Ruined King: A League of Legends Story to najnowsza gra, która oparta została na historii jednej z najbardziej popularnych gier sieciowych jakie kiedykolwiek powstały. Będziemy mogli w niej sterować krokami różnych bohaterów, znanych nam także z samego oryginalnego League of Legends.

W grze będziemy próbować rozwikłać zagadkę tajemniczej mgły, która męczy włości Miss Fortune oraz sprowadza tam kolejnych nieumarłych. W toku Ruined King zrekrutujemy do naszej drużyny kolejnych kompanów, którzy będą posiadać odmienne umiejętności oraz spojrzenie na różne problemy związane z obecną sytuacją w grze. Bohaterowie z Ruined King są dobrze znani fanom League of Legends, jednak część z Was pewnie zastanawia się, w jaki sposób można ich pozyskać do drużyny oraz czym się w niej zajmują. Poniższy poradnik opisuje wszystkich bohaterów, a kolejność jest raczej przypadkowa, gdyż każdy z nich pojawia się praktycznie od samego początku zabawy i posiada swoje 5 minut. Wpis oczywiście będzie zawierał niewielkie spoilery fabularne.

Sara Miss Fortune Ruined King

Sara Miss Fortune

Miss Fortune jest niejako główną postacią gry, od której rozpoczyna się fabuła Ruined King. O ile jednak to z jej pomocą nauczymy się podstaw rozgrywki, to sama dołączy do nas znacznie później, po ukończeniu tematów w Szarej Zatoce. W drużynie spełnia rolę damage dealera i posiada wiele umiejętności skierowanych właśnie na zadawanie bólu wrogom. Skupia się na walce z wieloma wrogami naraz, a jej umiejętność nasłuchu, która jest nakładana za pomocą innych umiejętności, dodatkowo wzmacnia ataki miss fortune i pozwala wyprowadzać specjalne combo. Teoretycznie posiada także parę fajnych wzmocnień drużynowych, jednak nie oszukujcie się – jest ona skupiona na zadawaniu obrażeń grupom wrogów lub powolnym zmiękczaniu bossa, by wyprowadzić potężny atak po przygotowaniach. Miss Fortune posiada także szereg umiejętności ułatwiających unik – w nie także warto inwestować.

Ruined King Illaoi

Illaoi

Kolejna bohaterka, którą zaczniemy kontrolować zaraz po prologu, to Illaoi – potężna kapłanka, która poświęciła swoje życie na walce z paskudną mgłą męczącą wyspy. W walce będzie przywoływać macki, które będą zadawać niewielkie obrażenia losowym wrogom co turę oraz wzmacniać poszczególne ataki bohaterki. Macki możemy przywołać w różny sposób, jednak podstawowym sposobem będzie używanie zwykłego ataku. Każda kolejna będzie zadawać obrażenia co turę, więc Illaoi zyskuje duże znaczenie podczas długich walk z bossami – im więcej tur zagramy i im szybciej przywołamy macki, tym więcej obrażeń one zadadzą. Illaoi będzie częstym członkiem Waszej drużyny także z jeszcze jednego powodu – posiada szereg umiejętności leczących oraz wzmacniających drużynę, a nawet jest w stanie sprowokować wrogów do atakowania niej samej.

Ruined King braum

Braum

Potężny olbrzym o dobrym sercu nie nosi broni, a olbrzymią tarczę. Od razu to sugeruje jego przeznaczenie w drużynie – jest Waszym tankiem, a jego zdolności sprowokują wrogów oraz zwiększą wytrzymałość całej drużyny. Jest w stanie także kontrolować wrogów polu bitwy za pomocą ogłuszenia, które nakłada się na przeciwników w trakcie ataku oraz przesuwając ich na linii czasu, przez co później wykonają swoje ruchy. Braum zyskuje dodatkową wytrzymałość kiedy ładuje atak, co doskonale sprawdza się z jego prowokacją (która na dodatek jest darmową akcją poboczną, kosztuje niestety manę). Bram posiada także sporo ataków zadających spore obrażenia nawet wielu wrogom naraz. Jednym słowem – Wasz ulubiony tank w drużynie, a do tego ma ze sobą pluszowego stworka na ramieniu.

