Streamlabs wprowadza tryb bezpieczny aby pomóc w walce z niegatywnymi raidami


Streamlabs to jedno z najbardziej popularnych miejsc gdzie znajdziemy narzędzia, software czy przydatne informacje dotyczące streamowania. Teraz wprowadzili coś czego Twitch wciąż nie zrobił czyli Safe Mode czyli dodatkową funkcję Cloudbota. Nowa funkcja to odpowiedź na „hate raids” na Twitchu podczas których przeprowadzane są zmasowane ataki na danego streamera w postaci wyzwisk.

Safe Mode to opcja, którą możemy włączyć z poziomu dashboarda Streamlabs i pozwala ona na czyszczenie wszystkich ostatnich wydażeń, wszystkich zakolejkowanych alertów i wyłączenie alertów dla śledzących. Z włączonym Cloudbotem możliwe również będzie włączenie chatu tylko emotikonkowego, tylko dla obserwujących, tylko dla subskrybujących, wyłączyć chart alerty dla obserwujących i wyczyścić historię chatu.

Dostęp do wszystkich opcji może zostać również nadany moderatorom i administratorom na stronie Streamlabs i dodakowe opcje zostaną wprowadzone z czasem.

Hate raidy na Twitchu stały się tak powszechnym problemem, że wielu streamerów zapoczątkowało ruch #ADayOffTwitch, który ma na cel boycott serwisu po tym jak Twitch nie podjął żadnych działań aby przeciwdziałać takim działaniom. Akcja ta spowodowała spadek oglądalności z 4.5 miliona do 3.5 miliona co powinno dać mocno do myślenia. Streamerzy domagają się aby platforma podjęła pewne kroki aby powstrzymywać takie działania takie jak wysłuchanie swojego community i stworzenie narzędzi pomagających w obronie przeciwko hate raidom. To, że Streamlabs podjęło takie kroki przed platformą na której sie to wszystko odbywa zapewniło im wiele uwagi i z pewnością pomoże wielu streamerom.

Linki:

https://streamlabs.com/content-hub/post/introducing-safe-mode

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Zakrwawiona Kapliczka oraz Yharnamski Pancerz - Ghost of Tsushima - Sekretny Pancerz!
Next Hell Architect - Recenzja - Osobisty dekorator wnętrz Lucyfera