Twórca Elden Ring obiecuje, że Shadow of the Erdtree to dopiero początek


Hidetaka Miyazaki, kreatywny umysł stojący za sukcesem Elden Ring, podsycił oczekiwania fanów, sugerując, że nadchodzący dodatek DLC Cień Erdtree może nie być ostatnim słowem w historii gry. W niedawnym wywiadzie Miyazaki ujawnił, że chociaż Shadow of the Erdtree będzie jedynym rozszerzeniem DLC do Elden Ring, studio FromSoftware nie wyklucza możliwości kontynuacji w przyszłości.

Decyzja o wydaniu tylko jednego dużego dodatku DLC, czyli Shadow of the Erdtree zamiast kilku mniejszych wynika z chęci zapewnienia graczom jak najlepszego doświadczenia. Miyazaki wyjaśnił, że podzielenie dodatku na mniejsze części mogłoby ograniczyć swobodę eksploracji i poczucie przygody, które są kluczowymi elementami Elden Ring.

„Zamiast dzielić Shadow of the Erdtree na kilka części, lepiej jest po prostu zrobić jedną dużą” – powiedział Miyazaki. „Jeśli sprzedawalibyśmy osobne dodatki DLC, swoboda eksploracji i poczucie przygody zostałyby zmniejszone”.

Jednakże Miyazaki podkreślił, że zakończenie historii Elden Ring pozostaje otwarte. Cień Erdtree rozwiąże niektóre z tajemnic pozostawionych w głównej fabule, ale nie można wykluczyć, że pojawią się nowe wątki, które będą wymagały dalszego zgłębienia.

„Niektóre z tajemnic pozostawionych przez główną historię zostaną rozwiązane” – powiedział Miyazaki. „Jeśli chodzi o to, czy pojawią się głębsze, nie mogę tego zagwarantować”.

Wskazówka Miyazaki na temat potencjalnej kontynuacji jest ekscytującą wiadomością dla fanów Elden Ring, którzy pokochali rozległy świat gry, złożone postacie i wymagającą rozgrywkę. Chociaż Cień Erdtree ma jeszcze zostać wydany, gracze już spekulują na temat tego, co może przynieść przyszłość dla Elden Ring i jego bogatego uniwersum. Czy Cień Erdtree rzeczywiście pozostawi furtkę dla kontynuacji, przekonamy się dopiero po jego premierze 21 czerwca 2024 roku. Jednak obietnica Miyazaki, że historia Elden Ring może być daleka od zakończenia, z pewnością rozpali wyobraźnię graczy i sprawi, że będą z niecierpliwością czekać na kolejne rozdziały tej epickiej opowieści. W międzyczasie fani Elden Ring mogą zanurzyć się w bogatym świecie gry i odkrywać jej niezliczone sekrety. Od rozległych krajobrazów Lands Between po mroczne lochy i ukryte ścieżki, Elden Ring oferuje niezrównane doświadczenie eksploracji i walki. A wraz z nadchodzącym dodatkiem DLC Shadow of the Erdtree, przygoda dopiero się zaczyna.

Jeżeli szukasz więcej informacji o Elden Ring, to sprawdź naszą recenzję gdzie rozpływamy się w zachwytach dotyczących gry. Może Ciebie zainteresować też któryś z naszych licznych poradników, jak Poradnik najlepszych duchów w Elden Ring czy też poradnik stworzenia Magicznego Samuraja. Elden Ring ogrywaliśmy też na naszym kanale YouTube, głównie wrzucając filmy ze wszystkich bossów.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Fallout 1 Classic 1997 - Recenzja - Prawdziwe RPG
Następny Manor Lords - Poradnik dla początkujących - Zostań Lordem