Ta opowieść rozpoczyna się tak …


Cześć. Nie wiem jakim cudem trafiłeś na mój mały blog, ale mam nadzieję że póki co Ci się podoba. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o mnie to powiem Tobie że mam na imię Adrian i uwielbiam rywalizację. Nie chodzi mi tutaj o rywalizację w stylu korpo lub kiedy próbujesz dokopać dla kogoś kogo nie lubisz podkładając mu świnię. Chodzi mi o rywalizację która porusza wyobraźnię – uwielbiam gry karciane, strategiczne i planszowe które posiadają coś co szumnie nazywamy klimatem. A z klimatem bywa różnie, niektórzy go nie czują wcale, inni potrzebują do tego przeczytania tony książek i zagrania w wiele gier komputerowych żeby wczuć się w rozgrywkę na planszy. A jeszcze inni sami tworzą klimat – to najlepsi mistrzowie podziemi w grach RPG, którzy jak zaczynają mówić to nie chcemy żeby skończyli. Ten blog ma na celu opisywanie różnych gier planszowych, książek, gier PC które według mnie mają po prostu to coś że od razu czujemy że tam jesteśmy i nasza wyobraźnia sprawia że ruchy pionków na planszy to przemarsze armii a karta to potężny czar, albo kiedy czujemy emocje bohatera czytanej książki lub kiedy z wypiekami na twarzy chłoniemy każdą nową informację w naszej grze na PC (hehe Mass Effect lub Baldur’s Gate).

Zawodowo jestem sprzedawcą. Zajmuję się prowadzeniem sprzedaży dwóch sklepów internetowych (jednego w Wielkiej Brytanii, jednego w Polsce). Od prawie 8 lat wyszukuje, opisuje i sprzedaje wszelkiej maści produkty, od owoców zaczynając, przechodząc przez żarówki samochodowe i na systemach monitoringu kończąc. Raz byłem na działalności gospodarczej jednak marnie to się skończyło, może kiedyś zaczniemy od nowa ale nie o tym traktuje ten blog.

Na początku powiem że jeżeli chodzi o moje kompetencje dotyczące gier planszowych to jestem absolutnym laikiem :). Swoją przygodę rozpocząłem w połowie 2015 roku od gry Splendor. Była prosta, ale wciągnęła nas w takim stopniu że szybko zaczęliśmy inwestować w nowe tytuły. Mówię nas ponieważ moim głównym przeciwnikiem jest moja dziewczyna Ola :), czasami gramy ze znajomymi. Blog ma na celu opisywanie gier w sposób przystępny dla każdego, sugerowanie różnych tytułów a także gromadzenie i tworzenie materiałów (jak scenariusze czy poradniki) do gier które bardzo przypadną nam do gustu, i myślę że mogą także przypaść innym osobom. Jednak w przeciwieństwie do gier planszowych, to zjadłem już zęby na setkach gier PC, oraz całej masie pozycji literatury fantastycznej. Lubię także książki o tematyce marketingu, finansów i rozwoju osobistego, jednak znowu nie o tym jest ten blog 🙂

Zdaję sobie sprawę że w Polsce jest już wiele blogów o grach planszowych i książkach. Moją ideą jest odciągnięcie ludzi od telewizora oraz chodzenia po galeriach i pokazania im że można spędzać czas ze znajomymi lub samemu w naprawdę fajny sposób. Dlatego uważam, że mimo ogromnej liczby blogów, jest nas dalej po prostu za mało i jeżeli chociaż jedna osoba przeczyta jedną zaproponowaną przeze mnie książkę lub zagra w opisywaną grę to oznacza że ten blog spełnia swoje zadanie i dla tej jednej osoby było warto. Zawsze lepsze jest poczytanie dobrej książki lub zagranie w Catana ze znajomymi niż denerwowanie się na polityków przy oglądaniu wieczornych wiadomości. Tak naprawdę te informacje mają znikomy wpływ na nasze życie, a mogą bardzo zepsuć nam humor.

Na koniec wspomnę o ostatniej, jednak nie najmniej ważnej rzeczy. Wszystkie opisywane tutaj tytuły nie zawsze są tytułami nowymi. Często będę wspominać o grach i książkach które istnieją już kilka (lub kilkanaście) ładnych lat, jednak o których z jakiegoś powodu chce coś powiedzieć lub przybliżyć. Oczywiście bardzo często będą też nowości wydawnicze, jeżeli będziecie chcieli żebym o czymś napisał to możecie śmiało pisać do mnie na maila lub w komentarzach.

Krótki Regulamin

1. W żadnym wypadku nie toleruje na moim blogu agresywnych wypowiedzi, rasizmu, seksizmu, wyzywania innych komentujących osób. Osoby w ten sposób komentujące będą w skrajnych przypadkach zgłaszane na policje.

2. Nie toleruje umieszczania linków reklamowych w komentarzach bez mojej zgody – takie linki będą usuwane. Jeżeli chcesz się zareklamować na moim blogu, to napisz do mnie a na pewno się dogadamy.

3. Nie będę tolerować wyzywania oraz atakowania mnie, osób/firm o których piszę oraz materiałów o których dyskutuje. Komentarze w stylu Ta gra jest głupia lub W tej firmie pracują sami idioci bez żadnego dodatkowego wyjaśnienia będą usuwane.

4. Mimo ostatniego punktu to jednak uwielbiam wszelkie krytyczne i konstruktywne wypowiedzi. Liczę na jak najwięcej tego typu komentarzy bo dzięki temu pomożecie mi stawać się lepszym blogerem i tworzyć fajniejsze treści.

5. Jestem otwarty na współpracę z innymi blogami, osobami i firmami. Chcesz zrobić ze mną coś fajnego? Coś co zostawi po sobie wartość dodaną lub da innym świetną rozrywkę? Napisz do mnie a spróbujemy coś razem zdziałać 🙂

6. Na sam koniec – tego bloga nie tworzę sam, tworzy go każda osoba która tutaj zajrzy, która zostawi miłe i krytyczne słowo w komentarzu, która wyśle do mnie maila z pytaniem lub prośbą. Więc liczę na wasze maile, komentarze.

 

2 komentarze

Nie ma więcej artykułów.
Następny Ashes Odrodzenie z Popiołów - Recenzja