Premiery VOD w końcówce września – Netflix, HBO i inne!


Sprawdźmy premiery VOD w końcówce września. Co warto obejrzeć w weekend na Netflixie, HBO Max, Prime Video i Disney+? A na co warto wybrać się do kina?

NETFLIX

ZNACHOR

Znachor | Oficjalny zwiastun | Netflix

Doczekaliśmy się Netflixowego Znachora.  Film opowiada historię Rafała Wilczura – chirurga, który w wyniku pobicia traci pamięć. Bezdomny i zapomniany przez świat, trafia do małej wioski, gdzie staje się znachorem, leczącym ludzi przy użyciu ludowych metod. Mimo że nie pamięta swojej przeszłości i nie zdaje sobie sprawy ze swoich umiejętności medycznych, jego instynkt lekarski nadal działa, i wielu pacjentów doświadcza cudownych uzdrowień dzięki jego interwencjom. To głęboko wzruszająca opowieść o upadku i odkupieniu, bólu straty i sile ludzkiego ducha. Mam nadzieje, że Netflix nie zepsuł polskiego klasyka.

ZDUMIEWAJĄCA HISTORIA HENRY’EGO SUGARA

Premiery VOD w końcówce września

Film opowiada historię Henry’ego Sugara, młodego bogacza, który poszukuje sposobu na zwiększenie swojego majątku. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu tajemniczego guru, który może nauczyć go widzieć bez użycia oczu. Henry postanawia skorzystać z tej możliwości, aby zacząć oszukiwać w grach hazardowych. Film jest pełen humoru i fantazji, w typowym stylu Wesa Andersona. Benedict Cumberbatch w roli tytułowej!.

CASTLEVANIA: NOCTURNE

Premiery VOD w końcówce września

To spin-off popularnego serialu animowanego Castlevania. Akcja rozgrywa się we Francji w 1792 roku, podczas rewolucji francuskiej. Serial opowiada historię Richtera Belmonta, potomka Trevora Belmonta, który łączy siły z nową obsadą postaci, aby powstrzymać wampirzego mesjasza przed spuszczeniem na świat armii wampirów i nocnych stworzeń.

NIGDZIE

Premiery VOD w końcówce września

Polski thriller science fiction. Film opowiada historię Mii, kobiety w ciąży, która ucieka z rozdartego wojną kraju, ukrywając się w kontenerze. Jednak burza na morzu powoduje, że kontener wypada za burtę, pozostawiając Mię osamotnioną. Kobieta musi teraz użyć całej swojej siły i pomysłowości, aby przetrwać na środku oceanu, bez jedzenia, wody i nikogo, kto mógłby jej pomóc. Wkrótce zaczyna mieć jednak dziwne wizje i halucynacje.

HBO MAX

KHUN PAN 3

Tajski film akcji z 2023 roku. Jest to trzecia część serii filmów o Khun Pan, tajskim policjancie o nadprzyrodzonych mocach. W filmie Khun Pan jest zmuszony do powrotu do akcji, aby powstrzymać dwóch bandytów, którzy planują zamach na króla. W trakcie śledztwa Khun Pan odkrywa spisek, który zagraża całemu królestwu.

ASTRONAUTA

Francuski dramat science fiction. Jim Logan to astronauta, który został wysłany na samotną misję na Marsa. Mężczyzna jednak szybko zdaje sobie sprawę, że nie jest sam na Czerwonej Planecie.  Film jest powolną i nastrojową medytacją na tematy izolacji, samotności i ludzkiego ducha. Jest to także film oszałamiający wizualnie, zawierający jedne z najbardziej realistycznych przedstawień Marsa, jakie kiedykolwiek widziano na ekranie.

MĘŻCZYZNA IMIENIEM OTTO

Premiery VOD w końcówce września

Film jest adaptacją szwedzkiej powieści Fredrika Backmana „Mężczyzna imieniem Ove” z 2012 roku. W filmie Tom Hanks gra Otto Andersona, emerytowanego mechanika samochodowego, który jest zgorzkniały i samotny po śmierci swojej żony. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się młoda rodzina, a w szczególności bystra Marisol, która swoją osobowością rzuca mu wyzwanie, aby spojrzał na życie inaczej. Wkrótce para się zaprzyjaźnia, co całkowicie zmienia świat Otta. Jeśli mogłabym polecić jeden film z tej listy, byłby to właśnie ten.

MEG 2: GŁĘBIA

Film akcji science fiction jest adaptacją powieści Steve’a Altena „The Trench” z 1999 roku i jest kontynuacją „The Meg” (2018). Fabuła podąża za grupą naukowców, którzy znajdują się w niebezpiecznej sytuacji, gdy złośliwa operacja wydobywcza zakłóca ich misję. Zmuszeni do walki o przetrwanie o wysoką stawkę, muszą wymanewrować, przechytrzyć i przechytrzyć swoich nieustępliwych drapieżników, walcząc z czasem i niebezpieczeństwem.

