Sekiro: Shadow Die Twice – Jak odblokować wszystkie zakończenia, w tym sekretne – Poradnik


W Sekiro: Shadow die Twice jesteśmy w stanie odblokować ponad cztery zakończenia, z czego jedno z nich będzie wymagało od nas bardzo złożonego działania by je odblokować. W jaki sposób możemy zdobyć wszystkie zakończenia w Sekiro: Shadow die Twice i które z nich właściwie jest tym prawdziwym?

Sekiro: Shadow die Twice posiada cztery zakończenia, z czego jedno jest docelowe, dwa są ukryte, a jedno wynika ze złego wyboru lub też mówiąc bardziej dokładnie, z bycia złym i zdradzenia naszego podwładnego. Te ostatnie przyspiesza zakończenie gry, więc może być świetnym sposobem, jeżeli chcecie szybciej dotrzeć do pierwszego New Game Plus. O tym jednak porozmawiamy za chwilę, najpierw parę formalności. Ten wpis powinien powstać sporo czasu temu. Właściwie wszystko miałem przygotowane ponad rok temu, ale przez to, że YouTube usunął nam konto (przez pornografię … na portalu z grami, rozumiecie prawda?) musimy zaczynać wszystko od nowa i powoli odbudowywać dawną, utraconą potęgę. Dopiero niedawno udało mi się wrzucić filmy z zakończeń z Sekiro: Shadow die Twice, więc i tym samym, specjalnie dla nich przygotowuję ten poradnik. Wiem, że jest to sporo czasu po premierze, ale jeżeli któryś z naszych czytelników, po swoich wyczynach w Elden Ring będzie chciał spróbować zagrać w Sekiro: Shadow die Twice, to tutaj znajdzie odpowiedzi dotyczące odblokowania wszystkich zakończeń. A jeżeli potrzebujecie pomocy z bossami, to znajdziecie ją w tym poradniku wraz z filmikami – Poradnik jak pokonać wszystkich bossów w Sekiro: Shadow die Twice.

Shura – złe zakończenie w Sekiro: Shadow die Twice

Docelowe złe zakończenie, które aktywujemy po tym, kiedy Sowa na szczycie zamku po pokonaniu małpy strażnika da nam ultimatum – albo służymy dalej Kuro, albo pozostajemy wierni kodeksowi tym samym zdradzając bezbronnego chłopaka. Jest to zakończenie uważane za złe, ale drastycznie przyspiesza grę i szybciej jesteśmy w stanie ją zakończyć by przejść do New Game Plus. Pojawi się także parę niedostępnych inaczej bossów, więc jeżeli polujecie na platynkę to i tak musicie przejść grę drugi raz (lub zrobić kopię zapisu na pendrive).

Immortal Severance / Nieśmiertelna Służba – docelowe zakończenie w Sekiro: Shadow die Twice

Docelowe dobre zakończenie, które będzie wymagało od nas pokonania Sowy na szczycie zamku, kiedy ten postawi przed nami ultimatum po pokonaniu małpiego strażnika. Następnie gramy grę normalnie, aż nie dojdziemy do Ishina. Pokonanie go pozwoli nam przekazać jedną podstawową opcję, czyli Łzę Boskiego Smoka i nic innego! Pozostałe dwie opcje będą wymagały od nas bardziej szalonego podejścia i dokładniejszej gry.

Zerwanie nieśmiertelność / Immortal Severance - Zakończenie gry w Sekiro Shadow Die Twice


Purification / Oczyszczenie – pierwsze sekretne zakończenie w Sekiro: Shadow die Twice

By zdobyć to zakończenie będziesz musiał regularnie wracać do posiadłości i podsłuchiwać zarówno Kuro, jak i Panią Emmą. Ogólnie założenie jest takie, żeby regularnie wracać do zamku i wypytywać o wszystko. Zakończenie Oczyszczenie w Sekiro Shadow Die Twice wymaga od Ciebie powrotu do posiadłości Hirata. Wymagać od Ciebie będzie licznych podsłuchanych dialogów z Kuro i Emmą po pokonaniu Genishiro. W tym momencie wyczerp wszystkie dialogi dwójki bohaterów, podsłuchuj w ramach możliwości i wracaj do posążka na odpoczynek. Po pokonaniu Sowy i wybraniu wierności dla Kuro, znowu porozmawiaj z wszystkimi i otrzymasz Notkę Tomoe. Wybierz się do idola przy starym grobie i po lewej znajdziesz Emmę. Wróć do starego rzeźbiarza i użyj posągu buddy by przenieść się do alternatywnej wersji posiadłości Hirata. Tam czeka Ciebie walka z nowym bossem – Sową, ale jego młodszą wersją, która posiada podobne ruchy, ale jest znacznie bardziej agresywny.

