Space Tales – Wrażenia (Brak Wrażeń?) Z wczesnego dostępu


Czasami Twórcy różnych gier mają naprawdę wysokie mniemanie o niektórych tytułach. Nie inaczej jest z grą Space Tales, do której napisania wrażeń zostaliśmy praktycznie zmuszeni. Nie wiedzieliśmy jednak, że gra jest obecnie w takim katastrofalnym stanie.

Bo co można powiedzieć o tytule, który praktycznie wcale nie działa, nie wiadomo o co chodzi i w którym przegrywa się po paru minutach bez żadnego sygnału tego, co zrobiliśmy źle? Taki jest właśnie Space Tales. Jest to gra survivla RTS, trochę podobna do Riftbreaker, tylko zamiast seksownego robota w roli głównej, będziemy budować bazę w standardowej wersji z góry. Może bliżej więc tutaj do takich gier jak np. They are Billions lub Conan Unconquered. To nieważne jednak, ponieważ nic tutaj nie ma. Zresztą obejrzyjcie gameplay, który nagrałem.

Space Tales - Testujemy Wczesny Dostęp - O co tu chodzi?

Nie bądź elf, dej suba!

W wersji, która została mi udostępniona, mamy dostęp do zawsze tej samej mapy, na której występują te same parametry. Po paru sekundach gry, nadchodzi fala obcych, która powoli nas wyniszcza. Nie jesteśmy w stanie zbudować żadnych sensownych umocnień, a fala nie ma przerw między jedną a drugą. Budynki i jednostki mają mało punktów życia i bardzo szybko są niszczone, a w grze brakuje żadnego tutoriala i mam wrażenie, że nie ma go z uwagi na to, że twórcy sami nie wiedzą o co chodzi w tej grze. W Space Tales nie dostałem dostępu do żadnych z map czy też nawet mechanik, którą widać na screenach i zastanawiam się nawet, czy wersja demo dostępna za darmo nie jest bardziej rozbudowana od tej wersji, którą otrzymałem od twórców.

Zawsze ta sama mapa która aktywuje kolejne ataki wrogów w tej samej konfiguracji i w tym samym czasie.

Nie rozumiem idei wydawania takich gier we wczesnym dostępie i wysyłania ich do twórców, by potem co chwilę wysyłać zapytanie, kiedy zrobimy święty COVERAGE. Gra nie działa, nic w niej nie ma, nie znam jej zasad, nie wiem co mam robić oraz gdzie popełniam błędy. Nie ma tutaj żadnych nawet opcji graficznych, a można jedynie zmienić ustawienia dźwięku i aktywować licznik obrażeń. Jest tylko jeden tryb survival, który odpala się od razu po wciśnięciu przycisku – żadnych ustawień, poziomów trudności, intra czy nawet okienka z instrukcją sterowania.

Właściwie ciągle robimy ten sam scenariusz więc próbowałem różnych sposobów przetrwania. Za pomocą marineball z starcrafta udało się dotrwać do trzeciej fali

Space Tales w obecnym stanie nie jest grą grywalną i radzę jej unikać z daleka. Właściwie obecna wersja nie nadaje się do niczego, nie mówiąc o jakimkolwiek testowaniu czy tworzeniu sensownych recenzji. Space Tales jest w bardzo wczesnej wersji, która nie powinna dotrzeć do graczy, nawet zainteresowanych ogrywaniem wersji wczesnego dostępu.

Próbowałem także budować mury. Z marnym skutkiem.
Poprzednio Last Train Home - Wszystkie role i klasy postaci - Poradnik
Następny Fallout 76 - Atlantic City - Boardwalk Paradise - nowe nagrody czekają!