The Batman 2022 dostępne na HBO Max


The Batman(2022) to najnowszy film w uniwersum Batmana i jak nazwa wskazuje jest rebootem. Reżyserem był Matt Reeves, odpowiadający m.in za dwa sequele Planety Małp, który napisał scenariusz razem z Peterem Craigiem. W rolę Batmana wcielił się Robert Pattinson najbardziej każdemu znany ze swojej roli w Zmierzchu. Całość trwa aż 2h 56min przez co należy zarezerwować sobie trochę czasu jeżeli nie lubimy oglądać filmów częściami.

Film miał swoją premierę w Lincoln Center 1 marca 2022, a światową premierę 4 marca. Na HBO Max dostępny jest od wczoraj, dla każdego subskrybenta usługi. Póki co film zarobił ponad $750mln z budżetem $185-200mln co daje nam najlepiej zarabiający dotychczas film w 2022 roku. Ciekawostką jest to, że ma rozpocząć shared universe Batmana z dwoma zaplanowanymi filmami i serialem na HBO Max.

Wg. Bakera poprzednie filmy o Batmanie skupiały się na prawicowych tematach, gdzie adaptacje Tima Burtona i Chrisophera Nolana skupiały się odpowiednio na libertariańskich i lekko autorytarnych przedstawieniach Batmana. The Batman(2022) odchodzi od kwestionowania etyki nietoperza i skupia się na jego własności materialnej. Film eksplotuje idee, że Batman powinien być większym filantropem, co niestety nie przynosi dobrych skutków.

Relacja Batmana z policją w tej odsłonie różni się od poprzednich gdzie policja była przestawiana jako niekompetentna, ale z dobrą relacją z Batmanem. W najnowszym filmie relacja jest zła i widziany jest jako kriminalista.

Dodatkowe media

Prequel w postaci noweli „Before the Batman: An Original Movie novel” napisanej przez Davida Lewmana wydanej 1 lutego 2022 eksploruje początki Batmana i Riddlera. W marcu Reeves ogłosił „Riddler: Year One”, również prequel, ale tym razem komiks, który zostanie wydany przez Black Label. Będzie to seria 6 komiksów, który produkcja zacznie się w październiku tego roku.

Na HBO oprócz najnowszego Batmana dostępna jest pokaźna kolekcja filmów z jego udziałem, również tych animowanych.

THE BATMAN – Main Trailer

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Latające Burrito - recenzja - zawzięta gra w karty i zbijaka
Następny Nieustraszeni Afryka Północna - recenzja - weź go zabij, bo wysadzi burdello.