Seriale animowane – Gwiezdne Wojny – o czym są?


Gwiezdne wojny to znana i uwielbiana przez fanów na całym świecie franczyza, która obejmuje również wiele seriali animowanych. Te oferują nowe spojrzenie na uniwersum Gwiezdnych wojen, opowiadając historie o postaciach znanych z filmów, jak i zupełnie nowych bohaterach.  Wśród seriali animowanych Gwiezdnych wojen znajdują się zarówno produkcje przeznaczone dla dorosłych widzów, jak i dla dzieci. Dzisiaj streszczę o czym są seriale animowane – Gwiezdne Wojny.

Droidy

seriale animowane Gwiezdne Wojny

Serial skupia się na przygodach dwóch droidów, C-3PO i R2-D2, którzy znani są z oryginalnej trylogii filmowej Gwiezdnych Wojen. Fabuła Droidów dzieje się przed wydarzeniami filmów i opowiada historię, jak te dwie ikoniczne postacie trafiły pod usługi księżniczki Lei. C-3PO i R2-D2 są angażowani w różne zadania i przygody, często trafiając na nowe światy i spotykając różne postacie.

Ewoki

Akcja dzieje się na leśnej księżycowej planecie Endor, znanej z filmu „Powrót Jedi”. Głównymi bohaterami serialu są małe futrzaste istoty zwane Ewokami, które wcześniej pojawiły się w filmie Powrót Jedi. Serial skupia się głównie na dwóch młodych Ewokach, Wicketu i jego przyjaciołce Cindel, eksplorujących lasy Endor i spotykających różne stworzenia i zagrożenia. Akcja toczy się przed wydarzeniami z Powrotu Jedi, a serial przedstawia życie Ewoków na ich rodzinnej planecie.

Wojny Klonów

Serial animowany, który został stworzony przez George’a Lucasa i wyprodukowany w latach 2008–2020. Początkowo rozpoczął się jako film animowany wydany w 2008 roku, a następnie kontynuował jako serial telewizyjny. Serial ten skoncentrowany jest na wydarzeniach wojen klonów, które miały miejsce między Atakiem klonów  a Zemstą Sithów. Serial opowiada historię wojen klonów między Republiką a Separatystami. Skupia się zarówno na znanych fanom bohaterach, jak Anakin Skywalker czy Obi-Wan Kenobi, jak i na nowych postaciach, takich jak Ahsoka Tano, która była  Padawanką Anakina. Przedstawia różne kampanie wojenne, polityczne intrygi, a także rozwija relacje między postaciami. Serial wprowadza nowe postacie oraz rozwija i pogłębia te znane z filmów. Między dzięki Wojnom Klonów Ahsoka Tano stała się jednym z kluczowych bohaterów, zdobywając popularność wśród fanów. Ten serial to mój ulubieniec na tej liście.

Rebelianci

seriale animowane Gwiezdne Wojny

Akcja Star Wars Rebels toczy się między wydarzeniami Zemsty Sithów a Nową nadzieją, skupiając się na początkach Rebelii przeciwko Imperium Galaktycznemu. Serial skupia się na drużynie bohaterów, którzy stają się kluczowymi postaciami w Rebelii. Zespół składa się z młodego Jedi o imieniu Ezra Bridger, byłego szajki i pilota statku Ghost Kanan Jarrus, zabójczyni Sabine Wren, wojownika Garazeb „Zeb” Orreliosa, droida Choppera oraz jednego z ostatnich rycerzy Jedi, Hera Syndulla. Bohaterowie podróżują po galaktyce, stawiając czoła różnym zagrożeniom ze strony Imperium i innych nieprzyjaznych sił. Seria rozwija się w miarę jak Rebelia nabiera siły, a bohaterowie odkrywają tajemnice swojej przeszłości. Rebelianci zawierają liczne odniesienia do oryginalnej trylogii filmowej, a także wprowadza kilka postaci znanych z tych filmów, takich jak Darth Vader, czy Lando Calrissian. Możecie obejrzeć ten serial przed obejrzeniem serialu Ahsoka.

