Summer Game Fest 2022 – najciekawsze tytuły – Tydzień PierwszyNa tegorocznym Summer Game Fest zapowiedziano oraz pokazano nowe trailery/gameplaye naprawdę wielu gier, w tym sporej ilości ciekawych pozycji. Do końca miesiąca czekają nas jeszcze dodatkowe ujawnienia jak widać na poniższym obrazku, gdzie PC Gaming Show pokaże ponad 45 kolejnych pozycji. Dzisiaj przedstawię w skrócie kilka pozycji, które są moim zdaniem najciekawsze. Gier ujawniono oczywiście dużo więcej, ale nie sposób pokazać i opisać je wszystkie.

Soul Hackers 2

Soul Hackers 2 - The Calling Trailer | PS5 & PS4 Games

W końcu pokazano materiały z Soul Hackers 2 po angielsku z małym trailerem poniżej minuty. Gra ma wyjść na „wszystkie” platformy oprócz Switcha co niektórym osobom bardzo się nie spodobało. Docelowo gra ma mieć premierę 26.08.2022r czyli gdzieś za dwa miesiące i można już składać pre-ordery. Shin Megami Tensei: Devil Summoner: Soul Hackers czyli pierwsze Soul Hackers premierę miało w 97 roku na Segę Saturn i doczekało się wielu re-releasów przez lata. Możemy raczej spodziewać się typowego gameplayu jak w innych grach Shin Megami Tensei i każdego ukochanego Jacka Frosta.

The Last of Us Part 1

Last of Us Part 1 Remake Official Trailer

The Last of Us zdobyło ogromną sławę i pierwsza jak i druga część były sukcesami dla Sony przez co chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć co to za gra. Ciekawostką jest to, że teraz dostaniemy nie remaster, a remake pierwszej gry, najpierw ekskluzywnie na PS5, a później, nie wiadomo do końca kiedy również wersję na PC. Dodatkowo plotki o reimaginingu się nie spełniły i to może dobrze.

Aliens: Dark Descent

Aliens: Dark Descent - World Premiere Reveal Trailer | Summer Game Fest 2022

Ujawniono również nową grę w Uniwersum obcego, Aliens: Dark Descent od Tindalos Interactive. W grze będziemy sterować drużyną Marines, której celem jest zatrzymanie Xenomorphów na księżycu Lethe. Tym razem dostaniemy trochę inne niż standardowe podejście do gier z obcymi, poniewać grę będziemy oglądać w rzucie izometrycznym i walczyć drużyną Marines w czasie rzeczywistym, aż przypomina się człowiekowi Alien Swarm. W grze mają być nowe stwory nie widziane wcześniej w uniwersum, ciekawe czy uda się twórcom tego nie zepsuć.Goat Simulator 3

Goat Simulator 3 - Announcement Trailer | PS5 Games

Goat Simulator 3 to naprawdę wyczekiwana pozycja po sukcesie 2 czę… chwila, ale nie było drugiej części, chyba, że liczyć DLC do Pay Day 2. Goat Simulator 3 to naprawdę niespodziewana pozycja. W grze najprawdopodobniej tak jak w pierwszej grze będziemy sterować kozą i siać chaos przy okazji wykonując różne wyzwania i odkrywać sekrety, które przygotowali twórcy. Dodatkowo announcement trailer, który stworzyli był genialnym pomysłem.

Marvel’s Midnight Suns

Marvel's Midnight Suns New Character Trailer | Summer Game Fest 2022

Dla fanów Marvela również się coś znajdzie, Marvel’s Midnight Suns to gra od studia odpowiedzialnego za XCOM 2 i gameplay będzie opierał się na podobnych zasadach, ale oczywiście w innym uniwersum oraz co ciekawe wprowadzony będzie system atakowania i wykonywania ataków lub innych akcji kartami. Pomiędzy misjami będziemy powracać do bazy i z widoku trzeciej osoby poruszać się po niej i rozmawiać z członkami naszej drużyny tym samym dowiadując się coraz więcej o fabule. Może to być naprawdę solidny tytuł z ciekawym pomysłem.

Layers Of Fears

Layers of Fears Official Reveal Trailer 2022 | Summer Game Fest

Layers of Fears to nie jest sequel jakiego mogliśmy się spodziewać. Jest to reimagining Layers of Fear, Layers of Fear 2 oraz Layers of Fear: Inheritance z rozszerzoną historią i zmienionym trochę gameplay direction stworzony na Unreal Engine 5. Planem twórców jest to aby odtworzyć gry z serii, ale nie zrobić z tego zwykłej paczki zremasterowanych gier. Oprawcowali nowe podejście, które nie jest cytując nie jest aktualnie oczywiste, ale po premierze zobaczymy czemu nazywa się Layers of Fears.

Poprzednio Top 5 Twitch kanałów strumieniowych dla gier hazardowych
Następny Wiedźmińskie komiksy – recenzja – przegląd historii o Geralcie z Rivii