Święta w grach komputerowych


young guy plays on a computer in the New Year at night, a lonely student gamer at Christmas sits near a computer

Możliwe, że nie wiesz, ale świąteczny nastrój nie jest zarezerwowany tylko dla prawdziwego życia. Również wirtualny świat często celebruje Boże Narodzenie, a w grach pojawiają się ciekawe, świąteczne nawiązania.

W związku ze zbliżającymi się świętami, postaramy się znaleźć najfajniejsze smaczki, które wprowadzą każdego gracza w gwiazdkowy klimat. Znajdują się one zarówno w klasykach świata gier, jak i nowszych tytułach. Niektóre są naprawdę zaskakujące!

Święta pełną parą w GTA V

Firma Rockstar znana jest z tego, że co roku zaskakuje graczy świątecznymi akcentami. Już kilka lat temu zamieniła słoneczne Los Santos w miasto pokryte śnieżnym puchem. Od tego czasu dodaje ciągle ciekawe smaczki w swojej najpopularniejszej grze – GTA V. W zeszłym roku choćby warsztaty przy arenie, kluby nocne i inne nieruchomości w całym mieście zostały pięknie przystrojone, a ulice przykrył jakże rzadki w południowym San Andreas śnieg.

Dodatkowo wszyscy gracze mogli liczyć na świąteczne prezenty, na przykład specjalny pojazd, dla każdego, kto zagra 25 grudnia w GTA Online. Zresztą na tym się nie kończyło, Rockstar przygotowało cały zestaw bonusów, które rozdawało aż do Nowego Roku. Naprawdę super promocja. Zresztą nie tylko firmy gamingowe szykują super prezenty, bo równie ciekawe promocje znajdziesz na stronach oferujących świetne bonusy kasynowe, gdzie możesz zgarnąć nawet kilka tysięcy złotych.

Klasyka gier, czyli świąteczny klimat w The Sims

W pierwszej części popularnych Simsów Święty Mikołaj pojawiał się wraz z zainstalowaniem dodatku Światowe Życie. Warunkiem odwiedzin Świętego Mikołaja było ułożenie Simów do snu przed północą i ustawienie w domu choinki oraz kominka.

W nocy można było liczyć na odwiedziny i prezenty prosto z Laponii. Każda osoba z rodziny otrzymywała swój własny podarunek. Co ciekawe, prezentów nie dało się otworzyć, a jedynym plusem otrzymania upominku było wypełnienie poziomu rozrywki Sima do maksimum.

Święty Mikołaj wrócił również w drugiej odsłonie The Sims, wraz z dodatkiem Happy Holiday Stuff. Aby Mikołaj odwiedził dom gracza, musiała w nim znajdować się choinka oraz talerz pieczonych ciasteczek. Jeżeli zabrakło tego drugiego elementu, zamiast fajnego prezentu Mikołaj zostawiał węgiel. Takie śmieszne smaczki dodają na pewno uroku grze i są świetnym wzorem dla innych produkcji.

Bitwa na śnieżki w CS GO

Również w znanej strzelance CS GO nie zabrakło świątecznego urozmaicenia rozgrywki. Gracze, oprócz standardowego zestawu broni, otrzymują też śnieżki, którymi mogą rzucać w swoich kolegów i rywali. Jeżeli trafią przeciwnika, zostaje on pokryty czapą śniegu i traci wizję na kilka sekund, co ułatwia jego wyeliminowanie. To śmieszny dodatek, który umila grę i przypomina wszystkim zapaleńcom strzelanek, że właśnie nadchodzi Boże Narodzenie.

A to jeszcze nie wszystko, producent gry – Valve pokusił się też o drobną zmianę szaty graficznej. Na czas Świąt, bomba w CSGO występuje w formie prezentu. To zabawny pomysł, który nawiązuje do samej gry. Terroryści dają bombę antyterrorystom w ramach podarunku. Niezły dowcip i fajne nawiązanie!

Czy warto dodawać świąteczny klimat w grze komputerowej?

Po przeczytaniu powyższych przykładów, można się zastanawiać, czy to jest w ogóle komuś potrzebne? Po co właściwie producenci gier inwestują w świąteczne dodatki i wprowadzają unikatowe zmiany na kilka grudniowych dni? Przecież większość ludzi i tak gra w swoje ulubione tytuły, a świąteczne nawiązania niewiele wnoszą do samej rozgrywki. Oczywiście, mogą być na ten temat podzielone zdania, jednak wydaje się, że świąteczne smaczki dodają grze trójwymiarowości.

Dodatkowo są pewną interakcją z graczem, który często spędza w grze setki godzin. Producenci dodając również często świąteczny prezenty wykonują wyraźnie ukłon w stronę wszystkich użytkowników i pokazują jak bardzo doceniają ich zaangażowanie. Czy to nie jest idealny gest w trakcie Świąt Bożego Narodzenia?

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Phoenix Point - Recenzja - To nie jest lepszy XCOM
Next Ruletka – główne cechy oraz zasady