Styczniowe premiery na VOD – 2024


Sprawdźmy styczniowe premiery na VOD. Co obejrzeć na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video w weekend?

NETFLIX

ŚNIEŻNE BRACTWO

Śnieżne Bractwo | Oficjalny zwiastun | Netflix

Śnieżne Bractwo to dramat o przetrwaniu, oparty na książce opisującą prawdziwą katastrofę. Opowiada historię 45 członków drużyny rugby z Urugwaju, którzy w 1972 roku rozbiją się na lodowcu w Andach. Tylko 29 z nich przeżyje katastrofę i będzie musiało znaleźć sposób, aby przetrwać w ekstremalnych warunkach.

TONIA

Styczniowe premiery na VOD

Polski dramat filmowy, który opowiada historię młodej dziewczyny, Tonii, która marzy o karierze łyżwiarki figurowej. Tonia pochodzi z trudnej rodziny, jej ojciec jest alkoholikiem, a babcia jest surowa i wymagająca. Mimo to Tonia nie poddaje się swoim marzeniom i ciężko trenuje, aby osiągnąć sukces.

MROCZNA DZIELNICA

Film sensacyjny z 2001 roku w reżyserii Andrzeja Bartkowiaka z Stevenem Seagalem w roli głównej. Film opowiada o policjancie Orinie Boydzie, który zostaje przydzielony do ochrony gangstera Latrella Walkera. Obaj mężczyźni są zmuszeni do współpracy, aby powstrzymać grupę terrorystów, którzy chcą wprowadzić chaos w Detroit.

BREAK POINT – SEZON 2

Styczniowe premiery na VOD

Serial śledzi kilku najlepszych zawodników i zawodniczek na trasie, jak przygotowują się do turnieju i rywalizują ze sobą. Odcinki ujawniają również życie osobiste zawodników, odsłaniając ich walki i triumfy zarówno na korcie, jak i poza nim. Drugi sezon serialu dokumentalnego Break Point skupia się na US Open 2023, ostatnim turnieju wielkoszlemowym w roku.

HBO MAX

W PIWNICY

Austriacki film dokumentalny, który opowiada o ludziach i ich obsesjach oraz o tym, co robią w swoich piwnicach w czasie wolnym. Film przedstawia dziesięć osób, które spędzają dużo czasu w swoich piwnicach. Są to ludzie z różnych środowisk i z różnymi zainteresowaniami. Niektórzy z nich zbierają starocie, inni uprawiają hobby, a jeszcze inni po prostu lubią spędzać czas w samotności.

LUCY I DESI

Styczniowe premiery na VOD

Dramat biograficzny pokazujący Lucille Ball i Desi Arnaz podczas jednej z najbardziej krytycznych tygodni produkcji ich serialu komediowego „Kocham Lucy” w 1952 roku, kiedy mierzyli się z nagłym kryzysem osobistym i zawodowym, który mógłby zagrozić ich karierom, małżeństwu i serialowi.

DELIRIUM

Horror psychologiczny opowiadający historię Toma Walkera, który właśnie został warunkowo zwolniony z zakładu psychiatrycznego, w którym spędził 20 lat. Powraca do posiadłości, którą odziedziczył po swoim bogatym ojcu, który niedawno popełnił samobójstwo. Jednak Tom wkrótce zaczyna doświadczać dziwnych i niepokojących wydarzeń, a zaczyna podejrzewać, że dom jest nawiedzony.

GOŚĆ WESELNY

Styczniowe premiery na VOD

Brytyjski dreszczowiec, który pokazuje historię Jaya, młodego mężczyzny, który udaje się z Wielkiej Brytanii do Pakistanu, aby porwać przyszłą pannę młodą, Samirę. Jay jest tajemniczym mężczyzną, który nie mówi nikomu, kim jest ani dlaczego chce porwać Samirę. Samira, z kolei, jest młodą kobietą, która jest zmuszana do małżeństwa z mężczyzną, którego nie kocha. Film śledzi podróż Jaya i Samiry przez Pakistan, podczas której zaczynają się do siebie zbliżać. Jay odkrywa, że Samira jest bardziej złożoną osobą, niż się spodziewał, a Samira zaczyna rozumieć, dlaczego Jay ją porwał.

MATRIX: POKOLENIE

Dokument z 2023 roku w reżyserii Benjamina Clavela. Film opowiada historię wpływu sagi Matrix na społeczeństwo i kulturę. Śledzi karierę braci Wachowskich, twórców Matrixa, od momentu wydania pierwszego filmu w 1999 roku. Opowiada o wpływie filmu na popkulturę, a także o sposobie, w jaki wpłynął na sposób, w jaki myślimy o rzeczywistości. Zawiera wywiady z wieloma osobami, w tym z twórcami Matrixa, aktorami, krytykami filmowymi i filozofami. Podkreśla wpływ Matrixa na sztukę, filozofię i naszą kulturę.

