Sword of Legegnds Online to MMORPG, które oferuje szereg klas do wyboru oraz podklas dla każdej z nich. W ten o to sposób gra zachowuje schemat świętej trójcy w grach sieciowych oraz jednocześnie oferuje graczom elastyczność w zabawie. Jakie są klasy w Sword of Legends Online? Zapraszam do poradnika!

Sword of Legends Online to gra MMORPG, która zdobyła olbrzymią popularność w Azji i jest trochę innym tytułem, niż standardowe gry MMORPG. Pomimo jednak tego zachowuje hołd tradycji jeżeli chodzi o klasy postaci i każda z klas może przyjąć jedną z trzech ról w drużynie: tanka, który ma za zadanie ściągać ogień wroga oraz osłaniać sojuszników, damage dealera, tutaj podzielonego na walczącego w zwarciu oraz dystansowego, który to ma zadawać obrażenia wrogom, oraz supporta lub też healera, który ma utrzymać drużynę przy życiu. Każda z klas może wybrać jedną z dwóch ról – zadającą obrażenia oraz wspierającą lub tankującą (nie lubię tego anglicyzmu, ale nie ma chyba polskiego słowa które odda to czym jest tank. Czołgista? Tarczownik? Obrońca? Bez sensu, jak macie pomysł na polską elegancką nazwę, dajcie znać w komentarzu).

Przejdźmy teraz do samych klas. Sword of Legends Online oferuje sześć klas do wyboru i każda z nich posiada dwie specjalizacje, co sumarycznie daje nam 12 zróżnicowanych klas. Specjalizacje bardzo różnią się między sobą, a co ciekawe, możemy bardzo łatwo je zmieniać w trakcie gry. Dlatego też nie przywiązuj się do wspierania, jeżeli chcesz pochodzić trochę sam, to zmień podklasę na zadającą obrażenia i ułatw sobie życie. Jakie mamy klasy w Sword of Legends Online?

Sword of Legends Online Reaper

The Reaper

Żniwiarz lub też The Reaper to przerażający wojownik, który będzie łączył czarną magię oraz walkę potężną kosą. Balansuje na granicy nieznanego i codziennie obcuje ze śmiercią wykorzystując jej moc do walki. Potrafi wzbudzać w sojusznikach nowe siły oraz przywracać ich do życia. Dzięki wykorzystaniu cienia, będzie w stanie stać się niewidzialny i zdominować pole bitwy z zaskoczenia. Podklasy, które posiada The Reaper to:

 • Assassin (DPS walczący w zwarciu) – zabójca to groźna postać walcząca z cienia, korzystająca z trucizn oraz klątw. Potrafi atakować z zaskoczenia oraz cieszy się niesamowitą szybkością ataku za pomocą swojej potężnej kosy;
 • Occultist (wsparcie) – jako postać wspierająca, będzie w stanie przywrócić siły rannym towarzyszom oraz wzmacniać ich moc. Ciekawą mocą, jest dzielenie obrażeń między sobą, a resztą drużyny, zabierając część obciążenia z obrońcy drużyny i brać je na siebie.

Sword of Legends Online berserker

The Berserker

Berserker to moja ulubiona postać w Sword of Legends Online. Jest to oczywiście typowy wojownik walczący w zwarciu za pomocą potężnego miecza. Berserker będzie wykorzystywać lojalnego wilka do wspierania swoich towarzyszy lub też błyskawicznie przedzierać się przez pole bitwy zostawiając za sobą pokonanych wrogów oraz tajemnicze odbicia bohatera, które czekają na jego rozkaz by zaatakować niczego nie spodziewających się przeciwników. Berserker posiada następujące podklasy:

 • Slayer (DPS walczący w zwarciu) – bohater specjalizujący się w walce potężnym mieczem. Jego ataki będą przywoływać cienie, które berserker może wykorzystać do dalszej walki na najróżniejsze sposoby, zwiększając jego obrażenia oraz mobilność;
 • Drunken Master (Tank) – pijany mistrz to specyficzny wojownik, który podczas walki będzie się upijać by zwiększyć swoją siłę oraz przywoływać bojowego wilka, który wesprze w walce sojuszników podnosząc ich na duchu. Dodatkowo wykorzysta wiatr, który osłoni go przed nadchodzącymi obrażeniami.

Sword of Legends Online spellsword

The Spellsword

Magiczny mnich, szlachetny oraz elegancki wojownik, który połączy magię oraz możliwość przywołania dziesiątek mieczy. Dzięki połączeniu jednemu i drugiemu, jest w stanie pokonywać wrogów na dystans. To jedyna klasa postaci w Sword of Legends Online, która nie może przyjąć żadnej wspierającej formy i wybiera między tym, czy chce pokonywać wrogów z bliska, czy też daleka. The Spellsword posiada następujące podklasy:

 • Sword Artist (dystansowy DPS) – artysta wykorzysta swoją moc QI by przywołać miecze oraz zmusić je do latania. Dzięki takiej sztuczce oraz innym czarom, zatrzyma wrogów daleko od siebie i będzie kontrolować pole bitwy z bezpiecznej odległości. Jeżeli chcesz traktować pole bitwy z kunsztem stratega i planować swoje ruchy, Sword Artist jest klasą dla Ciebie;
 • Bladestorm (walczący w zwarciu DPS) – jeżeli jednak nie chcesz zachować dystansu, a brutalność Slayera nie jest możliwa dla Ciebie do zaakceptowania, to Bladestorm jest wyborem idealnym. Podklasa ta zmniejszy dystans z wrogiem do minimum, jednak dalej wykorzysta magię do kontroli przeciwnika, przez co wszystko będzie przebiegać tak jak chcesz. Bladestorm przemieszcza się po polu bitwy także jak chce i jest niemożliwy do zatrzymania nawet dla dużej grupy wrogów.

