Roll Player – Zapowiedź Gry – A jaki będzie twój elf?


Witajcie 🙂 dzisiaj przygotowałam dla Was zapowiedź gry planszowej, która bardzo dobrze się zapowiada. Wiem, że lubicie newsy 🙂 Przyszedł czas na zapowiedź gry Roll Player, której to kampania wystartowała dzisiaj na polskim portalu crowfundingowym wspieram.to. Start kampanii miał miejsce jakieś cztery godziny temu a już osiągnięto 32% celu. Grę w polskiej wersji językowej wyda Ogry Games. Jako ciekawostkę, powiem Wam, że Roll Player w całości będzie produkowany w Polsce.

Zachęcam do dalszej lektury, celem poznania szczegółów!

Roll Player – raj dla fanów kości!

Jak sam podtytuł wskazuje w grze będziemy rzucać kośćmi, bardzo dużą liczbą, pięknych, kolorowych kości. Założenie jest dosyć proste, bowiem będzie trzeba rzucać kośćmi tak długo, aż utworzy się nam pełna karta naszego bohatera, i z pewnością nie będzie to rzucanie bez celu. Każdy rzut może determinować inną cechę bohatera, taką jak na przykład inteligencja, bądź też poprzez rzuty możemy decydować o zakupie odpowiedniego ekwipunku.

Roll Player jawi się zatem jako dość szybka i prosta w swoich założeniach gra, jednakże zarazem nasze szare komórki również podejmą niemały wysiłek przy okazji rozgrywek.

Prawdziwy Krasnolud powinien w życiu zbudować fortecę, ściąć dąb i regularnie chędożyć

Jak już wspominałam wcześniej szykuje się dużo rzucania kostkami, czyli to co tygryski lubią najbardziej! Będziemy tworzyć własną postać/bohatera.  Jednak na samym początku niezbędne jest wybranie jednej z dość popularnych ras (Elf, Człowiek, Krasnolud, czy też Niziołek), następnym krokiem będzie wylosowanie karty profesji bohatera, czyli inaczej karty Klasy, a także jej historię oraz charakter. To wszystko oczywiście będzie miało znaczenie w dalszej rozgrywce.

Gdy już wykonamy powyższe kroki, zostanie nam tylko rzucanie kostkami. Będziemy również wypełniać 18 pustych miejscach na planszy. Te wolne miejsce tworzą razem linię sześciu Atrybutów (Siły, Zręczności, Kondycji, Inteligencji, Mądrości i Charyzmy). W czasie gry będziemy wielokrotnie manipulować położeniem kości tak by wszystko idealnie pasowało do profesji oraz historii naszej postaci.

Ci gracze, którzy mocno lubują się w negatywnej interakcji również nie powinni się zawieść, w grze będziecie mieli okazję poczuć ducha rywalizacji, bowiem będziecie rywalizować między sobą o pozycję na rynku by móc wydać, ciężko zarobione złoto na zbroję i ulepszanie swojej postaci. Oczywiście szczęśliwym zwycięzcom będzie gracz, którego bohater będzie wzbudzał szacunek 🙂

Pewnie zastanawiacie się, dla kogo dedykowana jest gra? No to już Wam mówię. Roll Player będzie odpowiednią grą dla dzieci powyżej 10 roku życia, tworzyć postacie może 0d 1 do 4 graczy. A czas gry wynosi od godziny do półtorej godziny.

A co w pudełku?

W opakowaniu gry znajdziemy:

 • 16 stronicową instrukcję
 • 4 karty postaci
 • aż 73 kości
 • woreczek na kostki
 • 6 kart klasy
 • 12 kart historii
 • 4 żetony charyzmy
 • 5 kart inicjatywy
 • 12 znaczników charakteru
 • 13 kart charakteru
 • 4 karty pomocy
 • 55 żetonów złota
 • 49 kart rynku

Jednym słowem dość dużo komponentów w bardzo dobrej jakości.

Roll Player to…?

 1. Po pierwsze świetna zabawa, i ciekawe spędzanie czasu. Bo kto z nas nie lubi kości 🙂
 2. Unikatowy klimat, którego zaznamy przy rozgrywce.
 3. Wysoka regrywalność. A to za sprawą dużej liczby kombinacji, które z pewnością nadadzą rozgrywkom „tego czegoś”.
 4. Bardzo ciekawa mechanika, na której oparta jest gra.
 5. Proste i jasne zasady, łatwe do wytłumaczenia nowicjuszom.

Cele kampanii i aktualne progi

Cała kampania potrwa do dnia 10 września, ale najkorzystniej jest wesprzeć grę teraz póki trwa tzw. Early Birds. Możliwość zakupu gry w promocyjnej cenie będzie aktywna tylko do 15 sierpnia, więc spieszcie się, podczas Early Birds można kupić grę w najniższej cenie, czyli za 139 złotych, później będzie ona kosztowała nieco drożej.

Aby gra została w pełni wydana niezbędne jest zebranie kwoty w wysokości 30 tysięcy złotych, wobec tego, mam nadzieję, że pomożecie. Jest to sztandarowy cel, bez którego niemożliwe wydaje się spełnienie innych. A skoro już jesteśmy przy pozostałych celach, to zebranie 33 tysięcy gwarantuje dodanie dedykowanego mieszka na kości. Kolejnym celem są dodatkowe cztery karty cech w każdym pudełku. Reszta targetów będzie ujawniana wraz z postępem kampanii.

O wydawcy słów kilka

Ogry Games to wydawnictwo odpowiedzialne za gry planszowe takie jak: Bright Future, Smoczy Wyścig, czy też Metro 2033, na pewno z którąś z tych gier mieliście do czynienia. Zespół wydawniczy tworzy trzech zapaleńców, którzy na początku lat 90-tych zaczynali swoje przygody z fantastyką, poprzez fascynację znaną nam wszystkim Magią i Mieczem a także Magic the Gathering. Roll Player stanowi dla nich swego rodzaju powrót do przeszłości. Więc nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za powodzenie kampanii!

Poprzednio Lucyfer - Ale to jest dobry serial! - Wrażenia po drugim sezonie
Następny Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż - Recenzja gry