Gry mobilne cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem zarówno ze strony graczy casualowych (tych, którzy sporadycznie grają), jak i prawdziwych pasjonatów. Czasami jednak trudno znaleźć informacje na temat konkretnego tytułu lub uzyskać pomoc w przypadku wystąpienia problemów.

  1. Zainteresowanie grami mobilnymi
  2. Darmowa pomoc od innych graczy
  3. Ciekawostki związane z grami na telefony

Z myślą o wszystkich użytkownikach, którzy poświęcają swój wolny czas na gry mobilne, stworzono na szczęście specjalny serwis, gdzie można zadać dowolne pytanie na ten temat.

Zainteresowanie grami mobilnymi

Początkowo gry przeznaczone na telefony z systemami Android oraz iOS postrzegane były jako ciekawostka i wiele osób nawet nie podejrzewało, że w ciągu kilku lat z prostych gier zmienią się w rozbudowane produkcje, które coraz częściej mogą konkurować z tytułami wydawanymi na komputery PC i konsole stacjonarne. Wynika to przede wszystkim z mobilności, której nie zapewni żaden inny sprzęt. Nawet jeżeli ktoś ma konsolę przenośną, to nie zawsze zabiera ją ze sobą z domu. W przypadku gier na telefony tego typu problem nie występuje, ponieważ w dowolnym miejscu można wyciągnąć telefon i kontynuować rozrywkę. Statystyki pokazują, że obecnie gracze wydają więcej pieniędzy na gry mobilne oraz różne dodatki niż na tytuły przeznaczone na pozostałe platformy sprzętowe.

Niestety, duża różnorodność w kwestii urządzeń, na jakich gracze mobilni uruchamiają gry, utrudnia firmom dopracowanie wydawanych tytułów. Przez to gracz, którego telefon spełnia wymagania zalecane przez producenta, może mieć problemy z uruchomieniem gdy. Warto wówczas skorzystać z serwisu, gdzie internauci mogą zadawać pytania i odpowiedzi udzielane są przez innych użytkowników.

Darmowa pomoc od innych graczy

Oczywiście gry mobilne nie są jedynymi tytułami, których dotyczą pytania zamieszczane na stronie Dispark. Można tu uzyskać wsparcie związane ze sprzętem komputerowym, grami planszowymi, znaleźć inspiracje związane z wyborem nowej gry oraz uzyskać pomoc przy wyborze konsoli. Jednocześnie warto samemu odpowiadać na pytania innych osób, bo dzięki temu można podnieść swoją rangę na stronie. Szczegóły związane z zasadami przyznawania punktów oraz dostępne rangi zebrano w zakładce Punkty i Odznaki.

Ciekawostki związane z grami na telefony

Granie coraz częściej postrzegane jest jako świetna rozrywka i dobra zabawa bez względu na to, ile lat ma gracz. Potwierdzają to zresztą statystyki. Prawie 60% dorosłych Polaków gra w gry mobilne. Co ciekawe, wśród graczy więcej jest kobiet niż mężczyzn. Najliczniejszą grupę wiekową stanowią osoby w wieku 25-34 lata. Za nimi są gracze w przedziale 35-44 lat. Ponad 57% graczy spędzających czas przy grach mobilnych wybiera tytuły z kategorii akcja / przygoda. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się wyścigi oraz symulatory. Następne na liście są gry mobilne sportowe oraz puzzle i karcianki. Jak widać, są to przede wszystkim gry, które można łatwo obsługiwać bez potrzeby korzystania z dodatkowego kontrolera. Zaskakuje natomiast duża ilość czasu, jaką gracze w Polsce spędzają każdego dnia przy telefonie. Większość z nich spędza od 1 do trzech godzin dziennie na graniu. Bez względu na to, jakie gry mobilne cię interesują lub na jakim sprzęcie je uruchamiasz, pamiętaj, że na wspomnianej stronie z pytaniami i odpowiedziami związanymi z grami oraz rozrywką zawsze uzyskasz pomoc. Możesz tu również znaleźć inne osoby o podobnych zainteresowaniach lub grających w te same gry na telefony.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Marvel's Avengers nie daje o sobie zapomnieć - Darmowe przedmioty dla graczy
Next Yggdrasil Kroniki - recenzja - nordycka kooperacyjna karuzela