Steam po raz pierwszy osiąga 10 milionów graczy jednocześnie


Steam po raz pierwszy osiąga 10 milionów graczy jednocześnie

Oprócz osiągnięcia 32 milionów użytkowników jednocześnie online, Steam po raz pierwszy przekroczył liczbę 10 milionów graczy grających jednocześnie w gry.

Wiadomość została udostępniona przez SteamDB i pokazuje, że kamienie milowe zostały osiągnięte w sobotę, 7 stycznia, kiedy jednoczesna gra graczy wyniosła 10 082 055, a jednoczesnych użytkowników online – ci, którzy po prostu są na Steamie, ale niekoniecznie grają w grę – byli na poziomie 32 186 301.

Jeśli chodzi o to, w co grały te miliony ludzi, grą nr 1 w ciągu ostatnich 24 godzin w chwili pisania tego tekstu był Counter-Strike: Global Offensive z 1,08 miliona równoczesnych graczy. Za Counter-Strikem uplasowały się DOTA 2 (766 096), Goose Goose Duck (605 694), PUBG: Battlegrounds (439 944) i Apex Legends (367 585).

Kamień milowy został osiągnięty po okresie świątecznym i zakończeniu jednej z dużych wyprzedaży na Steamie. Pojawia się również w czasie, gdy nie ma żadnych ważnych nowych wydań gier.

Od początku pandemii COVID-19 rekord liczby jednoczesnych użytkowników na Steamie był wielokrotnie łamany. Szczyt współbieżności niegrających graczy podczas amerykańskiego Święta Dziękczynienia 2021 wyniósł 27,3 miliona i od tego czasu nadal rośnie.

To dobry czas, aby zostać graczem na Steamie, zwłaszcza jeśli masz Steam Deck. Jeśli tak, lub jeśli myślisz o zakupie, sprawdź naszego poprzedniego newsa o Steam Deck.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Winnie the Pooh: Blood and Honey - Kubuś Puchatek dla dorosłych
Następny Bielmo - recenzja - czy warto obejrzeć ten film?