Sowa wypuści przedmiot, którego potrzebujesz po pokonaniu ostatniego bossa. Oczywiście musisz pozostać wiernym Kuro w tym wariancie i ciągnąć grę do samego końca.

Oczyszczenie / Purification Ending - Zakończenie gry w Sekiro Shadow Die Twice


Return / Powrót Smoka – drugie sekretne zakończenie w Sekiro: Shadow die Twice

Powrót jest opisywany jako zakończenie ostateczne lub też jedyne prawdziwe. Musisz wykonać wszystkie te czynności, jeszcze zanim pokonasz boskiego węża. Potrzebujesz najpierw odnaleźć przedmiot o nazwie Święty rozdział: Robak, który znajdziesz na dnie jeziora na Tarasach Świątyni. Będziesz też potrzebować techniki oddychania, więc będziesz musiał wrócić tutaj później bo przy pierwszej wizycie prawdopodobnie nie będziesz miał techniki oddychania. Następnie musisz udać się do boskiego dziecka i zjeść ryż. Powtarzaj to do skutku odpoczywając, aż dziecko zachoruje. Przynieś mu Persymonę, którą możesz kupić od kramarza w Shugendo. W kluczowym momencie gry musisz pozostać wiernym dla Kuro (walka z Sową na zamku). Następnie musisz przekazać ryż dla kuro, który otrzymałeś wcześniej. Znowu wróć do dziecka odnowienia i proś go o ryż. Boskie dziecko odnowienia zniknie i pojawi się w komnacie iluzji (tam gdzie walczyłeś z małpami). Od tego momentu niedaleko Głównej Sali znajdziesz wejście do jaskini. Eksplorując ją znajdziesz kolejny tekst. Wróć do dziecka pogadaj z nim i od tego momentu potrzebujesz dwóch przedmiotów, które znajdziesz pokonując wielkie węże rozmieszczone w różnych miejscach gry (na pewno do tego momentu je spotkałeś). Drzwi będą zamknięte po kolejnym powrocie, podsłuchaj, znowu odpocznij i pogadaj z dzieckiem, otrzymasz przedmiot, który aktywujesz na koniec gry.

Ten przedmiot musisz przekazać dla Kuro na sam koniec gry.

Powrót / Return - Zakończenie gry w Sekiro Shadow Die Twice

Czy jest możliwe odblokowanie wszystkich zakończeń w Sekiro: Shadow die Twice?

Możliwe jest odblokowanie trzech zakończeń podczas jednego przejścia oraz Shura podczas drugiego. Aby to zrobić, po pokonaniu Isshina wyjdź z gry i przenieś zapis na pendrive podłączony do konsoli. Na PC Wystarczy że wrzucisz zapis gry do innej lokalizacji. W ten sposób po zalogowaniu będziesz mógł aktywować pierwsze zakończenie, wyłączyć grę i ponownie wgrać zapis z pendrive. Dzięki temu zdobędziesz wszystkie trzy zakończenia za raz. Możesz także zrobić taki zapis przed pójściem na wieżę, kiedy to sowa postawi Tobie ultimatum – zrób zapis, przejdź grę do końca w jednym lub drugim wariancie i zrób podmiankę zapisów. Jeżeli nie masz zamiaru bawić się w new game plus to w ten sposób odblokujesz wszystkie zakończenia. Niestety nie zdobędziesz tak platyny, ponieważ będziesz potrzebować także ulepszonych wszystkich narzędzi ninja – a w jednym przejściu nie odnajdziesz tyle surowców, żeby je wszystkie kupić.

Poprzednio Rozbrykane Jednorożce - recenzja - wyścig w kolorach tęczy.
Następny Zaginiona Wyspę Arnak z dodatkiem Przywódcy ekspedycji - testujemy insert od reDrewno