Square Enix stworzyło kanał muzyczny z ponad 5500 piosenek


Square Enix stworzyło kanał Square Enix Music gdzie dostępne jest ponad 5500 piosenek, dostępne są na Youtube Music oraz Spotify. Jest to krok zdecydowanie na plus ze względu na ilość naprawdę dobrych piosenek w bibliotece SE.

Wśród udostępnionych 62 albumów są m.in. NieR: Automata czy Chrono Trigger. Według Square Enix to dopiero początek tego kanału i planują dodać o wiele więcej albumów z ich gier, teledysków i również wywiadów z kompozytorami. Oprócz tego Square Enix sprzedaje również vinyle z soundtrackami na swoim oficjalnym sklepie.

Z jednej strony mamy Square Enix, które udostępnia ludziom swoją muzykę do słuchania i cieszenia się nią, a z drugiej Nintendo, które ciągle nie zmienia swojej postawy czyli nigdzie nie udostępnia swojej i muzyki i jeszcze aktywnie usuwa ją z Youtube. Znany chyba każdemu fanowi muzyki Nintendo kanał GilvaSunner od lat zmagał się z copyright strike’ami ze strony Nintendo, ale w 2022 zablokowanych zostało 3500 filmów wobec czego twórca podjął decyzje o usunięciu kanału.

SQUARE ENIX MUSIC Channel - Introduction Movie

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Co obejrzeć na HBO MAX? Filmy i seriale, które warto znać!
Następny Co obejrzeć w weekend? Premiery na Netflixie, HBO MAX, Prime i w kinie!