Sword of Legends Online bard

The Bard

Bardowie w Sword of Legends Online wykorzystują muzykę do walki z wrogiem oraz wspierania swoich towarzyszy. Przesyłając swoją magię przez muzykę, są w stanie kontrolować siły natury by sprowadzać błogosławieństwa oraz leczenie na swoich przyjaciół lub też zniszczyć wrogów za pomocą potężnych ataków żywiołami. Bard posiada następujące podklasy postaci:

 • Dissonance (dystansowy DPS) – Bard wykorzysta fałszywe oraz wibrujące nuty do niszczenia wrogów i zadawania im negatywnych statusów. Za pomocą różnych tonów Bard pokaże, jak jego siła duchowa jest silna i niemożliwa do kontroli. Groźny przeciwnik, pomimo tego, że używa gitary w walce;
 • Harmony (wsparcie) – alternatywnie, Bard wykorzysta dźwięki pełne harmonii by wspierać oraz leczyć sojuszników. Odgoni on złe duchy oraz osłoni przed zadawanymi obrażeniami. Nie jest do tego klasą bezbronną, gdyż za pomocą ataków lodem jest w stanie zadawać sensowne obrażenia.

Sword of Legends Online summoner

The Summoner

Podobnie jak Bard, będzie wykorzystywać magię do niszczenia wrogów oraz wspierania sojuszników. Wykorzysta on zarówno czystą magię, jak i przywołane istoty z dziczy do wspierania w walce. Summoner balansuje na granicy życia i śmierci. Wykorzystywać będzie Celestial Staff do walki oraz rządzenia mocami natury. Summoner posiada następujące podklasy postaci:

 • Nature’s Wrath (dystansowy DPS) – jak sama nazwa wskazuje, Summoner w tej podklasie wykorzysta siły natury do destrukcji wrogów. Nie będzie w tym jednak sam, gdyż wykorzysta do pomocy potężne duchy natury, a nawet wykorzysta ich moc do tworzenia potężnych promieni niszczących wrogów. Nie umniejszajmy jednak wspierającej roli Summonera w tej formie, gdyż przywoła on także przypominającego liska stwora o nazwie Mingshi, które wesprze nas w walce i nie tylko;
 • Nuwa’s Blessing (wsparcie) – niezwykle przydatny towarzysz, który przywróci punkty życia towarzyszom za pomocą magii oraz przywoła wróżkę Moluo, które wesprze drużynę w walce lub też za pomocą specyficznych umiejętności pomoże nam w inny sposób.

Sword of Legends Online spearmaster

The Spearmaster

I ostatnia klasa postaci, to potężny wojownik walczący włócznią. Staje w obronie towarzyszy lub też wykorzysta swój oręż do zniszczenia wroga. Co ciekawe, The Spearmaster w Sword of Legends Online jest także wprawnym inżynierem i oprócz walki w zwarciu, przywoła także interesujące oraz budzące podziw maszyny, które w różny sposób wesprą włócznika w walce. Włócznik posiada następujące podklasy postaci:

 • General (DPS walczący w zwarciu) – mistrz pola bitwy, który wykorzysta strategię oraz sztuki walki do zdobycia przewagi w walce. Potrafi wyrzucić wroga w powietrze, co wystawi go na bardziej precyzyjne ataki i otwierając nowe możliwości w trakcie walki. Typowy wojownik, który będzie pokonywać jednego wroga za drugim;
 • Phalanx (Obrońca) – tak jak Generał jest ekspertem w użyciu broni, tak Phalanx jest mistrzem w najlepszym wykorzystaniu pancerza. W tym przypadku słowo tank jest jak najbardziej na miejscu – dzięki swoim umiejętnościom jest chodzącym czołgiem, który chroni sojuszników, tworzy obronne tarcze oraz ściąga na siebie ogień wrogów, który każdego innego pokonałby w chwilę.

Podsumowanie – Poradnik klas do Sword of Legends Online

Jak też widzicie, Sword of Legends Online oferuje szereg różnych klas postaci, gdzie każda będzie posiadała inne umiejętności oraz przeznaczenie w drużynie. W ten o to sposób nasza postać będzie uniwersalnym wojownikiem lub też wsparciem dla drużyny, z wyjątkiem klasy Spellsword, która opanowała walkę do perfekcji. Dajcie koniecznie znać w komentarzu, którą klasą postaci macie zamiar zagrać lub też już gracie oraz co o niej myślicie. Koniecznie też zajrzyjcie do naszego filmu, z gry Sword of Legends Online gdzie testowaliśmy grę!

No Comment

Zostaw komentarz

Previous Scarlet Nexus - Phase 8: Collecting Pieces of Unknown History
Next Calico - recenzja - kołderkowy zawrót głowy