Targi E3 2023 odwołane


Targi E3 2023 odwołane

Targi E3 2023 zostały odwołane, potwierdza oficjalne oświadczenie ESA i ReedPop. Wydarzenie miało odbyć się w dniach 13-16 czerwca w Los Angeles.

„To była trudna decyzja ze względu na cały wysiłek, jaki my i nasi partnerzy włożyliśmy w organizację tego wydarzenia, ale musieliśmy zrobić to, co jest dobre dla branży i co jest dobre dla E3” – powiedział Kyle Marsden-Kish z ReedPop w oświadczeniu udostępnionym dla serwisu GameSpot. „Doceniamy i rozumiemy, że zainteresowane firmy nie miałyby gotowych grywalnych wersji demonstracyjnych, a wyzwania związane z zasobami sprawiły, że obecność na targach E3 tego lata była przeszkodą nie do pokonania. Przepraszamy tych, którzy zobowiązali się do udziału w targach E3 2023.”

Informacje po raz pierwszy wyciekły za pośrednictwem wiadomości e-mail wysłanej przez ESA do jej członków i uzyskanej przez serwis IGN. E3 „po prostu nie wzbudziło trwałego zainteresowania niezbędnego do przeprowadzenia go w sposób, który pokazałby rozmiar, siłę i wpływ naszej branży” – czytamy w komunikacie.

W oświadczeniu dla GameSpot ReedPop potwierdził również, że cyfrowe prezentacje zaplanowane na E3 nadal będą się odbywać; obejmują one Summer Game Fest oraz prezentacje Xbox i Bethesda. Firma powiedziała również, że będzie nadal współpracować z ESA przy przyszłych wydarzeniach E3, sugerując, że chociaż E3 2023 zostało odwołane, to nie koniec kultowego wydarzenia branżowego. E3 może pojawić się ponownie w przyszłych latach.

Odwołanie E3 następuje po miesiącach plotek na temat stanu wydarzenia. Wielu głównych wydawców, takich jak Sony, Microsoft i Nintendo, ogłosiło, że pominie targi. Ubisoft niedawno powiedział również, że wycofuje się z targów E3, aby zorganizować w czerwcu własne wydarzenie cyfrowe – Ubisoft Forward. Wraz z wiadomościami o wycofaniu się firm pojawiły się również doniesienia o tym, że członkowie branży nie byli pewni, kto bierze udział w E3 i czuli się sfrustrowani brakiem komunikacji z ReedPop i ESA.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Dead Space Remake - Poradnik Solucja - Pełne przejście gry
Następny GeneralTG.com Opinie: Pięć kluczowych zasad, aby odnieść sukces w handlu finansowym online