Taniec z Serialu Wednesday Podbija Internet! Kto Go Stworzył?


Od 23 listopada Netflix może pochwalić się niemałymi statystykami, a to za sprawą swojej najnowszej produkcji noszącej nazwę „Wednesday„. Gwiazdorska obsada w postaci aktorek, takich jak Jenna Ortega, czy Christina Ricci przyciągają przed ekrany, tak samo, jak udział słynnego Tima Burtona. Aktualnie Internet podbija taniec z serialu Wednesday, który napędza popularność produkcji.

Serial Wednesday – O czym jest?

Jak wiadomo, platformy streamingowe w ostatnich latach wręcz szaleją za ożywianiem starych produkcji i tworzenie ich remakeów. Oczywiście Netflix, HBO, czy Disney Plus, to nie jedyne platformy, które się na to decydują. Marvel, czy DC również wybierają taki środek docierania do widzów. Jakie filmy i seriale mogliśmy zobaczyć niedawno w odświeżonej lub zmienionej wersji?

Zaliczymy do nich produkcje, takie jak:

  • Spider-Man,
  • Batman,
  • Winx,
  • Joker,
  • Młodzi Tytani,
  • Plotkara,
  • Mulan,
  • Sherlock Holmes.

Oczywiście jest to zaledwie początek całej listy produkcji, jakich drugie życie możemy obserwować w ostatnich latach. Jeśli chodzi o produkcję Wednesday, to jest ona nawiązaniem oczywiście do słynnej Rodziny Addamsów. Opowiada jednak o prawie 16-letniej córce Gomeza i Mortici, która po wydaleniu z kolejnej szkoły zostaje przeniesiona do Liceum dla wyrzutków.

Jeśli interesujecie się nie tylko kinematografią, ale i grami związanymi z tą tematyką, to warto, byście wiedzieli, że możecie obstawiać wyniki e-sportowców na rozmaitych mistrzostwach i czerpać z tego zyski! To samo tyczy się klasycznych sportów. Pomoże wam w tym Bwin kod promocyjny, który oferuje atrakcyjne promocje w zakresie legalnych zakładów bukmacherskich.

Taniec w serialu Wednesday – O co chodzi?

Jak już wspomnieliśmy, Internet obiegła scena pochodząca z serialu Wednesday, kiedy to tytułowa bohaterka tańczy na balu. Oczywiście, z racji natury tej postaci, ruchy wykonywane przez aktorkę są bardzo specyficzne. Mimo swojej nietypowości podbiły serca widzów na całym świecie! Kto jednak stoi za stworzeniem tak przyciągającego uwagę performance’u? Odpowiedź was zaskoczy!

Okazuje się bowiem, że za choreografię nie odpowiadają profesjonalni tancerze, a sama odtwórczyni roli, Jenna Ortega! Podczas kręcenia serialu miała ona zaledwie 19 lat, więc tym bardziej wzbudza to we wszystkich podziw. Jakie inspiracje towarzyszyły młodej aktorce w trakcie przygotowywania się do przedstawienia swojej wersji tańca przed produkcją serialu?

Okazuje się, że część tańca jest zaczerpnięta z sitcomu o tytule Rodzina Addamsów, gdzie mała Wednesday pokazuje lokajowi, jak tańczyć. Kolejną inspiracją jest teledysk do piosenki „Happy House” autorstwa Siouxsie and the Banshees. Zarówno druga część rodziny Addamsów, jak i animacja również miały w sobie sceny taneczne, na których aktorka się skupiała.

Co zainspirowało Jennę Ortegę do tańca?

Jak możecie się domyślać, to nie koniec inspiracji, jakie towarzyszyły aktorce przy tworzeniu tańca do serialu Wednesday. Twórczość Leny Lovich była dla aktorki inspiracją na tle muzycznym. Jeśli zaś chodzi o dodanie ruchów tanecznych do zakończenia choreografii, to ostatecznym dodatkiem były ruchy Britney Spears pochodzące z jej trasy koncertowej Onyx Tour.

Najwększym zaskoczeniem jest tutaj jednak fakt, że Jenna Ortega tylko raz podczas kręcenia zaprezentowała ten taniec bez żadnych dubli. Wszystko za sprawą złego samopoczucia, gdyż w niedługim czasie po kręceniu sceny okazało się, że choruje na poważną chorobę. Jak możemy jednak zauważyć, cały występ przebiegł fenomenalnie, a aktorzy grający z nią w scenie byli zachwyceni!

Można więc śmiało przyznać, że mamy do czynienia z naprawdę utalentowaną aktorką, która niebawem podbije filmowy świat!

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Gry planszowe do 100 złotych - poradnik prezentowy
Następny Ark Nova - testujemy insert od reDrewno!