Recepta online – jak ją uzyskać?


Wizyta w przychodni tylko po to, aby lekarz wystawił receptę na potrzebne leki, nie jest już konieczna. Odkąd obowiązują elektroniczne recepty, wszystko można załatwić przez internet. Jak zamówić receptę online?

Wizyta u lekarza tylko w celu otrzymania recepty to strata czasu. Konieczność oczekiwania w kolejce w przychodni sprawia, że możemy zarazić się od innych pacjentów. Nie zawsze też udaje się dopasować termin wizyty do innych obowiązków. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest e-recepta online. Jak ją otrzymać?

Czym jest e-recepta?

E-recepta, czyli recepta w formie elektronicznej, jest w Polsce wystawiana od 1 stycznia 2020 r. Zastąpiła ona tradycyjną receptę papierową, a korzystanie z niej jest dużo bardziej praktyczne. Każda wystawiona przez lekarza recepta jest zapisywana w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Podczas wizyty lekarskiej pacjent otrzymuje 4-cyfrowy kod recepty, który należy podać w dowolnej aptece wraz z numerem PESEL. Czasem otrzymamy też od lekarza wydruk recepty, na której znajduje się kod kreskowy. Wtedy można zrealizować e-receptę, podając farmaceucie wydruk – nie są już potrzebne żadne dodatkowe informacje. Jeśli dany lek nie jest dostępny, można go kupić w innym miejscu. Wszystko dlatego, że przepisane leki można wykupić w różnych aptekach – nie ma obowiązku realizacji recepty w jednej aptece.

Aby ułatwić sobie dostęp do wszystkich recept, warto zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta. Możemy zaznaczyć tam opcję, dzięki której informacje o wystawionych receptach będziemy otrzymywać poprzez sms i e-mail. Jest to przydatna opcja, ponieważ nie stracimy dostępu do recepty, nawet wtedy, gdy zgubimy kod podany przez lekarza. Dostęp do Internetowego Konta Pacjenta jest więc dużym ułatwieniem, jeśli często korzystamy z opieki zdrowotnej. Jeśli chcesz otrzymać receptę online, wszystkie informacje znajdziesz na stronie: https://telemedi.com/pl/recepta-online/

Recepta online – jak ją uzyskać?

Wizyta lekarska jest konieczna, aby uzyskać receptę. Nie zawsze jednak trzeba zapisywać się do lekarza w przychodni. Terminy bywają odległe, trudno też pogodzić wizytę z innymi obowiązkami, przede wszystkim zawodowymi. W takiej sytuacji dużym ułatwieniem jest możliwość wystawienia recepty online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego można skorzystać o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z usług serwisu zajmującego się telemedycyną. Lekarz wystawi receptę online po konsultacji, która odbędzie się w formie wideorozmowy lub teleporady. Jeśli recepta online ma zostać wystawiona w związku z chorobą przewlekłą lub też dotyczy stale przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych, z jej wystawieniem nie powinno być problemu. W innym przypadku lekarz może poprosić o przesłanie dokumentacji medycznej, na podstawie której podejmie decyzję, czy wystawienie recepty jest zasadne. 

Recepta wystawiona podczas wizyty online jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na wizyty w przychodni. Również w sytuacji, gdy nagle skończą nam się leki, nie musimy obawiać się, że nie uda nam się otrzymać recepty na czas. Wizyta online odbędzie się szybko i bez kolejek, w dogodnym dla pacjenta terminie. Również na wakacjach nie musimy się martwić, że zabraknie nam leków. Recepta zostanie wystawiona w kilka chwil. Recepta online jest więc nowoczesnym rozwiązaniem, o którym warto pamiętać w kryzysowej sytuacji, bo gwarantuje nam pełen komfort i możliwość odbycia konsultacji lekarskiej bez wychodzenia z domu.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Dishonored: Death of the Outsider za darmo w Epic Games Store
Następny Mężczyzna imieniem Otto - historia człowieka o wielkim sercu