Reykholt – zapowiedź – czy odważysz się zasadzić pomidora?


Didaskalia – czytać głosem narratora z trailerów filmów grozy.

W świecie, gdzie weganie podbili wszystko co było do podbicia. Gdzie Ameryka, Rosja, czy Chiny padły łupem wygłodniałych pożeraczy kapusty jest jedno miejsce, jedno oddalone miejsce. Miejsce gdzie jest jeszcze bezpiecznie, o ile zdołasz wykarmić tych zbłąkanych wegan, co się aż tam zapuszczą. Mowa oczywiście o Islandii.

Czy masz tyle odwagi aby zasadzić pomidora?

W post-veganistycznym świecie Reykholt od Portal Games wcielicie się w mega mocnych farmerów szklarniowych których celem jest przetrwać wśród ciągle nasilających się ataków wegan na twoje stoły. Będziesz sadził pomidory, zamieniał je na grzyby, te znów handlował na kapustę aby w końcu osiągnąć cel – święty gral każdego roślinożercy – marchewkę.

Didaskalia –  koniec narracji.

W grze Reykholt 2-4 graczom przyjdzie generować niesamowite ilości zieleniny dla potrzeb wegańskich klientów. Budowanie szklarni, ulepszenia, czy wysyłanie robotników do szeregu pól będzie waszym ziemniakiem codziennym.

Najnowsze spolszczone dziecko Uwe Rosenberg’a połechta weteranów Agricoli tam gdzie lubią, a innym pozwoli na łagodne wejście do świata ekstremalnej hodowli warzyw.

Reykholt zapowiada się jako lżejszy worker placement gdzie gracze będą zdobywać szklarnie w których to zasadzą coraz to lepsze warzywa. Celem będzie nakarmienie co turę rosnącej ilości gości,  domagających się suto zastawionych stołów.

Jak na grę Uwe Rosenberga przystało, wybór akcji będzie szeroki i zróżnicowany. Możemy postawić naszego robotnika na wybrane wolne pole, pod warunkiem, że nie mamy innego w danej kolumnie na polu z flagą.  Po fazie pracy i wysyłania robotników czas na zasadzanie, rozrost i żniwa.

Z ciekawostek mechanicznych należy wymienić specjalne karty dające wam różnorodne bonusy, które mogą być używane przez dwóch sąsiadujących graczy, wiec miejsce przy stole może mieć znacznie. W pudełku też znajdziemy kampanie wprowadzającą nowe karty, zdolności i zmiany w zasadach dla graczy zapoznanych już z podstawową rozgrywką.

Premiera gry będzie miała miejsce na przełomie kwietnia i maja 2019.

A TY, odważysz się zebrać, coś zasiał?

Poprzednio Horror w Arkham 3 edycja - Recenzja - Klasyka czy Innowacja?
Następny Sekiro: Shadows Die Twice vs Dark Souls - Różnice między seriami - Która jest trudniejsza?