S.T.A.L.K.E.R. w odsłonie planszowej wkrótce na Gamefound


S.T.A.L.K.E.R.

S.T.A.L.K.E.R. doczeka się kolejnej odsłony, tym razem w formie gry planszowej.

Każdy fan gry S.T.A.L.K.E.R. powinien znać książkę „Piknik na skraju drogi” braci Strugackich. Jest to powieść Sci-fi, która opisuje sytuację na Ziemi po wizycie obcych. Nie do końca wiadomo, kim byli. Natomiast pozostawili oni po sobie sporo śladów w strefie lądowania. Okolice te określane są jako „Strefy”, zaś różne dziwne pozostałości w postaci przedmiotów są badane przez lokalnych naukowców. Oficjalnie obszar zwany strefami jest niedostępny dla ludzi, jednakże wielu śmiałków przemierza teren w poszukiwaniu skarbów i artefaktów. Nielegalne wynoszenie fantów stało się dochodowym biznesem, zaś osoby, które parają się tego typu robotą to tzw. Stalkerzy.

Piknik na skraju drogi to był dopiero początek

S.T.A.L.K.E.R. jako gra miał ukazać się po raz pierwszy za sprawą ukraińskiego studia GSC Game World. Ta produkcja miała jako pierwsza wykorzystywać DirectX 9, lecz regularne przesunięcia premiery spowodowały, że gracze utracili jakiekolwiek nadzieje na to, że gra ujrzy światło dzienne. Wówczas dopiero w styczniu 2007 roku THQ (Dystrybutor GSC Game World) ogłosiło, że gra ma się pojawić na przełomie I i II kwartału 2007 roku. Mimo zapewnień, większość powątpiewała w taki stan rzeczy. Oficjalnie jednak gra S.T.A.L.K.E.R. ujrzała światło dzienne i osiągnęła niemały sukces.

Kim jest S.T.A.L.K.E.R.

S.T.A.L.K.E.R.

Po katastrofie w Czarnobylu znaczna część terenu została wykluczona z użytku, ze względu na szkodliwy wpływ na zdrowie. Nie brakowało jednak śmiałków, którzy zapuszczali się na obszar Zony w celu poszukiwań. Bowiem tam mogli oni znaleźć mnóstwo interesujących artefaktów, które można by sprzedać z zyskiem. Takich zatraceńców nazywano potocznie Stalkerami.

Podobnie ma się w przypadku gry Zona: Sekret Czarnobyla. Tu także zapuszczamy się na niebezpieczne, napromieniowane tereny, w których jest mnóstwo artefaktów i skarbów. Warto jednak podkreślić, że w przypadku tej gry jesteśmy Szperaczami. Jeżeli zatem podobała wam się Zona, może się okazać, że gra S.T.A.L.K.E.R. The Board Game podbije wasze serca.

S.T.A.L.K.E.R. The Board Game

S.T.A.L.K.E.R.

Wkrótce na platformie Gamefound pojawi się kampania crowdfundingowa mająca na celu zgromadzić środki pieniężne na wydanie gry S.T.A.L.K.E.R. The Board Game. Za tym projektem stoi wydawnictwo Awaken Realms. Na dzień dzisiejszy kampania zebrała prawie 20 tysięcy followersów. Jeszcze przedwczoraj ta liczba sięgała raptem 16 tysięcy. Zatem trzeba przyznać, że tytuł ten przyciąga uwagę publiki dość mocno. Oczywiście na chwilę obecną jest to wróżenie z fusów, ale w moim przekonaniu ta produkcja prawdopodobnie rozbije bank. Być może mówimy tu nawet o kilku milionach, choć pokusiłbym się o stwierdzenie, że zainteresowanie tą produkcją będzie tak duże, jak grą Heroes 3 Board Game.

S.T.A.L.K.E.R. The Board Game swoją kampanię crowdfundingową rozpocznie w końcówce II kwartału bieżącego roku.

Poprzednio Zapowiedziano gry PlayStation Plus na marzec
Następny Vengeful Guardian: Moonrider - Recenzja - Nienajlepsze retro