Ruined King yasuo

Yasuo

Dzielny Ionianski wojownik zagubił gdzieś swoją zleceniodawczynię. Na szczęście w Szarej Zatoce trafi na Brauma oraz Illaoi po czym na stałe przyłączy się do naszej drużyny. Bez wydziwiania, Yasuo jest typowym rębaczem i damage dealerem. Yasuo ma większą szansę na zadanie obrażeń krytycznych, chociaż są one mniej skuteczne od krytyków innych bohaterów. Ale najważniejsze jest to, że po zadaniu krytyka, Yasuo zdobywa buff o nazwie Flow lub Rytm. Flow jest zużywane w momencie otrzymania obrażeń przez wroga i przekształcane w tarcze. Oprócz tego będzie zdobywać specjlne buffy o nazwie Stalowej Nawałnicy. Zdobycie ich czterech pozwoli używać przez Yasuo potężnych umiejętności. Bohater ten więc będzie musiał być aktywowany przez nas często by móc jak najszybciej zdobyć wzmocnienia pozwalające na wykonanie potężniejszych manewrów.

Pyke

Pyke to nieumarły morderca i zabójca kapitanów. Jego celem w drużynie będzie oczywiście zadawanie obrażeń, ale świetnie też się nada do nakładania debufów na wrogów i jako jedyny ze wszystkich bohaterów jest wyspecjalizowany w tego typu osłabieniach, podczas gdy u innych osłabienia są jedynie najczęściej dodatkiem do właściwych umiejętności. Pyke przekłada swoją wytrzymałość na siłę ataku, a cios krytyczny ma szansę dokonać egzekucji na rannym już wrogu. Dodatkowo Pyke idealnie sprawdza się do przygotowań podczas walki i ataku w momencie, kiedy jest najbardziej potrzebny. Kiedy inni bohaterowie nieraz używają jednych umiejętności, by móc aktywować inne, to Pyke użyje niewidzialności, by zadawać nagłe i brutalne obrażenia z cienia. Jeżeli Miss Fortune jest specjalistką od zabijania grup wrogów, to Pyke, jak na zabójce przystało, jest mordercą bossów w Ruined King.

Ahri

Ahri to kolejna bohaterka z Ionii, która podróżuje pod ochroną Yasuo i będzie też ostatnią postacią, która dołączy do naszej drużyny. Będzie w niej spełniać rolę zarówno healera, jak i damage dealera, a także zajmie się trochę czarowaniem wrogów. Z moich obserwacji, Ahri leczy znacznie lepiej niż Illaoi, ale jednak musimy bardziej bawić się z odpowiednim trafieniem czasowym, jeżeli leczenie ma być jak najbardziej skuteczne. Wszystko przez jej kradzież esencji zdobywaną dzięki umiejętności kuli oszustwa, gdzie każdy z tych buffów ulepszy leczenie Ahri. Dodatkowo, kiedy zdobędzie 9 takich ładunków, będzie mogła natychmiast i za darmo uleczyć najbardziej rannego członka drużyny. Ahri więc jest dużo bardziej skupiona na leczeniu niż Illaoi, chociaż oczywiście wszystko zależy od buildu, który zaprojektujecie dla Waszych bohaterów.

Podsumowanie – Poradnik z postaciami w Ruined King

W taki o to sposób prezentują się bohaterowie w grze Ruined King: A League of Legends Story. Każdego z nich odblokujemy w toku fabuły, gdzie Ahri dołączy do nas na samym końcu, mniej więcej w połowie gry. Od tego momentu też będziemy dysponować wszystkimi bohaterami w grze i zostanie nam ich jedynie umiejętne rozwijanie. Każdy z bohaterów może być też rozwijany na wiele sposobów, więc nie bój się eksperymentować, by stworzyć drużynę swoich marzeń, która poradzi sobie z każdym zagrożeniem w grze. Jeżeli macie jakieś pytania lub też spostrzeżenia, to śmiało zostawiajcie komentarz. Dajcie też znać, co myślicie o Ruined King: A League of Legends Story i czy gra tak samo Wam się podoba jak i mi. Przypominam także, że Ruined King ogrywamy na naszym kanale na Playstaion 5 w 4k i bez komentarza 🙂 Oczywiście z polskim dubbingiem.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Disciples: Liberation - Recenzja - To ponownie, nie jest powrót legendy
Następny Poradnik Prezentowy: gry planszowe dla najmłodszych graczy