Rozsmakuj się w grach dla przyjemności


 

Jeszcze kilka lat temu nie uwierzylibyśmy w to, że gry mogą wyjść poza pokoje graczy z całego świata. Jednak dziś to zupełnie normalne. Wirtualne rozgrywki na dobre zadomowiły się w naszej przestrzeni i są częścią naszej rzeczywistości. Pojawiają się nawet w dyskusji na temat ich obecności na igrzyskach olimpiady. Gaming to nie moda, ale styl życia. Coraz częściej słuchamy soundtracków z gier, a filmy powstałe na rzecz VR-owych produkcji zgarniają najważniejsze nagrody. Mimo całego szumu, producenci nie zapominają o zwykłych śmiertelnikach. Przyjrzyjmy się najciekawszym rodzajom gier, które służą do świetnego spędzania czasu.

W dobie, kiedy gry na komputer i konsole wchodzą na wyższy poziom popularności, a sama branża  gamingowa staje się coraz bardziej sprofesjonalizowana, warto na chwilę zatrzymać się i pomyśleć, które produkty pozwalają na prowadzenie rozgrywek dla czystej przyjemności. Poniżej przedstawiamy niektóre możliwości, które dają nas zrelaksują i oderwą od codzienności.

 

Baw się w offline’ie

Na weekendową posiadówkę ze znajomymi, wypad na wakacje czy wtedy, kiedy zabraknie prądu – gry planszowe nigdy nie wyjdą z mody. Po prostu są za bardzo uniwersalne i… dostarczają nieskończoną ilość zabawy. Może to być układanie wyrazów z losowych liter, odgadywanie, kto jest mordercą w wielkiej posiadłości, jak w „Cluedo”, czy wreszcie gra polegająca na wymyślaniu bajecznych opowieści. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo.

W przeciwieństwie do popularnych gier komputerowych, te niecyfrowe, retro planszówki przypominają nam o starych dobrych czasach, kiedy… komputery po prostu nie były tak popularne, albo nie było ich wcale. Kto nie pamięta kupowania domków i hoteli w różnych miastach świata, jak w „Monopolu”? Emocje, które nam wtedy towarzyszyły są nie do przecenienia, a co najważniejsze – z łatwością można je powtórzyć. Wystarczy wybrać jedną z wielu gier planszowych. Na szczęście ta gałąź branży gamingowej rozwija się w równie zawrotnym tempie, co ta cyfrowa. W wielu sklepach czy wypożyczalniach gier znajdziesz tytuły przetestowane przez wielu użytkowników. W taki sposób z łatwością dobierzesz tytuł do rodzaju miejsca, w którym zamierzasz rozłożyć planszę, ułożyć pionki i rzucić kościami. Przy wyborze możecie kierować się recenzjami, opiniami znawców i fanów rozgrywek online. Jednak my polecamy zaufać własnej intuicji i wybrać taką planszówkę na którą przyszła nam właśnie ochota.

 

Najbardziej popularne gry

Pamiętacie wakacyjne odwiedziny w nadmorskich salonach z automatami do gier? Albo w innych miejscach waszych urlopowych destynacji? Z łatwością można utożsamić te wspomnienia z radością obcowania z różnorodnymi grami. Wybór był przecież bardzo szeroki. Największą popularnością cieszyły się takie hity jak „Mortal Kombat” i „Street Figher”. Dziś z łatwością można powtórzyć te doznania.

Z pomocą przychodzi portal VegasSlotsOnline, na którym znajdziemy setki darmowych automatów. Gramy naszym rewelacyjnym samopoczuciem i… relaksujemy się tak samo, jak niegdyś w salonach z automatami. Tym bardziej, że tak jak wtedy, także teraz otrzymujemy bardzo dużo rodzajów automatów online. Niektóre inspirowane są znanymi grami arakdowymi, jak wspomniany wcześniej „Street Figher”. Wybór użytkowników może być podyktowany ich preferencjami. Wybieramy motyw gry, grafiki czy animacji, sprawdzamy popularność dostawcy i stopień zaawansowania rozgrywki. Wśród najczęściej wybieranych są automaty 3D, czyli te automaty, które przenoszą graczy w inny wymiar.

Te gry nie tylko przypominają nam przeszłość, ale ciągle sprawiają radość. Emocje pozostają bardzo podobne, ale mamy wybór lepszego designu, możliwości rozgrywki czy w końcu sprawdzania różnych strategi podczas gry.

Emocjonuj się rozgrywką

Z roku na rok rosnącą popularnością cieszy się oglądanie rozgrywek na YouTubie. Tysiące użytkowników Internetu siada przed portalem, włącza ulubionego gamera i śledzi jego poczynania w grze, w którą właśnie postanowił zagrać. Taka rozrywka przypomina oglądanie ulubionego serialu. Jeszcze do niedawna włączaliśmy podobne filmiki w poszukiwaniu solucji, czyli podpowiadania, jak przejść z jednej lokacji do następnej. Dziś, oglądając YouTube’owych graczy, możemy lepiej poznać konkretną grę i dopiero później zdecydować się na jej zakup. Z drugiej strony śledzenie fabuły konkretnego tytułu to świetne spędzanie czasu. Możemy też szybciej zagłębić się w nowości, bo gracze z YouTube’a często otrzymują tytuły na trochę przed premierą. Kto nie chciałbym wcześniej obejrzeć wirtualne poczynania w grach, których data wydania niebawem nadejdzie, jak „The Elden Ring” czy „Halo Infinite”? Z kanałami gamerów to możliwe!

Świat branży gamingowej nieustannie idzie do przodu. My niekoniecznie musimy podążać za kolejnymi nowościami, tylko po to, by być na bieżąco. Zatrzymajmy się i wybierzmy taką grę, która naprawdę sprawia nam przyjemność. Nie zapominajmy o tym, że niegdyś tego typu rozgrywki prowadzone były w celu oderwania się od codzienności.

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Najlepsze gry logiczne i abstrakcyjne (Edycja 2021)
Next Necromunda: Hired Gun - Goibniu Pit - Rozdział #5