Ruch oporu

Głównym celem tego serialu było skierowanie się do młodszej widowni, ale jednocześnie dostarczenie nowych elementów w świecie Gwiezdnych Wojen. Akcja Star Wars Resistance toczy się przed wydarzeniami filmu Przebudzenie Mocy. Serial skupia się na pilotach i mieszkańcach platformy kosmicznej Colossus, którzy są zamieszkali przez różne rasy i gatunki. Główny bohater, Kazuda Xiono, zostaje werbowany przez Ruch Oporu, aby zbadać tajemnicze działania Pierwszego Rzędu. Oprócz Kazudy Xiono, w serialu pojawia się szereg nowych postaci, jak również goście specjalni z oryginalnej trylogii i postacie znane z innych produkcji Gwiezdnych Wojen.

Parszywa zgraja

seriale animowane Gwiezdne Wojny

W wersji angielskiej – The Bad Batch. Serial skupia się na jednostce klonów o specjalnych umiejętnościach znanej jako The Bad Batch, którzy różnią się genetycznie od innych klonów, co nadaje im unikalne zdolności. Jest kontynuacją oraz spin-offem serii Wojny klonów z 2008. Akcja serialu rozgrywa się pomiędzy epizodem III – Zemsta Sithów a Nową nadzieją. Parszywa zgraja, grupa łowców nagród, ucieka z Kamino, gdzie zostali stworzeni jako elitarni żołnierze-klony podejmuje się różnych misji, aby zarobić pieniądze i przetrwać w brutalnym świecie Imperium. W miarę rozwoju serialu bohaterowie muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, w tym z Imperium, rywalizującymi łowcami nagród i własnymi demonami przeszłości. W pierwszym sezonie serialu Parszywa zgraja próbuje odnaleźć swoje miejsce w galaktyce po upadku Republiki. Bohaterowie muszą zmierzyć się z Imperium, które próbuje ich schwytać, oraz z innymi łowcami nagród, którzy chcą ich zabić. W tym sezonie Parszywa zgraja również poznaje tajemnicę pochodzenia Echo.

Wizje

seriale animowane Gwiezdne Wojny

Amerykańsko-japoński antologiczny serial anime, tworzony dla Disney+, osadzony w świecie Gwiezdnych wojen, ale niebędący częścią kanonu. Jedną z głównych cech Wizji jest różnorodność stylów artystycznych i narracyjnych. Poszczególne filmy prezentują różne podejścia do interpretacji świata Gwiezdnych Wojen, obejmując różne gatunki i epoki. Każdy z siedmiu filmów opowiada swoją autorską historię, a ich treści mogą być niezwiązane z głównym kanonem Gwiezdnych Wojen. Twórcy mieli swobodę w interpretowaniu i kreowaniu własnych opowieści.

Opowieści Jedi

Opowieści Jedi to animowana seria antologiczna, która opowiada o różnych postaciach Jedi z ery Wielkiej Republiki. Serial składa się z sześciu odcinków, z których każdy opowiada o innej postaci. Bohaterami serialu są Ahsoka Tano, Qui-Gon Jinn i Hrabia Dooku.

Przygody młodych Jedi

seriale animowane Gwiezdne Wojny

Serial animowany dla dzieci, który opowiada o grupie młodych Jedi, którzy uczą się dróg Mocy. Akcja rozgrywa się w erze Starej Republiki, kilka lat po Wojnach Klonów. Młodzi Jedi uczą się pod okiem mistrza Yody, który prowadzi ich przez świat Mocy. W miarę rozwoju serialu bohaterowie muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, w tym z siłami zła, które chcą zniszczyć Zakon Jedi.

 

 

Zobacz też: Seriale w uniwersum Gwiezdnych Wojen – fabuła seriali aktorskich

Poprzednio Input Lag - Co to jest i jak go zmniejszyć na TV? - Poradnik
Następny Dlaczego Starfield zdobywa w większości negatywne recenzje na Steamie?