ZWIERZĘTA NOCY

Styczniowe premiery na VOD

Thriller psychologiczny neo-noir napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez Toma Forda, na podstawie powieści Tony i Susan Austina Wrighta z 1993 roku. Główną bohaterką filmu jest Susan Morrow, odnosząca sukcesy kuratorka sztuki, która otrzymuje nową powieść od swojego byłego męża, Edwarda Sheffielda. Opowieść opowiada o małżeństwie, które zostaje zaatakowane przez bandytów. Susan zaczyna czytać powieść, a jej wspomnienia z małżeństwa z Edwardem zaczynają się mieszać z fabułą.

DESPERADO

Styczniowe premiery na VOD

Meksykański neo-western akcji napisany, wyprodukowany i wyreżyserowany przez Roberta Rodrigueza. Jest to druga część trylogii meksykańskiej Rodrigueza, po El Mariachi. W filmie Antonio Banderas gra El Mariachi, byłego mariachi, który został płatnym zabójcą, który szuka zemsty na baronie narkotykowym, który zabił jego dziewczynę. Przybywa do małego meksykańskiego miasteczka granicznego i zostaje pomylony z płatnym zabójcą. Wkrótce wpada w kłopoty z lokalnym baronem narkotykowym, Bucho, który następnie zabija jego ukochaną i rusza, aby pomścić jej śmierć.

DISNEY+

ECHO

Miniserial od Marvel Studios, który opowiada historię Mayi Lopez, niesłyszącej Indianki, która potrafi doskonale kopiować ruchy innej osoby. Musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, nawiązać kontakt ze swoimi korzeniami indiańskimi i zaakceptować znaczenie rodziny i społeczności, jeśli kiedykolwiek ma nadzieję ruszyć naprzód.

ISHURA

Styczniowe premiery na VOD

Anime osadzone w odległej przeszłości, kiedy to grupa nadludzko silnych wojowników pokonała demona-króla i przywróciła światu pokój. Jednak po zakończeniu wojny wojownicy zaczęli się kłócić o to, kto jest najsilniejszy. W końcu podzielili się na dwie frakcje i rozpoczęli wojnę między sobą. Akcja serialu rozgrywa się w teraźniejszości, w świecie, który jest zrujnowany przez wojnę między frakcjami. Głównym bohaterem serialu jest młody wojownik o imieniu Ishura, który marzy o tym, aby zakończyć wojnę i przywrócić pokój na świat.

ROCZNIK 2009

Styczniowe premiery na VOD

Serial opowiada o grupie agentów FBI, którzy ukończyli Quantico w 2009 roku (klasa ’09), którzy zajmują się coraz powszechniejszym wykorzystaniem sztucznej inteligencji w wymiarze sprawiedliwości.

PRIME VIDEO

JAMES MAY: NASZ CZŁOWIEK W…  – SEZON 3

Serial opowiada o podróżach Jamesa Maya po różnych częściach świata. W trzecim sezonie May odwiedza m.in. Japonię, Nową Zelandię, Indie i Maroko. W pierwszym odcinku sezonu 3 May wyrusza do Japonii, aby odkryć kraj, który kocha. Odwiedza Hiroszimę, gdzie wspomina o bombie atomowej, która została zrzucona na miasto w 1945 roku. Następnie jedzie do Tokio, gdzie próbuje swoich sił w sztuce samurajskiej. Wreszcie udaje się do Kioto, gdzie podziwia piękno starożytnej stolicy Japonii.

THE PALACE

Styczniowe premiery na VOD

Film z 2023 roku w reżyserii Romana Polańskiego. W ekskluzywnym hotelu w szwajcarskich Alpach, egzotyczna mieszanka zamożnych gości, rozpieszczanych przez obsługę hotelową, stawia czoła ostatniemu dniu mijającego milenium. Niektórzy boją się końca świata, inni nie mogą doczekać się świtu nowej, wspaniałej przyszłości

HALALI

Styczniowe premiery na VOD

W tym filmie dramatycznym grupa przyjaciół z Amsterdamu wyjeżdża na polowanie do lasu na granicy z Belgią. Są to ludzie z różnych środowisk, ale łączy ich pasja do polowania. Podczas polowania dochodzi do wypadku, w którym ginie jeden z przyjaciół. Wszyscy są w szoku i nie wiedzą, jak zareagować.

 

 

 

Jeżeli szukasz innych filmów, to dobrą wyszukiwarką jest Bestflix.pl, który jest świetnym sposobem do wyszukiwania nowych filmów i seriali na platformie Netflix. Dodatkowo warto zainteresować się VPN, zwłaszcza kiedy wybrany przez Ciebie film na wieczór nie posiada polskiego wydania!

Zobacz też: Co obejrzeć w Sylwestra – Netflix, HBO, PRIME VIDEO!

 

Poprzednio Gothic - Najlepsze mody których sam używam - Poradnik
Następny Wsiąść do Pociągu: Legendy Zachodu - recenzja - kolejowe legacy!