KOMPLEKS ZBAWCY

Dokument true crime dotyczący Renee Bach –  amerykańskiej misjonarki, która w 2009 roku założyła organizację non-profit Serving His Children w Ugandzie. Organizacja zapewnia bezpłatne posiłki i leczenie niedożywionym dzieciom. Bach została jednak oskarżona o zapewnianie dzieciom nielegalnej i śmiertelnej opieki medycznej, w wyniku czego zginęło ponad 100 dzieci. Przypadek Bach to przestroga przed niebezpieczeństwami związanymi z kompleksem zbawiciela, czyli stanem psychicznym, w którym człowiek odczuwa obsesyjną potrzebę ratowania lub pomagania innym, nawet własnym kosztem.

DISNEY+

NIE OCALI CIĘ NIKT

Premiery VOD w końcówce września

Horror science fiction napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Briana Duffielda, z Kaitlyn Dever w roli głównej. Film jest niezwykły wśród filmów fabularnych, ponieważ ma tylko dwie linijki dialogu na ponad półtorej godziny trwania. Brynn Adams jest młodą kobietą, która mieszka w małym miasteczku w Oregonie. Jest ona wykluczona przez mieszkańców i prześladowana przez grupę nastolatków. Pewnej nocy Brynn zostaje uwięziona w swoim domu przez pozaziemskich intruzów. Musi znaleźć sposób, aby przeżyć i uciec przed obcymi. W tym celu musi zmierzyć się ze swoją przeszłością i lękami.

ZŁO ABSOLUTNE

Zło absolutne to południowokoreański serial kryminalny. Opowiada historię Joon-mo Parka, młodego detektywa, który zostaje wysłany na wyspę Cheongsan, aby zbadać serię tajemniczych morderstw. W pierwszym odcinku serialu Joon-mo przybywa na wyspę Cheongsan, aby zbadać zabójstwo młodej kobiety. Śledztwo ujawnia, że ofiara była członkiem grupy religijnej, która praktykuje niebezpieczne rytuały. Joon-mo szybko orientuje się, że na wyspie dzieje się coś złego.

PRIME VIDEO

Continental: W świecie Johna Wicka

Premiery VOD w końcówce września

Trzyodcinkowy miniserial telewizyjny służący jako prequel do serii filmów o Johnie Wicku. Serial bada początki kultowego hotelu Continental, bezpiecznej przystani dla zabójców. W serialu występuje Colin Morgan w roli Winstona Scotta, młodego konsjerża w hotelu Continental, który w latach 70. zostaje uwikłany w przestępczy półświatek Nowego Jorku. W obsadzie znaleźli się także Mel Gibson, Ayomide Adebayo, Hubert Point-Du Jour, Jessica Allain, Mishel Prada i Ben Robson.

MENDING THE LINE

Film oparty jest na prawdziwej historii Jamesa „Barta” Bartleya, weterana piechoty morskiej, który został ranny w Afganistanie. Opowiada historię Barta, który wraca do swojego rodzinnego miasta w Montanie po zwolnieniu z piechoty morskiej. Próbuje przystosować się do życia w cywilu i prześladują go wspomnienia wojny. Pewnego dnia spotyka lokalnego przewodnika wędkarstwa muchowego imieniem Jack, który uczy go łowić ryby. Bart uważa, że wędkarstwo muchowe to dla niego sposób na połączenie się z naturą i na chwilę zapomnienie o swoich kłopotach.

A.X.L.

Premiery VOD w końcówce września

Film opowiada historię nastoletniego chłopca, który spotyka psa-robota stworzonego przy użyciu najnowocześniejszej technologii wojskowej. Miles i A.X.L. szybko zostają przyjaciółmi, a Miles musi chronić A.X.L. od wojska i od grupy przestępców, którzy chcą go schwytać dla własnych celów.

KINO

PIŁA X

Jest to dziesiąta część serii filmów Piła i stanowi zarówno bezpośrednią kontynuację Piły, jak i prequel Piły II. Akcja filmu rozgrywa się między wydarzeniami z pierwszych dwóch Pił. John Kramer jest zmuszony do wyjazdu do Meksyku, aby poddać się eksperymentalnemu leczeniu. Jest to jego ostatnia szansa na przeżycie. Wkrótce po odkrywa jednak, że został oszukany przez medycznych oszustów, którzy zarabiają na ludzkim cierpieniu. Nie wiedzą, że zadarli z człowiekiem, który w kwestiach cierpienia jest ekspertem. John przygotuje krwawą zemstę jakiej w historii kina jeszcze nie było!

TWÓRCA

Premiery VOD w końcówce września

Akcja tego filmu rozgrywa się w przyszłości, w której ludzkość prowadzi wojnę z sztuczną inteligencją. Joshua jest byłym żołnierzem, który zostaje wysłany na misję zbadania tajnej broni, którą stworzyli naukowcy. Bronią tą okazuje się być robot w formie dziecka.  Joshua musi teraz zdecydować, co zrobić z robotem. Czy powinien go zniszczyć, czy też wykorzystać jako broń przeciwko sztucznej inteligencji?

 

 

Zobacz też: Niezniszczalni 4 – recenzja – tak źle dawno nie było…

Poprzednio Armored Core 6 - AAS03 EKDROMOI EP Podporucznik i Starszy Sierżant - Poradnik
Następny PlayStation Plus na październik 2023 - CO NOWEGO W PLUSIE?