Sony zakupiło studio znane z portowania gier na PC, czekamy na efekty


Nixxes Softwares kupione przez Sony

Rodzina Playstation Studios wzbogaciła się o kolejne studio – Nixxes Software. Jest to deweloper wyspecjalizowany w przenoszeniu gier z konsol na PC. Co planuje Sony? Wnioski są jasne.

Nixxes Software kolejnym studiem wykupionym przez Sony

Sony nie zwalnia i, starając się nie zostawać w tyle za Microsoftem, kupuje kolejne studio. Tym razem zakup ten jest o tyle ciekawy, że wszystko wskazuje na to, aby miało to związek z planowanym portowaniem kolejnych – dotąd ekskluzywnych – gier z Playstation na PC. Tym właśnie zajmuje się Nixxes Software, które na swoim koncie ma już chociażby konwersję gier z serii Tomb Raider, czy dobrze przyjętego Deus Ex: Mankind Divided.


 

Dyrektor Nixxes Studios – Jurjen Katsman – nie pozostał Sony dłużny i w najnowszym wpisie na stronie studia również wypowiedział się na temat przejęcia.

Podekscytowani czekamy, aby zabrać się do pracy i wnieść naszą wiedzę techniczną, jak i programistyczną do potęgi IP, jaką jest Playstation Studios. Nie możemy się doczekać na współpracę z jednymi z najbardziej utalentowanych zespołów w branży, aby zapewnić najwyższą jakość rozgrywki dla fanów PlayStation”.

Które ekskluzywne tytuły następne dotrą z Playstation na PC?

Sony informowało już o swoich planach przeniesienia wielu tytułów na komputery osobiste. Po przeportowaniu takich tytułów jak Detroit: Become Human, Death Stranding, Days Gone czy Horizon: Zero Dawn, czekamy na kolejne. Czego możemy się spodziewać? Może świetnie oceniany God of War, czy Ghost of Tsushima, które wciąż rozwijane, wkrótce otrzyma swoją wersję reżyserską.

 

Brak komentrarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Monster Hunter Stories 2 - roadmap i nowy trailer
Następny Internet do streamowania – jakiego łącza potrzebujesz?