Jak dobrze być trollem! Jeżeli nie jesteście przekonani do tego typu stwierdzenia, to już niedługo będziecie mogli dać mu szansę w nadchodzącym samodzielnym dodatku do ciepło przyjętej strategii czasu rzeczywistego Spellforce III.

W dodatku Fallen God wcielimy się w rolę przywódcy wędrownego klanu trolli, którego nękają kłusownicy i choroby. Jedynym naszym celem będzie przetrwanie, a co może zrobić troll, którego bóg opuścił? Oczywiście znaleźć nowego boga! Tajemniczy elf przywróci tobie wiarę i nadzieję, dzięki informacjom jakie przekaże. O to istnieje szansa na zyskanie nowego boga, trzeba go tylko wskrzesić!

Czym jest Spellforce 3? To oryginalne połączenie strategii czasu rzeczywistego oraz gry fabularnej, gdzie oprócz budowy baz, zbierania surowców i wysyłania wojsk do walki będziemy sterować pojedynczym lub grupą potężnych bohaterów. Będą posiadać swój ekwipunek, zdolności i wątki fabularne poruszane w trakcie gry. Temat jest dużo bardziej rozbudowany niż np. w Warcraft 3, gdzie bohaterowie byli, to prawda, ale nie posiadali np. rozbudowanego drzewka rozwoju, statystyk i ekwipunku. Tak natomiast jest w Spellforce III. Wskrzeszający i leczący żołnierzy kapłan czy tez czempion podnoszący na duchu nasze wojska to idealne wzmocnienie naszej armii.

Co zapewni nam Fallen God? Przede wszystkim kampanię dla jednego gracza, w głównej mierze oderwanej od głównego wątku fabularnego, więc idealnie sprawdzi się dla nowych graczy by mieli szansę zapoznać się z tą fantastyczną grą. Kampania ma być mroczna i wymagająca, skupiona na przetrwaniu naszego trollowego rodu. Szacuje się, że sama kampania starczy na około 15 – 20 godzin. Ciekawą mechaniką ma być szabrowanie broni innych ras i wykorzystywanie jej do wzmacniania naszych wojsk. Oprócz kampanii fabularnej otrzymamy także oczywiście multiplayer, gdzie będziemy mogli dowodzić sześcioma unikalnymi rasami. Gra będzie w pełni zsynchronizowana z Steam Workshop, otrzyma nowy soundtrack oraz edytor map do tworzenia unikalnych wyzwań w grach sieciowych czy też w potyczkach z sztuczką inteligencją. Oczywiście wszystkie frakcje otrzymają też nowe jednostki, budynki czy też technologie.

YouTube player

Planowana premiera jest ustalona jeszcze w 2020 roku. Prawdopodobnie otrzymamy grę jeszcze przed czwartym kwartałem tego roku. Trzymam za to kciuki! Poniżej parę zdjęć z nadchodzącej gry.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Fallout Shelter - recenzja - symulacja bunkra dla niedzielnych graczy
Następny Mortal Kombat 11: Aftermath - recenzja bez spoilerów - czy warto?