SPOTLIGHT

Dramat biograficzny z 2015 roku w reżyserii Toma McCarthy’ego, napisany przez McCarthy’ego i Josha Singera. Film oparty jest na prawdziwej historii zespołu dziennikarstwa śledczego „Spotlight” z „The Boston Globe” i ich nagrodzonego nagrodą Pulitzera śledztwa w tej sprawie. powszechnego i systemowego wykorzystywania seksualnego dzieci w rejonie Bostonu przez licznych księży rzymskokatolickich.

PRZERWANA LEKCJA MUZYKI

Premiery na VOD we wrześniu

Wspomnienia Susanny Kaysen, opublikowane w 1993 roku. Jest to autobiograficzna relacja z życia Kaysen i jej 18-miesięcznego pobytu w szpitalu psychiatrycznym pod koniec lat 60. XX wieku. W adaptacji filmowej wystąpili Winona Ryder w roli Susanny Kaysen i Angelina Jolie w nagrodzonej Oscarem roli Lisy Rowe, zbuntowanej pacjentki placówki. W obsadzie znaleźli się także Brittany Murphy, Jared Leto, Whoopi Goldberg i Vanessa Redgrave.  Chociaż film zachowuje główne wątki książki, niektóre wydarzenia i postacie zostały zmodyfikowane lub dodane w celach dramatycznych. Fabuła filmu opowiada o przyjęciu Zuzanny do szpitala po próbie samobójczej, jej interakcjach z innymi pacjentami i ostatecznej decyzji o staraniu się o jej uwolnienie.

ZAGUBIONA TOŻSAMOŚĆ

Serial o zdarzeniach supranaturalnych, który koncentruje się na życiu biseksualnego sukkuba o imieniu Bo i jej podróży, aby zrozumieć siebie, swoje moce i pochodzenie, a wszystko to podczas poruszania się po złożonym świecie jasnych i ciemnych stworzeń Fae. Bo, grana przez Annę Silk, od lat prowadzi koczowniczy tryb życia, ukrywając swoją tożsamość jako sukkuba żywiącego się seksualną energią ludzi. Po pewnym incydencie zwraca na nią uwagę świata Fae, zostaje wprowadzona do tego ukrytego społeczeństwa i dowiaduje się o jego dwóch głównych frakcjach: Światła i Ciemności. Zamiast wybrać stronę, Bo postanawia pozostać neutralna, co często stawia ją w sprzeczności z obiema frakcjami. W całej serii rozwiązuje różne nadprzyrodzone sprawy, próbując odkryć tajemnice swojej przeszłości.

KINO

ZAKONNICA II

Premiery na VOD we wrześniu

Gotycki horror z elementami nadprzyrodzonymi. Film ten jest kontynuacją Zakonnicy z 2018 roku i stanowi dziewiąty rozdział w serii Obecność. Akcja rozgrywa się cztery lata po zakończeniu pierwszej części filmu i przedstawia podróż Siostry Ireny, która we francuskiej szkole z internatem konfrontuje się ze złowrogą istotą Valak, znaną jako Zakonnica.

 

Zobacz też: Wrześniowe premiery na VOD – początek miesiąca!

Poprzednio Starfield - Jak dodać warsztat do statku i inne triki - Poradnik
Następny Moje małe Everdell - recenzja - pierwsza planszówka dla młodych graczy!