Skyforge – Wszystkie klasy postaci – Poradnik dla początkujących


Skyforge, zwłaszcza w wersji na konsole playstation, oczarował mnie bez reszty. Pomimo tego, jak stara jest ta gra, zagłębiłem się w jej niuanse i przeanalizowałem wszystkie klasy postaci. Dzisiaj przedstawię Wam je na łamach naszego portalu.

Nie oszukujmy się – Skyforge ma swoje najlepsze lata za sobą. A mimo to, dzisiaj grają w niego tysiące graczy, a gra posiada swoją bardziej przebudowaną wersję na konsole, co szybko utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to jedna z najlepszych gier Free to Play na konsole Playstation 5. Gra dzisiaj dalej urzeka grafiką, a wolność wyboru klas na każdym etapie jest urzekająca i zostawia popularne Destiny daleko w tyle, podobnie zresztą wiele innych gier. Dzięki dowolnemu zmienianiu klasy, gra posiada niesamowicie długą żywotność i nawet robiąc ciągle podobne zadania, mamy wrażenie innej rozgrywki ponieważ klasy są od siebie skrajnie różne i mają różne umiejętności. Dzisiaj przedstawię Wam krótko wszystkie klasy w Skyforge oraz krótki komentarz do każdej z nich. Dzięki temu, każdy z Was będzie wiedział, która klasa będzie odpowiednim wyborem dla niego. Będę też starać się na bieżąco nagrywać filmy i publikować je tutaj, dzięki czemu oprócz opisu zobaczycie także krótki Let’s play. Filmy są oczywiście publikowane na naszym kanale YouTube, zachęcam do subskrybowania.

Paladin

Pierwsza z trzech podstawowych klas postaci w Skyforge. Bierze na siebie rolę tanka, ale jest ogólnie uważany za jedną z najlepszych klas w grze, nawet w zaawansowanym endgame, kiedy to teoretycznie powinny dominować bardziej zaawansowane klasy. Paladyn to zestaw prostych kombosów z piorunami oraz tarczami, które drastycznie zwiększają jego przeżywalność. Prosta klasa na początek, która błyszczy przez całą grę.

Skyforge-Lightbinder

Lightbinder

Drugą z podstawowych klas jest Lightbinder. Podobnie jak Paladyn, zajmuje się głównie pojedynczą rolą, tutaj leczeniem. Ta klasa jednak nadaje się także do walki, jednak nie robi tego tak dobrze jak Paladin czy Cryomancer. Typowa klasa wsparcia, jeżeli chcesz grać healerem, to Lightbinder jest właśnie dla Ciebie.

 

 

Skyforge-Cryomancer

Cryomancer

I ostatnia z trzech darmowych klas to oczywiście typowy DPS, jednak Cryomancer posiada także szereg umiejętności spowalniających wroga. Istotą jednak działań jest zamrażanie oraz zwiększanie szans na atak krytyczny, co bardzo szybko sprawia, że Cryomancer jest bardzo skutecznym damage dealerem nawet w późniejszej fazie gry.

Skyforge-Archer

Archer

Archer to Archer. Strzela z łuku, ma masę ciekawych gadżetów i walczą z dystansu siejąc spustoszenie wśród nawet licznych wrogów. Posiada szereg umiejętności do kontroli tłumu oraz pakiet specjalnych strzał, które przydają się w różnych sytuacjach. Prosta do obsługi klasa skupiająca się jedynie na zadawaniu obrażeń.

Skyforge-Berserker

Berserker

Jak wyżej, berserker to typowy wojownik, który w walce wykorzystuje szał by wzmacniać się i używać lepszych umiejętności. W walce używa miecza łańcuchowego (chainsword), a jego umiejętności oprócz zadawania poważnych obrażeń, mogą także wzmacniać sojuszników. Jednak miecz łańcuchowy robi niezłą robotę.

Skyforge-Kinetic

Kinetic

Kojarzycie tą postać z League of Legends, która używa rękawico do lania po pyskach wrogów? Kinetic robi to samo. Jest to klasa skupiona na zadawaniu obrażeń i wykorzystuje rękawice kinetyczne do walki z wrogami (nawet na dystans), a moc kinetyczna pozwoli otoczyć sojusznika tarczą. Dodatkowe pola grawitacyjne pozwalają mu w niewielkim stopniu kontrolować pole bitwy.

Skyforge-Necromancer

Necromancer

Jedna z moich ulubionych klas postaci. W końcu Nekromanta to mistrz śmierci, który wykorzystuje magię oraz wskrzeszone nieumarłe kreatury w walce, a za pomocą mrocznych mocy wyssa życie z przeciwników. Potrafi nawet zamienić się w potężne widmo Licha i zyskać nowe potężne umiejętności. Fajna i klimatyczna klasa skupiona na zadawaniu obrażeń.

Skyforge-Slayers

Slayer

Slayer to taki ninja w Skyforge. Będzie używać niewidzialności oraz błyskawicznie przemieszczać się po polu bitwy. Walczy za pomocą pary ostrzy oraz posiada masę brudnych sztuczek mogących szkodzić wrogom w różny sposób, a nawet pozwalających na szybką ucieczkę w razie niebezpieczeństwa. Z wiadomych powodów, jest to bardzo popularna klasa na PvP.

Gunner

Gunner

W grze, gdzie kierujemy jakby nie patrzeć bogami, Gunner stanowi ciekawą klasę. Bo ta o to klasa Boga posiada olbrzymie działo do walki na daleki dystans. Fantastyczna klasa dająca masę frajdy z zabawy, gdyż jego broń zmienia zachowanie w trakcie walki oraz przegrzewania się. Klasa skupiona jedynie na niszczeniu, która używa w bitwie pocisków, plazmy oraz rakiet. Czysta frajda.

