Red Dead Redemption 2 – Przegląd Recenzji – Mamy Grę Roku?


Dzisiaj premierę miał Red Dead Redemption 2. Kontynuacja fantastycznej gry na konsole stworzonej przez Rockstar Games. Recenzje pojawiły się dzień wcześniej i przeglądając portale mam jeden wniosek – gra jest fantastyczna.

Właściwie nie spodziewam się, by jakikolwiek posiadacz konsol zainteresowany tytułem nie kupił jeszcze tej gry lub nie kupi jej na dniach. Już teraz można mówić o olbrzymim sukcesie Red Dead Redemption 2 i można śmiało powiedzieć. Rockstar Games zrobił to ponownie. Recenzenci chwalę niemal każdy aspekt gry. Szczególnie punktuje się fabułę oraz przebieg rozgrywki, gra ma według recenzentów fenomenalnie kompleksową historię dotyczącą gangu.

Recenzenci punktują także otwarty świat, który jest tak bardzo kompleksowy i spójny, że ciągle mamy co robić. Zadań dodatkowych i zdarzeń losowych jest cała masa, więc praktycznie niemożliwe jest zagranie w tą grę tylko na godzinę. Recenzenci wychwalają także muzykę oraz dialogi między postaciami, które są po prostu dobrze napisane i jest ich bardzo dużo.

Niektórzy recenzenci narzekają na długie podróżowanie oraz różne drobne błędy, które na dłuższą metę wcale nie przeszkadzają w rozgrywce. Spójrzcie zresztą na oceny z wybranych portali.

IGN: 10/10

GryOnline: 10/10

Metacritic: 97% (lol)

Game Informer: 10/10

God is Geek: 10/10

GameRevolution: 5/5

Gamespot: 9/10

A to dopiero początek listy. Gdzie nie spojrzymy, gra zbiera sam 90% – 100%. W tym roku nie było żadnego innego tytułu, gdzie wszyscy recenzenci byli tak bardzo zgodni. Według mnie murowany hit roku i prawdopodobnie w pełni zasłużony. Ale ja się tego dowiem, dopiero jeżeli wyjdzie wersja PC na którą czekam z utęsknieniem.

Jeżeli jesteście właścicielami konsoli Playstation 4 lub Xbox One, to nie macie na co czekać i śmiało ruszajcie do sklepów. Gra jest bez wad i jeżeli różni recenzenci o różnych gustach i preferencjach wystawili tak wysokie oceny, to zdecydowanie warto dać grze szansę, nawet jeżeli nie jesteście fanami gatunku.

Czym jest Red Dead Redemption 2?

Jeżeli jesteś z marsa i jakimś cudem nie słyszałeś o tej produkcji, jest to kontynuacja hitu sprzed 8 lat od producenta Rockstar Games. Gra opowiada o grupie bandytów próbujących znaleźć swoje miejsce w brutalnym świecie dzikiego zachodu. Całość dzieje się w stylizacji open world, czyli otwartego świata gdzie nieskrępowani niczym lub prawie niczym możemy podróżować oraz podejmować się najróżniejszych działalności, a nasze decyzje bardzo często wpływają na świat gry oraz pojawiające się w przyszłości postacie. Świat w grze jest olbrzymi i pełen zróżnicowanych terenów takich jak lasy, prerie oraz kaniony i góry.

W drugiej części akcja rozpoczyna się od nieudanego napadu na bank i nasi bohaterowie muszą posiłkować się ucieczką. Z uwagi na ciężką sytuację, nasz bohater często będzie musiał wybierać między swoimi korzyściami, korzyściami swojej bandy lub bardziej altruistycznym podejściem. Wybory będą skutkować konsekwencjami w przyszłości. Mieszkańcy żyją swoim tempem i mają swój plan dnia, więc przy planowaniu kolejnych akcji i wykonywaniu zadań, możemy uwzględnić ich zachowanie oraz zwyczaje.

Gra daje nam do dyspozycji także możliwość polowania na dziką zwierzynę oraz tworzenia przedmiotów ze znajdowanych tu i tam surowców. Co ciekawe, używając broni palnej do polowania, istnieje większa szansa na uszkodzenia surowców z upolowanego zwierzęcia. Nikt chyba nie chce jeść steka ze śrutem prawda? Dlatego też, na polowanie zabierzemy nie pistolet, a na przykład łuk.

1 komentarz

Poprzednio Ubongo 3D - Unboxing gry - Tetris na planszy
Następny For Honor - Powrót Zaświatów / Return of the Otherworld