Pyrkon już wkrótce! – Jakie atrakcje czekają na nas w 2019 roku?


Pyrkon to jedna z największych imprez dotyczących fantastyki w Polsce. A może i największa? Każdy o niej coś tam słyszał, wielu fanów fantastyki chciałoby tam się pojawić chociaż raz. Jest plan żeby w 2019 roku i brygada Big Bad Dice tam się zjawiła.

Jeżeli także zastanawiacie się, co będzie w repertuarze tej imprezy, przygotowałem dla was krótką ściągawkę. Na oficjalnej stronie Pyrkonu jest bardziej rozbudowany poradnik w którym łatwo zatonąć, gdyż ilość atrakcji oraz różnych wydarzeń na Pyrkonie jest po prostu zatrważająca. Zdjęcia zostały pobrane ze strony pyrkon.pl, gdzie znajdziecie nie tylko szczegółowe informacje o atrakcjach, ale także arcyciekawe wpisy blogowe o różnych zagadnieniach związanych z fantastyką.

Blok Gier bez prądu

Czyli blok tematyczny o grach planszowych, bitewaniakach oraz fabularnych. Zwłaszcza to pierwsze jest dla nas ważne, gdyż to właśnie od zamiłowania do planszówek rozpoczęła się przygoda z bigbaddice.pl. Blog gier bez prądu da nam możliwość nie tylko zapoznania się z ofertą najróżniejszych wydawnictw w Polsce, ale także nauki w bitewniaki lub pomalowania figurek do swoich gier. Osoby wystawiające i pilnujące takich stanowisk. A dla estetyków na pewno wpadnie w oko konkurs modelarski, gdzie będzie można zobaczyć najpiękniejsze figurki w Polsce, będące miniaturowymi dziełami sztuki.

Blok gier bez prądu zaoferuje także parę turniejów, zarówno w najpopularniejsze systemy, jak na przykład X-Wing oraz Warhammer 40000, jak i te mniej popularne lub dopiero zyskujące popularność jak Battletech oraz Heroclix.

FANTASIUM SUBURBIUM

Pod tajemniczą nazwą Fantasium Suburbium kryje się fantastyczne miejsce, gdzie fani różnych, grupy larpowe oraz grupy rekonstrukcyjne uniwersów będą tworzyć specjalne wystawy oraz wioski znane z różnych uniwersów oraz okresów historycznych. Wioska wikingów? Kraina Elfów? Stary, dobry Mordor? Nikt nie wie co czeka nas w tym roku w Fantasium Suburbium, ale może to być jedno z najlepszych przeżyć tegorocznego Pyrkonu.
Idąc krok dalej, w tej części imprezy będzie także arena gdzie wojownicy z różnych fantastycznych światów oraz okresów historycznych będą ze sobą się pojedynkować. Wojownicy potrzebują widowni oraz wrzawy tłumu, aby w glorii pokonywać swoich przeciwników. Chcesz się przyłączyć? Oprócz pojedynków na olbrzymie miecze, pojawić się mogą także inne postacie, jak na przykład cosplayerzy. Co nas czeka?

FANTASIUM CREATIUM

Bardziej dla koneserów sztuki i fanów fantastycznych wizualiów. W tym dziale odnajdziecie wspaniałe fantastyczne galerie inspirowane znanymi uniwersami oraz całkowicie nowymi. Każdy będzie miał szansę podziwiać prawdziwe dzieła sztuki związane z fantastyką lub nawet po części uczestniczyć w ich użytkowaniu. Może uda się potrzymać jeden ze srebrnych mieczy Geralta, albo replikę broni ze Starcrafta lub Warhammera? Kto wie, na każdego czeka nowa przygoda, której możesz nie zapomnieć do końca życia.

Wystawić się mogą zarówno nowi twórcy, jak i prawdziwi mistrzowie rzemiosła artystycznego oraz fantastyki. Oprócz tego już na pewno odnajdziesz tutaj wystawę tematyczną o wikingach wykreowaną przez tak zwanych Złodziei Dusz oraz prezentacja kostiumów studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. A to dopiero początek listy, już wkrótce pojawią się kolejne nowinki o atrakcjach w strefie Fantasium Creatium.

Na zdjęciu Pani Anna “Nona” Nowicka, jako Program Camille z League of Legends

Maskarada

I na koniec coś, co zachwyca fanów fantastyki oraz bulwersuje ignorantów, czyli przebieranki za popularne postacie z filmów, komiksów, gier czy anime. Znamy to zjawisko także pod nazwą Cosplay. W Pyrkonowej Maskaradzie natomiast mogą brać udział także osoby przebrane za postacie ze swojej wyobraźni, a nie wykreowane w którymś z uniwersów. Konkurs poprowadzi Jakub Ćwiek, znany polski autor np. serii Kłamca, która to opowiada o pewnym nordyckim bogu który kumpluje się z aniołami. Tak jakby się kumpluje.

Więc jeżeli robisz Cosplay albo tworzysz własne kostiumy (np. na LARP), to może warto pomyśleć o zapisach do tegorocznej Maskarady? A nawet jeżeli nie, to możesz wpaść i porozmawiać z doświadczonymi cosplayerami, którzy pewnie podzielą się z tobą wiedzą.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Battlefleet Gothic: Armada 2 - Recenzja - Abaddon po raz kolejny
Następny Najlepsze gry na PC i Konsole pierwszego kwartału 2019 roku!