Stirring Abyss! Nowa gra od Slitherine i Sleepy Sentry


Stirring Abyss zabierze nas do głębin oceanów, gdzie będziemy odkrywać największe horrory inspirowane lubianym przez nas wszystkim Lovecraftem i mitologią Cthulhu.

Już wkrótce na komputerach osobistych PC będziemy zwiedzać dna oceanów, zapomniane ruiny i inne obiekty, które wcale nie są takie opuszczone. Twórcy chwalą się głęboką, oceaniczną atmosferą. Jako głównodowodzący okrętu podwodnego USS Salem (co za cudowna nazwa), który w trakcie misji badawczej zostaje zatopiony, a my będziemy kierować ocalałymi w poszukiwaniu odpowiedzi oraz ratunku. Sama akcja będzie działa się w stosunkowo aktualnym przedziale czasowym, bo w czasach początków zimnej wojny.

Jednak jako podwodni rozbitkowie, otoczeni ruinami zapomnianej cywilizacji będą musieli odnaleźć nową nadzieję i szansę na przetrwanie, gdyż ich łódź będzie zbyt uszkodzona by łatwo udało się wrócić na powierzchnię. Gra będzie posiadała dwie warstwy: eksploracyjną i taktyczną. Będziemy więc zwiedzać zapomniane ruiny w poszukiwaniu zasobów i odkrywaniu tajemnic, a także walczyć z mieszkańcami ruin, którzy mogą chcieć zasmakować w powierzchniowcach lub po prostu nie lubią nieproszonych gości.

Oprócz tego gra zaoferuje nam dwa tryby gry. Story mode to nic innego jak kampania fabularna, w której powoli będziemy odkrywać kolejne tajemnice głębin, a wybory będą określać przeznaczenie naszej załogi oraz jej szanse na przetrwanie. Endless mode natomiast będzie nas wystawiać na kolejne fale coraz silniejszych wrogów, trochę taki roguelike. W obu trybach będziemy zbierać zasoby, nowe przedmioty, elementy z których złożymy broń czy nawet mutacje które pomogą lub przeszkodzą nam w przetrwaniu.

Poniżej udostępniamy filmik z zapowiedzi gry. Niestety, nie znamy jeszcze daty premiery, jednak wydaje się, że grę otrzymamy wkrótce.

Oczywiście także parę zdjęć udostępnionych od twórców. Póki co, gra została zapowiedziana tylko na platformę Steam. Możecie ją dodać do listy życzeń wchodząc na tą stronę: Stirring Abyss na Steam.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Keyforge - akcesoria Gamegenic - omówienie i recenzja.
Następny Jak zostać Wampirem w Elder Scrolls Online?