Sony zapowiedziało, że będzie tworzyć seriale oraz filmy na bazie swoich ekskluzywnych produkcji gier na konsole Playstation. W tym celu powstało nowe studio, którego jedynym celem będzie produkcja oraz dbałość o jakość tworzonych produkcji.

Studio będzie nazywało się Playstation Productions i jego celem będzie dbanie o jakość powstających produkcji od początku do samego końca, dzięki czemu będziemy mogli się spodziewać, że otrzymamy wyjątkowe obrazy utrzymujące absolutnie wysoki poziom znany dla nas z ekskluzywnych produkcji na Playstation. Na obecną chwilę wiemy jedynie o dwóch produkcjach. Pierwszą z nich jest ekranizacja serialowa Twisted Metal, samochodowej gry akcji na nasze ulubione konsole. Tytuł ten brylował w różnych odsłonach na konsolach PS2 oraz PS3.

Potwierdzono także, że trwają zaawansowane produkcje nad filmem Uncharted. Na obecną chwilę nie wiem nic więcej, z tym że premiera przewidywana jest w roku 2020. Mam nadzieję, że Sony nie będzie wydawać jednego, dwóch seriali rocznie i postara się bardziej dopieścić swoich fanów. Z drugiej strony, istnieje też cena jakości, lepiej robić mniej, aczkolwiek lepiej.

Poniżej też parę tytułów które chciałbym zobaczyć w formie ekranizacji jako serial lub film.

Grafika w Horizon Zero Dawn jest urzekająca nawet po latach od premiery. 

Horizon Zero Dawn

Chyba nikogo nie dziwi ten tytuł, prawda? Pokazanie postaci Aloy w postapokaliptycznej przyszłości, gdzie ludzie bazują na złomie który pozostał po tysiącach latach od upadku cywilizacji, prowadzą zbieracki tryb życia niczym jaskiniowcy i jednocześnie muszą sobie radzić z hordami potężnych maszyn, które dziwnie wyglądają podobnie do zwierząt, których już w większości przecież nie ma. Świetne pole do popisania się dla specjalistów od efektów specjalnych. Horizon Zero Dawn mógłby się stać najpiękniejszym serialem science fiction ostatnich lat, jeżeli kolorystyka będzie oddana temu co znamy z gry. Ta gra ma już dwa lata na karku i dzisiaj dalej wygląda tak cudownie, że nieraz przebija dzisiejsze hity AAA.

Spider Man

Po niewiarygodnym sukcesie, jaki odniosła gra na Playstation 4 z pajączkiem w roli głównej o nazwie Spider Man, naturalne zdaje się, że Sony będzie rozwijać ten temat. Ciepło został też przyjęty film Venon i na fali jego popularności została zapowiedziana już druga część. Będę bardzo zaskoczony, jeżeli Sony nie zaoferuje nam jakiegoś przyjemnego show z uniwersum Spider Mana. Może zostanie pociągnięty wątek zaczęty w fantastycznej animacji Spider-Man Uniwersum? Czemu nie?

Spotykamy Węża Świata.
Spotykamy Węża Świata.

God of War

God of War to jeden z najgorętszych tytułów dostępnych na Playstation 4. Trzymający niewiarygodnie wysoką jakość, tak wysoką że nie powstaną do tej gry żadne dodatki (jeden z twórców powiedział, że aby to zostało zrobione dobrze, gra musiałaby mieć objętość taką samą jak podstawka). Oczywiście mówimy o wersji z kwietnia 2018 roku. W sumie, ciekawe jak Sony by rozwiązało ten problem – czy serial opowiadałby o historii Kratosa w świecie Asów, czy od samego początku? Osobiście nigdy nie grałem w poprzednie części God of War i chętnie bym zapoznał się z historią ze starszych części.

Bloodborne

Czy jakakolwiek gra wydana na Playstation 4 mogłaby stanowić takie wyzwanie do ekranizacji, jak Bloodborne. Jedna z moich ulubionych serii, cudowne odgałęzienie doskonałych Dark Souls, absolutnie mroczne i wyjątkowo trudne, jednocześnie sprawiedliwe. Czy byłoby możliwe przeniesienie tego klimatu, bo to klimat jest najważniejszy, na ekran telewizora lub kina? Czy dałoby się stworzyć widowiskowe show dark fantasy, gdzie mały łowca będzie z pomocą sprytu walczyć o przetrwanie w zdominowanym przez wilkołaki i różne inne potworności mieście? To co Sony? Challenge Accepted?

Tak zaczyna się nasza przygoda. Motor to nasze lepsze nogi 😀

Days Gone

Ostatnie na mojej liście życzeń jest Days Gone. Jest sporo seriali o zombie. Jest nawet wiele seriali, gdzie sytuacja osób które przetrwały jest katastrofalnie zła, jak np. Walking Dead. Po co robić ekranizację Days Gone? Dla fabuły. To jest jedna z najlepszych historii w grach z ostatnich lat. Wielowątkowa, pełna fantastycznych postaci które możemy polubić lub znienawidzić, ale raczej ich nie zapomnimy. Days Gone zdobył moje serduszko już w pierwszych godzinach gry, nie tylko samą fabułą ale i absolutnie niewiarygodnymi scenami oraz wspaniałą muzyką. Jedna ze scen, którą możecie zobaczyć poniżej.

YouTube player

Poprzednio Gra o Tron 8 Sezon - Recenzja ze spoilerami - Nareszcie koniec!
Następny A Plague Tale: Innocence - Recenzja - Amicia i Hugo