Warlock

Warlock

Warlock w Skyforge to w moim odczuciu gorsza wersja nekromanty. Ten tutaj znowu będzie używać mrocznej magii, ale do rzucania klątw oraz różnych strachów na przeciwników. Wykorzystuje staff do walki, który może także posłużyć jako środek transportu. Więcej frajdy jednak miałem grając nekromantą.

Monk

Monk

Monk to stosunkowo ciekawa klasa w Skyforge. Będzie używał różnych stance do zdobycia przewagi w bitwie oraz uzyskania odpowiedniego flow do zadawania obrażeń. Jak żadna inna klasa, przedstawia idealną harmonię między duchem i ciałem, co będzie wymagało od gracza dokładne poznanie umiejętności mnicha by maksymalnie wykorzystać jego potencjał. Podejmiesz się wyzwania?

Skyforge-Alchemist

Alchemist

Alchemist to wspierająca klasa postaci, którą grałem lata temu w Skyforge. Będzie na zmianę używać kwasu oraz leczniczych płynów by wpływać na sojuszników. Alchemist sprawdza się zarówno w rozgrywce solo, jak i w drużynie, gdzie doskonale radzi sobie w spieraniu towarzyszy. Nie lubię grać postaciami wspierającymi, ale wydaje mi się, że jest to najciekawsza z klas wspierających w grze.

Knight

Knight

Najbardziej pokrzywdzony bohater w grze, gdyż mimo bycia opcją do odblokowania, ustępuje mocno Paladynowi na każdym polu. Knight to oczywiście tank, który ma bronić drużynę przed obrażeniami, idealnie sprawdza się w walce z wieloma wrogami oraz świetnie radzi sobie z blokowaniem ataków, ale znowu pod względem funkcjonalności oraz prostoty, za bardzo ustępuje Paladynowi.

Skyforge-Outlaw

Outlaw

Moja pierwsza klasa którą odblokowałem podczas zabawy na Playstation 5 w Skyforge. Outlaw jest zajebistą postacią, gościem który skupia się na walce za pomocą dwóch pistoletów, idealnie kosi armie wrogów oraz pojedyncze cele, gdzie pojedynki wyglądają jak w westernie. Granaty, specjalne tryby działania broni (w tym duel, gdzie musimy wcisnąć odpowiednie przyciski w odpowiedniej kolejności) oraz proste do opanowania combo. Lubię tą klasę.

Skyforge-Revenant

Revenant

Kolejna klasa którą uwielbiam, gdyż tak bardzo przypomina Wojnę z Darksiders. Podobnie też jak Wojna korzysta na równi z sztuk wojennych, jak i potężnej magii śmierci, która sprowadza zagładę na wszystkich i jeszcze potrafi leczyć użytkownika, co sprawia, że Revenant jest cholernie trudny do zabicia i jest uwielbiany przez weteranów gry. Jeżeli nie wiesz jaką pierwszą postać kupić, to ja proponuję właśnie Revenanta.

Grovewalker

Grovewalker

Grovewalker to taki druid mag czołg. Jeżeli nie jest to dla Ciebie jasne, to dla mnie też nie sorki. Używa magii natury do wzmacniania swojej obrony, a jednocześnie walczy z dystansu za pomocą niszczycielskich zaklęć. Potrafi przywołać potężny pancerz, na którym wrogowie połamią sobie zęby. Słowem trochę tanka, trochę tradycyjnego dps. Tylko z kwiatkami i winogronami. Kto co lubi, ale jest to bardzo popularna klasa wśród weteranów gry.

Soundweaver

Soundweaver

Soundweaver to bard w Skyforge, tylko korzysta z gitary do walki. Odpowiednie bity zmiażdżą wrogów zadając poważne obrażenia lub też ocalą sojuszników przed pewną śmiercią. Stawia na polu bitwy głośniki, które zapewniają wokół siebie szereg wzmocnień dla sojuszników. Brzmi ciekawie? Jest to jedna z bardziej oryginalnych klas w Skyforge.

Skyforge-Firestarter

Firestarter

A jeżeli mowa o oryginalności, to Firestarter nie jest wcale unikatowy. Tradycyjnie mamy do czynienia z magiem ognia, który wykorzysta płomienie do niszczenia wrogów. Chcesz przywoływać ogniste kule, meteoryty lub nawet przemienić się w bestię ziejącą ogniem? Klasa dla Ciebie. Taki Cryomancer, tylko bawi się zapałkami.

Bounty Hunter

Bounty Hunter

Ostatnia i najnowsza klasa w Skyforge to Bounty Hunter. Nie jest zbyt oryginalny i jest tak naprawdę mieszanką innych klas w grze. Ma granaty, pułapki, antygrawitacyjne pola czy inne materiały wybuchowe. Szczerze mówiąc, wypada trochę słabo przy innych klasach. Wiecie, to zwykły gość z karabinkiem.

Podsumowanie – Wszystkie klasy w Skyforge

W taki o to sposób prezentują się klasy w grze Skyforge. Dajcie znać koniecznie którymi klasami sami gracie oraz co o nich myślicie. Jeżeli macie też problem z wyborem klasy, to chętnie Wam pomogę jeżeli zostawicie komentarz z pytaniami.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Playstation Plus Sierpień 2021 – W jakie darmowe gry zagramy?
Następny Genshin Impact 2.0 już dostępne