Strażnicy Xobos – Władza w naszych rękach


Witajcie 🙂 dzisiaj dla odmiany nie będzie ani żadnej recenzji, ani unboxing ani również rankingu. Ale zaczniemy równie optymistycznie co zwykle, mianowicie powiemy sobie o wielkim powrocie gry planszowej Strażnicy Xobos, nad którą dzielnie pracuje wydawnictwo Imagine Realm i któremu bardzo kibicujemy. Same wydawnictwo powinniście znać z rodzinnej gry przygodowej, Wyścig Odkrywców, która dalej niezmiennie bawi i uczy.

Załoga wydawnictwa jest pozytywnie zakręcona na punkcie gier planszowych, i komputerowych, szuka inspiracji gdzie tylko się da i inspiruje!

Wydawnictwo całkiem niedawno rozpoczęło zbiórkę na portalu crowdfundigowym zagramw.to, i już w ciągu 48 godzin zebrano aż 63 % wymaganej kwoty, więc trzeba powiedzieć to głośno – projekt ruszył z kopyta! Cała kampania gry będzie trwała do 18 czerwca.

Strażnicy Xobos – co jest grane?

Strażnicy Xobos to gra planszowa, która spodoba się fanom gier z klimatem. Inspiracją do stworzenia gry i do wielogodzinnej pracy nad nią  stały się gry komputerowe RTS, czyli inaczej mówiąc strategie czasu rzeczywistego; takie jak znany większości Starcraft, czy też Red Alert. Jeśli zaś chodzi o kategorię i specyfikę gry, to będzie ona w grze planszowej Strażnicy Xobos, strategia będzie się przeplatać z taktyką. Również klimat gry będzie wyczuwalny poprzez nastrojowe grafiki i fantastyczną poświatę.

Naszym nadrzędnym zadaniem podczas rozgrywki będzie umiejętne poprowadzenie, tytułowych strażników do walki. Owe biomechaniczne istoty staną się w naszych rękach bardzo potężnym narzędziem, które pomoże nam zdobyć władzę. Ale samymi strażnikami światem nie zawładniemy, oprócz tego potrzebny nam będzie odpowiednie dysponowanie zasobami, by stale polepszać rozwój gospodarczy, który w połączeniu z zasobami ludzkimi doprowadzi do władzy.

Gra generuje przeróżne, często skrajne emocje, a twórcy gwarantują, że żadna rozgrywka nie będzie taka sama, ze względu na starannie dopracowane, zróżnicowane mechaniki oraz solidną dawkę planowania.

W Strażników Xobos, będzie można zagrać w od dwóch do czterech graczy, gra jest odpowiednia dla młodzieży od 12 roku życia, a czas gry jest szacowany na ok. godzinę zegarową.

Zawartość pudełka

  1. Plansza do gry z mapą.
  2. Cztery plansze strażników.
  3. Zasłonki dla graczy.
  4. Zasoby budulca.
  5. 45 drewnianych znaczników.
  6. Pionki strażników.
  7. Kryształy energii.
  8. Żeton Rozkaz – Połączenie.
  9. Żetony ulepszeń.
  10. Żetony Budynków.
  11. Żetony Reaktorów.
  12. Plansza rozwoju.
  13. Kafle technologii.

Jak widzicie zawartość pudełka jest bardzo bogata. Składa się na nią dużo drobnych komponentów, ale wydawnictwo ma jeszcze jednego asa w rękawie. Wydawca przygotował zestaw figurek do gry, jest to 16 miniatur, które z pewnością uczynią rozgrywkę jeszcze lepszą. Figurki możecie nabyć osobno, a po wszystkim pomalować, wtedy na pewno nie ominie ich żadne spojrzenie.

Wesprzyj a nie pożałujesz

Wsparcie tego autorskiego projektu, daje Wam bardzo dobre korzyści, również i te finansowe. Przede wszystkim kupując grę poprzez „wspierajkę” oszczędzasz pieniądze, ponieważ dostajesz grę znacznie taniej, później gdy ta pozycja znajdzie się na sklepowych półkach ceny również pójdą w górę.

Kolejną z korzyści jakie na Ciebie czekają, jest szybsza dostawa. Gra trafi do Twoich rąk o miesiąc szybciej niż na sklepowe półki.

Ponadto w podziękowaniu dla wspierających, w pudełko znajdą się ekskluzywne elementy, których nie dostaniecie poza kampanią.

Podsumowanie

Gorąco zachęcam do wspieranie tej pozycji i zarazem wydawców, zwłaszcza, że gra oferuje naprawdę masę dobrej zabawy przy planszy, oraz wiele emocji. Spodoba się wielbicielom planowania, myślenia oraz strategii. W pudełku dostaniecie fajnej jakości komponenty, oraz grę owianą barwnymi ilustracjami. W związku z tym, że gra jest przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy, to z powodzeniem nada się również dla tych, którzy najczęściej grają w duecie, oraz dla entuzjastów grania w trochę większym gronie. My gorąco trzymamy kciuki i kibicujemy wydawnictwu z całych sił, po prostu wierzymy w powodzenie tego projektu!

Poprzednio Zombicide: Czarna Plaga - Recenzja - Fantastyczne Zombie
Następny Deadpool 2 - Recenzja - Dobre kino familijne