Postanowiłem dołączyć do charytatywnej akcji #RazemMamyWięcej, w ramach której internetowa wypożyczalnia przedmiotów https://rentandlend.pl/pl/ wprowadza na czas pandemii koronawirusa możliwość oddania oraz pożyczania za darmo. Nie ukrywam, podoba mi się ten pomysł! Uwydatnia to, co w nas – ludziach najlepsze: empatię, solidarność oraz bezinteresowność.

Ten rodzaj pomocy jest szczególnie potrzebny właśnie teraz, kiedy został ograniczony dostęp do różnego rodzaju artykułów, a jutro jest niepewne. W obecnej sytuacji możliwość dodawania i wypożyczania za darmo różnego rodzaju narzędzi, gier planszowych, komputerowych i wielu innych przedmiotów, pozwoli nam poprawić jakość życia podczas kwarantanny i da poczucie, że nie zostaliśmy sami.

Dla gamerów, takich jak ja, oraz osób, które już nudzą się w domach, nie bez znaczenia jest fakt, że puby z planszówkami, sklepy i wypożyczalnie z grami komputerowymi są zamknięte. I spójrzmy prawdzie w oczy – nie wiadomo, kiedy je otworzą. Ale czy to znaczy, że mamy zrezygnować z tego, co lubimy robić? Nie!

Dzięki akcji #RazemMamyWięcej wciąż możemy jarać się z odpalenia nowej gry albo jeszcze raz wcielić się w naszego ulubionego bohatera. Odciąć się od nudnej i trudnej codzienności. Przenieść się w zupełnie inny wymiar, do którego koronawirus nie wstępu. Potrzebujemy takiej odskoczni.

Zachęcam Was do dzielenia się własną kolekcją gier komputerowych i planszowych, filmów oraz książek. Dzielcie się wszystkim, czym możecie! I korzystajcie z zasobów innych ludzi, dostępnych na Rent and Lend. Oczywiście przy zachowaniu ostrożności. Pomysłodawcy przedsięwzięcia apelują, by stosować bezkontaktowe formy przekazania przedmiotu. Tzn., że rzecz, którą chcemy pożyczyć bądź oddać umieszczamy na ziemi pod drzwiami, a następnie wycofujemy się 2 metry i czekamy, aż ktoś ją odbierze.

Pamiętajcie – #RazemMamyWięcej – nie jest to tylko pusty frazes. 🙂

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Football Manager 2020 - Recenzja - Jest Dobrze, Ale Mogło Być Lepiej
Next Tyler Rake: Ocalenie - Recenzja ze spoilerami - Dobry akcyjniak?