Przegląd tytułów na Październik


Już powoli zbliżamy się do Eventów w grach związanych z Halloween. Zaczną nas straszyć różnej maści wiedźmy, a twórcy prześcigać się z pomysłami.  Przed całą tą zabawą i strasznościami czekają nas premiery kilku gier. Przyglądnijmy się, na co warto rzucić okiem.

 


 

Fist of the North Star: Lost Paradise

Platforma: PS4   Premiera: 02.10.2018

 

Dla fanów Japońskich Animacji Październik zacznie się z kopyta. Będą oni mieli do dyspozycji Fist of the North Star: Lost Paradise, grę na podstawie jednego z klasyków anime. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w świecie, który został zniszczony przez wojnę atomową (Mad Max?) . Wcielamy się w wojownika imieniem Kenshiro, będącego mistrzem stylu walki Hokuto Shinken. Owy styl pozwalającego zabijać wrogów poprzez atakowanie punktów witalnych na ich ciałach.

Fist of the North Star jest grą brutalną, specjalne ataki powodujące eksplozje pozwalają poczuć klasyka Anime. Zniszczony świat, połączony z motywem serii gier Yakuza wydaje się być idealnym połączeniem. Wszystko stanie się jasne, gdy gra zadebiutuje już 2 Października.

 

Zwiastun:

 


 

Assassin’s Creed Odyssey

Platforma: PC, PS4, Xone,Switch   Premiera: 05.10.2018

 

Tej serii nie trzeba nikomu przedstawiać. Już niedługo wcielimy się w mężnego Spartańskiego najemnika. Jednak tym razem dostaniemy możliwość wyboru naszego bohatera Alexiosa lub Kassandrę. Są oni potomkami słynnego króla Sparty Leonidasa.  Zostali oni jednak wyklęci przez swoją rodzinę i wygnani.  Spotykamy ich, gdy już, jako dorośli ludzie zarabiają na swoje życie, jako najemnicy.

Produkcja wykorzysta system walki znany z poprzedniej odsłony cyklu, postać widzimy w TPP. Wrócimy również do walk morskich (aż przypomina się Black Flag), i przemierzania starożytnego świata. Walki morskie uległy jednak ulepszeniu, będziemy werbować różnych przeciwników, aby zwiększyć naszą skuteczność. Produkcja ma być nieliniowa, a nasze decyzje wpłyną na jej zakończenie. Przekonamy się czy kolejna odsłona utrzyma poziom swojej poprzedniczki.

 

Zwiastun:

 


 

Call of Duty: Black Ops IIII

Platforma: PC, PS4, Xone   Premiera: 12.10.2018

 

Black Ops IIII to tytuł kolejnej odsłony cyklu Call of Duty, a zarazem czwartej części podserii Black Ops. Jednak tym razem w grze nie wystąpi kampania dla pojedynczego gracza. Studio Treyarch postanowiło porzucić ten tryb dla większego dopracowania Trybu Multiplayer. Poza wspomnianym Multi gra zaoferuje swój własny tryb Battle Royal, nazwany „Blackout”. Do dyspozycji graczy zostaną oddane pojazdy, spory arsenał broni, a czasem powalczą z zombie na mapie. Skoro o Zombie mowa powraca również ten tryb zabawy, tym razem śmiałkowie staną do walki przeciwko starożytnemu Zakonowi.

Nie wiem czy odejście od pełnoprawnej opowieści dla jednego gracza było dobrą decyzją. To już ocenią sami gracze.

 

Zwiastun:

 


 

Warriors Orochi 4

Platforma: PC, PS4, Xone, Switch   Premiera: 16.10.2018

 

Warriors Orochi 4 to czwarta odsłona cyklu slasherów typu musou. Które ponownie opracowało studio Omega Force. Studio w swoim dorobku ma takie tytuły jak seria Dynasty Warriors, Samurai Warriors, Toukiden, Attack on Titan, Bladestorm i wiele innych.  Warriors Orochi 4 ponownie przenosi nas do fantastycznego świata, w którym spotykają się bohaterowie z serii Dynasty Warriors oraz Samurai Warriors. Owa kraina stanęła u progu kolejnego kryzysu spowodowanego tym razem przez Zeusa.

