Niebawem Walentynki – potocznie nazywane świętem zakochanych. Chociaż wielu traktuje dzień 14 luty z przymrużeniem właściwym dla komercyjnego święta, to jednak jakoś je celebruje. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w każdym kraju Walentynki przebiegają zgoła inaczej. Co może stanowić świetną alternatywę dla osób, których klasyczne obchody: kwiaty plus kino i kolacja zaczęły nudzić. Opcjonalnym rozwiązaniem jest udany wyjazd za granicę, np. busem do Niemiec.

Busem do Niemiec na Walentynki

Wyjazd za granicę na święto zakochanych powinien zaimponować każdej Walentynce. Aby był to gest odpowiedni na każdą kieszeń, warto rozważyć możliwości ekonomicznego wyjazdu. Ekonomiczny nie wyklucza się z komfortowym. Mamy na myśli, opcję podróżowania busem pomorskim do Niemiec, z opcją dotarcia bezpośrednio pod wskazany adres.


Atrakcje turystyczne Niemiec

Zapytacie Państwo, dlaczego akurat nasi zachodni sąsiedzi? Już śpieszymy z odpowiedzią. Niemcy to kraj bardzo atrakcyjny turystycznie. Z przeprowadzonego przez nas researchu wynika, iż szczególnie chętnie odwiedzanym i polecanym miejscem jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO Wyspa Muzeów, stanowiąca punkt obowiązkowy wizyty w Berlinie. W końcu Muzeum Pergamońskie, Muzeum im. Bodego, Nowe Muzeum, Starą Galerię Narodową i Stare Muzeum tworzą jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Bardzo romantyczną i jednocześnie urokliwą miejscówką jest Jezioro Bodeńskie, które leży u podnóża Alp, na granicy Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Latem szczególnie pięknie prezentują się ogrody, które znajdują się na wyspie Mainau leżącej w północno – zachodniej części jeziora. Co roku ponad milion turystów odwiedza tę wyspę, zachwycając się szczególnie egzotycznym mikroklimatem, jaki tam panuje. Podobno każda kobieta, chce się choć raz w życiu poczuć jak księżniczka, nie wspominając o tym, że pragnie poznać rycerza. A gdzie takiego szukać? Najlepiej na u podnóża Zamku Heidelberg położonego w Badenii-Wirtembergii. Nie wszyscy wiedzą, iż jest to jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech i jednocześnie należące do nielicznych, które nie zostały zniszczone w trakcie II wojny światowej. Gwarantujemy, że docenicie Państwo tamtejszy gotycko-renesansowy zamek, który znajduje się na górze Königstuhl. Atrakcja stanowi symbol niemieckiego romantyzmu – czyż to nie wystarczający argument na cześć świętowania Walentynek? Na koniec proponujemy pamiątkowe zdjęcie, koniecznie na tle Bramy Brandenburskiej, która bez wątpienia uchodzi za najbardziej znany symbol Berlina. Stworzona została pod koniec XVIII wieku, po wojnie siedmioletniej, jako Brama Pokoju. Wzniesiono ją z łabskiego piaskowca, na wysokość  26 m. Stojąc przed Bramą Brandeburską, ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że patrzy się na propyleje akropolu ateńskiego.

 

Dlaczego podróż busem do Niemiec, to dobre rozwiązanie?

Niektórzy zwolennicy podróżowania własnym środkiem transportu, podważają plusy wyjazdu pojazdem grupowym. Argumentują to komfortem, możliwością zatrzymania się w każdym momencie, poczuciem bezpieczeństwa i swobody. Trudno się z tym nie zgodzić. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż wybierając bus do Niemiec, nie musimy martwić się wszelkimi formalnościami, które dotyczą poruszania się po obcym kraju, gdyż spoczywają one wówczas na barkach przewoźnika. Kwestią istotną są także koszty, które w przypadku busa są zdecydowanie niższe. Tak, jak wygląda to w przypadku firmy Beata BUS, gdzie w bardzo atrakcyjnej cenie biletu, otrzymujemy  gwarancję sprawdzonej floty, bezpiecznej podróży busem do Niemiec z doświadczonym kierowcą i wyjazd nowocześnie wyposażonym pojazdem.  Zamiast więc koncentrować się na drodze, obmyślaniu trasy, czy dbaniu o papierologię – korzystając z usług Beata BUS już od momentu zajęcia miejsca w busie do Niemiec , możemy rozpocząć celebrowanie święta zakochanych.

Ciekawostki święta zakochanych w Niemczech

Jak sądzimy nie ma potrzeby dłużej przekonywać Państwa, że pomorski bus do Niemiec to ciekawa opcja na spędzenie Walentynek ze swoją drugą połówką.  Mało tego, z uwagi na elastyczny grafik wyjazdów, możecie Państwo przedłużyć pobyt i dostosować termin do własnych potrzeb. Polecamy również wyjazd we dwoje przearanżować w podróż grupową ze znajomymi. Ostatecznie bus to w końcu nie małe auto, które po doliczeniu bagaży nie pomieści większej ilości pasażerów. Wracając jednak do ciekawostek. W Niemczech symbolem dobrobytu, ale także pożądania jest – i tu uwaga –  świnia. Tak, świnia. Zatem to symbol tego różowego zwierzaka, pojawia się tuż obok serduszek, np. na kartach walentynkowych.  Warto uprzedzić o tym ukochaną, zanim otrzyma swój upominek?Ktoś prosił o oryginalne Walentynki? Proszę bardzo! Udanego świętowania.

Brak komentrarzy

Zostaw komentarz

Poprzednio Paladyni Zachodniego Królestwa - recenzja - broniłem królestwa idąc po worki
Następny Too Many Bones - Po jednej partii