Sezon na drony. Jaki kupić na wakacje?


Od kilku lat jednymi z najchętniej kupowanych gadżetów technologicznych są drony. To niewielkie statki powietrzne sterowane z ziemi za pomocą dedykowanego pilota, ewentualnie aplikacji zainstalowanej na smartfonie albo tablecie. Umożliwiają robienie atrakcyjnych zdjęć i filmów z lotu ptaka, dlatego przed nadejściem sezonu wakacyjnego warto pomyśleć o zakupie takiego sprzętu.

Lekkość i długi czas pracy to najbardziej pożądane właściwości

Wybierając dron na podróż wakacyjną, warto w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na jego konstrukcję. Musi być przede wszystkim wystarczająco kompaktowy i lekki, tak aby nie sprawiał problemu przy przenoszeniu (maksymalnie 250 gramów). Przyda się też opcja swobodnego składania, pozwalająca na znaczne zaoszczędzenie miejsca w bagażu. Kolejnym istotnym parametrem jest bez wątpienia długi czas pracy urządzenia bez konieczności doładowywania. Najlepiej, jeśli wbudowany akumulator zagwarantuje nam co najmniej 20 minut lotu. Przy okazji pamiętajmy, że w przypadku podróżowania samolotem bateria dronu może mieć jedynie 100 Wh pojemności (zgodnie z aktualnymi przepisami). Rozsądnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w porządną ładowarkę służącą do uzupełniania energii z tradycyjnego gniazdka elektrycznego bądź gniazdka samochodowego.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://ironsky.pl/drony-sklep/

Bez dobrej kamery ani rusz

Jednym z kluczowych elementów dronu przeznaczonego na wakacje jest oczywiście kamera, która decyduje o rezultatach rejestrowanych fotografii oraz materiałów filmowych. Powinna posiadać rozdzielczość Full HD (1920 × 1080), 2K (2048 × 1080 px) albo 4K (3840 × 2160 px). Ta ostatnia wartość charakteryzuje najnowocześniejsze modele dostępne na rynku, czyli z wyższej półki cenowej. Nieoceniona funkcja to z pewnością elektroniczna stabilizacja eliminująca wszelkie niepożądane wstrząsy i drgania. Zapewnia ona bardzo płynny obraz pozbawiony jakichkolwiek szmerów, plam czy przesunięć. Dodatkowo zaleca się, aby dron oferował opcję szybkiego przesyłania zdjęć do smartfonu. Stanowi to ogromne ułatwienie podczas podroży, gdyż pozwala zarówno na podgląd w czasie rzeczywistym, jak i dokonanie obróbki niemal natychmiast po wykonaniu materiałów.

Moduł GPS i inne użyteczne funkcje

Kupując dron z myślą o letnim wypoczynku należy, bezwzględnie zweryfikować, czy ma wbudowany inteligentny moduł GPS (tzw. geolokalizację). Element ten odpowiada bowiem za wyznaczanie i utrzymywanie właściwej trasy lotu. W razie utracenia przez statek zasięgu pomoże nam w jego bezproblemowym odnalezieniu. Dodatkowo dzięki precyzyjnym czujnikom zbliżenia umożliwi omijanie napotkanych w przestrzeni powietrznej przeszkód (optymalna ochrona przed zniszczeniem mechanicznym).

Kolejne wyjątkowo przydatne udogodnienie to tryb follow me, polegający na podążaniu dronu za konkretnym obiektem – np. operatorem. Jego obecność niweluje ryzyko zgubienia się na obcym terenie. Do pozostałych godnych polecenia rozwiązań zaliczamy m.in. diodowe podświetlenie LED, wodoodporność oraz funkcję automatycznego lądowania w sytuacji utraty łączności z kontrolerem lub wyczerpania baterii (FailSafe).

 

Poprzednio Wrześniowe premiery na VOD - początek miesiąca!
Następny Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy Ekspedycji - recenzja