 

Zwiastun:

 


 

Soulcalibur VI

Platforma: PC, PS4, Xone   Premiera: 19.10.2018 

 

Po wielu latach powraca jedna z ciekawszych bijatyk, w jaką miałem okazję zagrać. Po niezbyt ciepło przyjętym Soucalibur V przyszłość marki nie była znana. Jak grom z jasnego nieba zostało zapowiedziane Soulcalibur VI, przy okazji z gościnnym występem Białego Wilka. Fabuła Soulcalibur VI obraca się wokół dwóch magicznych ostrzy. Ostrza te są obdarzone intelektem, jednym jest demoniczne Soul Edge, drugie Soulcalibur. Klasyczny już schemat dobra i zła. Weterani cyklu ucieszą się z występu starych postaci, jak i kilku nowych (więcej pewnie w DLC). Każdy z bohaterów włada innym typem oręża, nie mamy, co narzekać na nudę. Nauka postaci, odświeżenia dawno już zapomnianych ruchów. Wygrywanie walk o włos, bądź poprzez zrzucenie przeciwnika z areny. To wszystko już niedługo.

 

Zwiastun:

 


 

Red Dead Redemption II

Platforma: PS4, Xone   Premiera: 26.10.2018

 

Co się stanie, gdy Rockstar Games odpowiedzialne za serię GTA postanowi wrócić na dziki zachód. Gdzie każdy mógł zostać stróżem prawa, jak i wyjętym spod prawa złodziejem. Red Dead Redemption II już niedługo odpowie nam na te pytania. Gra jest prequelem bestselerowego już Red Dead Redemption, przy którym przyszło mi spędzić sporo czasu. Produkcja ta nigdy nie ukazała się poza konsolę PS3 oraz Xbox 360. Nie ukrywam, że zabawa w kowboja, walka po stronie prawa i polowanie na Bandytów to było to. Zdarzały się pojedynki, układanie zakonnicy na torach czy też czasem zamieszanie w mieście. Gracze lubiący polowania na innych będą zachwyceni, bo i tym razem dostaniemy opcje Online. Niestety pojawi się ona dopiero jakiś czas po premierze. Z chęcią powrócę na dziki zachód, by zobaczyć na własne oczy, co takiego naszykował tym razem Rockstar.

Fani Rockstar Games mogą poczuć się zawiedzeni, bo i tym razem produkcja nie opuści konsol obecnej generacji. Choć kto wie, być może Rockstar chowa jakiegoś asa w rękawie.

 

Zwiastun:

 


 

My Hero One’s Justice

Platforma: PC, PS4, Xone, Switch   Premiera: 26.10.2018

 

Przed nami kolejna gra na japońskiej animacji. Tym razem przyjdzie nam wcielać się w uczniów szkoły dla Bohaterów.  My Hero Academia: One’s Justice będzie trójwymiarową grą akcji z elementami bijatyki. Za stworzenie gry odpowiada japońskie studio Byking. Fani Anime będą zachwyceni możliwością wcielenia się w swoje ulubione postacie.  My Hero Academia, opowiadającą o przygodach chłopaka nazywającego się Izuku Midoriya (Deku). Od zawsze pragnął zostać superbohatere, by być jak swój idol All Might.  Nie jest to niczym nadzwyczajnym w świecie, w którym przychodzi mu żyć, supermocne są tam na porządku dziennym. Problem okazuje się brak tych mocy u naszego bohatera. Szybko jednak okazuje się, że chłopak mimo wszystko posiada ukryte moce. Nikt nie wie tak naprawdę skąd one się wzięły, oczywiście poza naszym Bohaterem oraz jego mentorem All Might-em.

 

Zwiastun:

 


 

Call of Cthulhu

Platforma: PC, PS4, Xone   Premiera: 30.10.2018

 

Call of Cthulhu będzie mroczną grą przygodową, na prozie Lovecrafta. Graz zostanie wzbogacona elementami zapożyczonymi z survival horrorów i skradanek.  Za stworzenie gry odpowiada Cyanide Studio, znane przede wszystkim z serii Styx.  Wydawcą zostało Focus Home Interactive, które raczy nas dość interesującymi tytułami. Gracz wcieli się prywatny detektywa, którego zadaniem jest wyjaśnienie zagadkowego morderstwa znanej artystki Sary Hawkins i jej rodziny. Jak to bywa podczas zabawy w detektywa, zetkniemy się z różnymi postaciami pobocznymi. Nasza interakcja z nimi ma mieć wpływ na dalsze poczynania.

Liczę na to, że gra okaże się czarnym koniem tego miesiąca. Od samej zapowiedzi ostrze sobie zmysły, by być w stanie sprostać szaleństwu. Nie mogę się już doczekać, co przygotowali nam twórcy.

 

Zwiastun:

 

Poprzednio Shadow of the Tomb Raider - Recenzja - Lepiej niż na wycieczce
Następny Łupieżcy Rigor Mortis - Unboxing Gry - Gra z pazurrrem