Roblox pozbywa się samochodów marki Toyota


Gracze kultowej gry Roblox zgłaszają, że wszystkie samochody marki Toyota są systematycznie usuwane ze wszystkich obszarów tej gry. Co takiego się wydarzyło i dlaczego Twórcy zdecydowali się na taki krok?

Samochody marki Toyota zostały usunięte z Roblox. Gra ta istnieje w takiej czy innej formie od prawie dwóch dekad, ale Roblox zyskał na popularności w ciągu ostatnich kilku lat dzięki ekspansji gry na urządzenia mobilne i konsole gospodarstwa domowego. Gra pozwala graczom budować i tworzyć niemal każdy gatunek gier wideo, jaki potrafią sobie wyobrazić, a następnie przesyłać je na odpowiednie serwery, aby mogli się nimi cieszyć inni gracze. Te poziomy i gry mogą być tematycznie dowolne, w zależności od tego jak chcą gracze, a niektórzy gracze tworzą nawet gry w Roblox, które oparte są na tragicznych wydarzeniach. W miarę jak gracze nadal generują własne treści, Roblox Corporation usuwa pewne aspekty gry.

The car brand removals continue. Now Toyota is gone
byu/Buschfan08 inroblox

Ostatnia zmiana zauważona przez użytkownika Reddita Buschfan08 polega na tym, że wszystkie samochody marki Toyota zostały całkowicie usunięte z Roblox. Obraz opublikowany na forum mediów społecznościowych (link powyżej) pokazuje, że 2020 Vellfire Prairie graczy został usunięty ze wszystkich serwerów w grze i nie można już do niego uzyskać dostępu w żadnym z salonów samochodowych Roblox. Usunięcie dotyczy również marek Lexus i Daihatsu, ponieważ są one również własnością grupy macierzystej Toyoty. Na szczęście Buschfan08 otrzymał zwrot za usunięcie transakcji samochodu, i chociaż jest to rozczarowujący ruch Roblox, przynajmniej ludzie nie będą musieli płacić za żadne starsze zakupy i odzyskają pieniądze. Fani odpowiadający na post są oczywiście rozczarowani tym posunięciem, zwłaszcza że nie jest to pierwszy raz, gdy Roblox usuwa markowe samochody. Kilka tygodni temu BMW i Lamborghini również usunęły swoje pojazdy z popularnej gry sandbox.

Usunięcie niektórych samochodów nie było jedyną przeszkodą, z jaką borykali się gracze, którzy chcieli cieszyć się doświadczeniem sandbox w ostatnich tygodniach. Od 26 października gra nie akceptuje już bezpłatnych ofert zakupu w witrynie dla ciał i głów, co oznacza, że ​​gracze nie mogą udostępniać bezpłatnych przedmiotów kosmetycznych. Zamiast tego gracze muszą zapłacić minimalną opłatę w wysokości 75 Robux, co odpowiada 0,60 USD, jeśli chcą pobrać inne materiały generowane przez użytkowników. Prawdopodobnie te zmiany wynikają z wygasających opłat licencyjnych u producenta samochodów, ponieważ Roblox stara się ograniczyć niepotrzebne wydatki. Roblox Corporation odnotowała stratę w wysokości 900 milionów dolarów w 2022 roku, więc wydaje się, że firma stara się ograniczyć wydatki. Pozostaje do ustalenia, czy te zmiany wpłyną na liczbę aktywnych graczy w grze, ale wraz z ciągłym wzrostem liczby graczy, omawiana gra na pewno nie zniknie w najbliższym czasie.

Poprzednio Circadians: Nowy Świt - recenzja - kościana eksploracja!
Następny Alan Wake - Streszczenie Historii i Fabuły Pierwszej Części